Czego nie mówić na temat swojego związku?

Kiedy jesteśmy szczęśliwi lub kiedy mamy problemy dzielimy się tym z naszymi przyjaciółmi. Łatwo jednak jest powiedzieć za dużo, a później trudniej zmagać się z tego konsekwencjami. Czego nie mówić na temat swojego związku?

włosy przyjaciółki blond

Czego nie mówić na temat swojego związku – Prywatne sprawy z życia swoje partnera

Jasne, prowadzicie wspólne życie, dzielicie mieszkanie, konto w banku, możecie mieć nawet dzieci, ale pozostają partner ciągle posiada swoje prywatne sprawy. To, że o nich mówi, wcale nie oznacza, że jesteśmy upoważnione do dzielenia się nimi ze swoimi przyjaciółmi. Kłopoty w pracy? Podwyżka? Tajemnica? Choroba w rodzinie, a może jego problemy ze zdrowiem? Pamiętaj, że są rzeczy o Tobie, o których nie chciałabyś żeby dowiedzieli się jego koledzy, czy Twoja teściowa. Dokładnie tak samo jest w przypadku jego prywatności!

Czego nie mówić na temat swojego związku? – Sprawy intymne

Te tematy zostawcie dla siebie, albo jeśli macie problemy podzielcie się nimi ze specjalistą.

Bez względu na to jak dobrze i jak źle jest Wam w łóżku pamiętaj, że są to ciągle sprawy intymne i nie bez powodu się tak nazywają. Chociaż jesteśmy zdania, że tabu na temat seksu powinniśmy obalić, jednak czym innym jest relacja dwóch osób.  Nie zdradzaj intymnych szczegółów Waszego pożycia, co robicie, jaki jest Twój partner, jak wyglądają jego części ciała. Kobiety potrafią dzielić się ze sobą bardzo intymnymi szczegółami, jednak robią to nieostrożnie.

Zabiegi o ktorych nie mowimy nawet przyjaciolkom_Depositphotos

Czego nie mówić na temat swojego związku? – Każda, najmniejsza kłótnia

W każdym związku zdarzają się kłótnie, jednak opowiadanie przyjaciółkom o każdej, najmniejszej nie jest dobrym pomysłem. Nasi przyjaciele martwią się o nas, a my w emocjach możemy przedstawić sprawę nieco bardziej dramatycznie niż rzeczywiście miała miejsce. Niech nie nabierają dystansu do Twojego mężczyzny myśląc, że jesteś z nim nieszczęśliwa. Bo przecież skoro z nim jesteś, to chyba nie jest tak źle?

Czego nie mówić na temat swojego związku? – Związek idealny

To cudownie, ze Twój związek jest szczęśliwy! Twoi przyjaciele z pewnością uważają tak samo. Pamiętaj jednak, żeby nie rozpływać się nad nim i nie opowiadać przez pół godziny jak jest fantastycznie. Szczególnie, jeśli w związku rozmówcy nie układa się najlepiej, lub jest singlem niekoniecznie z wyboru. Dodatkowo, jeśli zaczniesz zanudzać przyjaciół mogą się zniechęcić do spotkań z Tobą, a w Twoim związku doszukiwać się oznak tego, ze jednak nie jest tak wspaniale.

Oczywiście nie chodzi o to, by temat naszego związku był tematem tabu. Jasne, że jeśli mamy problemy, martwimy się problemami partnera, cieszymy się z jego sukcesów, czy jeśli chcemy podzielić się swoim szczęściem, czy zasięgnąć rady w razie kryzysu powinniśmy rozmawiać z przyjaciółmi. Wszystko jednak powinniśmy robić z umiarem, pamiętając o rozmówcy oraz o prywatności naszego ukochanego!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (244 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Uśmiechnij się :)  26 września 2015 10:28

  Ja nie mam problemu z tym, jakimi informacjami dzielić się z najbliższymi. Mój chłopak jednak ma problem z ostatnim punktem, ciągle wszystkim opowiada jak się cieszy, że jesteśmy razem i jaką ma świetną dziewczynę. Duma mnie rozpiera, że może mnie tak kochać, ale dla otoczenia staje się to już męczące i muszę go „szturchać”, żeby czasem już się zamknął i zachował to dla siebie 😉

  Odpowiedz
  • Aneta  28 września 2015 12:17

   Dokładnie! 🙂

   Odpowiedz
 2. bbo  26 września 2015 20:49

  Kiedy słyszę od kogoś: „Nasz związek jest idealny…”, to myślę, że albo kłamie, albo tak naprawdę żyje złudzeniami na temat tego związku…

  Odpowiedz
  • Żanett  27 września 2015 11:36

   Zgadzam się z Tobą bbo. A może jest tak, że pojęcie „idealny” jest baaaardzo względne i związek idealny dla jednego, niekoniecznie jest idealny dla drugiego 😀 Więc jeśli ktoś mówi, że żyje w idealnym związku, to ma również na myśli wszystkie jego plusy i minusy? 😀 A dla drugiej osoby te minusy właśnie byłyby sygnałem, że wcale tak idealnie nie jest? 🙂

   Odpowiedz
 3. lilkawodna  27 września 2015 04:12

  Nie ma związków idealnych. Jeśli ktoś mówi, że jego taki jest to wiadomo, że chce coś ukryć!

  Odpowiedz
  • martucha180  28 września 2015 16:42

   Zgadzam się.

   Odpowiedz
 4. Patriszia  2 października 2015 22:11

  Nie ma co się za bardzo zwierzać, może to być użyte przeciwko nam

  Odpowiedz
 5. kobiecymokiem  7 października 2015 15:30

  Bardzo trafne rady 😉

  Odpowiedz
 6. mama_kazala  12 grudnia 2015 18:22

  podpisuje się obydwoma rękami!
  tylko niestety musiałam nauczyć się na błędach…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany