Czego nie mówić mężczyźnie pod żadnym pozorem!

Każda z nas powinna wiedzieć czego nie mówić facetowi. NIGDY! Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, w której powiedziałaś coś nie tak, sama do końca nie jesteś pewna co takiego sprawiło, że on nie chętnie się do ciebie odzywa i ma tak zwanego focha, powinnaś wiedzieć, czego absolutnie, pod żadnym pozorem i za żadne skarby świata nie powinnaś mu mówić. Tych kilka rad na pewno sprawi, że unikniecie niepotrzebnych konfliktów, a raczej ty ich unikniesz, bo wina pewnie i tak spadnie na ciebie. Jak wiadomo szczerość i zaufanie w związku są nieodzownymi elementami szczęśliwego, wspólnego życia. Wbrew pozorom jednak nie powinnaś mówić partnerowi wszystkiego co myślisz i każdego słowa, które ci się nasuwa. Jak wiadomo, faceci są wrażliwi w środku mimo, iż próbują pokazać wszem i wobec jakimi to nie są twardzielami.

1. Czego nie mówić facetowi: Wielkość członka

Oczywiście dla każdego jest ważna, dla ciebie na pewno też, jednak faceci są przewrażliwieni na tym punkcie. Jeśli zasugerujesz swojemu facetowi, że jest on za mały, a samym mówieniem o tym nic nie uziemisz, będzie on pamiętał to przez bardzo długi czas. Może czuć się upokorzony, a co za tym idzie będzie miał niechęć do seksu. Wszystko to może prowadzić do poważnego kryzysu w związku, a więc zastanów się czy koniecznie musisz mu wspominać o jego wielkości.

2. Czego nie mówić facetowi: „Zostańmy przyjaciółmi”

Te dwa słowa bardzo często używane są przez kobiety, ale nie tylko, po zakończeniu związku. Jest to duży błąd. Zaraz po zakończeniu bliskich relacji z partnerem nie jest możliwe przejście ze stosunków takich jak w związku do stosunków przyjacielskich, na wszystko potrzeba odpowiednio dużo czasu, który powinnaś dać swojemu byłemu. Jeśli jesteście świeżo po rozstaniu, jest to tym bardziej nie możliwe, dlatego lepiej dla was obojga jeśli zakończysz wasz związek, ale innymi słowami.

3. Czego nie mówić facetowi: „Ciągłe „NIE”

Jeśli każdą propozycję, którą wysuwa twój partner zbywasz słowem ?nie? ranisz jego uczucia. Kiedy twój facet chce spędzić z tobą miło wieczór lub popołudnie np. na basenie, a tobie wciąż nie podobają się jego pomysły, po jakimś czasie przestanie proponować cokolwiek. Oczywiście nie wszystkie jego propozycje muszą ci się podobać, ale czasami warto iść na kompromis.

4. Czego nie mówić facetowi: „Wszystko robisz źle”

To zdanie, wypowiedziane w złości lub po jakimś niepowodzeniu na pewno nie wywoła pozytywnych uczuć partnera, a zdecydowanie zapamięta je na długi czas. Ciągłe krytykowanie go i wytykanie błędów, może mieć bardzo negatywny wpływ na wasz związek. Dlatego jeśli są sprawy, które ci nie odpowiadają, powinnaś wytłumaczyć je partnerowi na spokojnie, ze szczegółami. Czasami warto ich pochwalić za jakąś dobrze zrobioną rzecz, ponieważ ciągłe krytykowanie zepsuje wasze relacje.

5. Czego nie mówić facetowi: „Mój poprzedni facet był rewelacyjny w łóżku”

Mężczyźni są bardzo czuli na tym punkcie, bowiem w ten sposób dyskredytujesz ich męskość. Unikaj złośliwych uwag! Jeśli nie zadowalają się jego pieszczoty – porozmawiajcie o tym spokojnie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. eve12  20 lutego 2012 18:20

  Czasem nie panuję nad tym ostatnim.

  Odpowiedz
 2. sumiczek3  11 marca 2012 15:01

  Myślę,że zasady te działają w obie strony, no może oprócz rozmiaru członka:), kobiety też nie lubią kiedy ciągle krytykuje się ich wygląd i zachowanie. Nasze wzajemne problemy wynikają głównie ze słabej komunikacji, nie rozumiemy się wzajemnie, bo się nie słuchamy. Najlepiej wprowadzić w zycie zasadę: traktujmy innych (naszych facetów, przyjaciół, znajomych) tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani….:)

  Odpowiedz
 3. martucha180  9 listopada 2015 20:03

  No tak, o męskie EGO trzeba dbać.

  Odpowiedz
 4. kasia87g  31 maja 2016 12:13

  zostańmy przyjaciółmi- to już chyba kultowy teks. którego po rozstaniu na pewno nie chciałby usłyszeć żaden mężczyzna ale i kobieta, po prostu rozstajemy się i koniec 😀

  Odpowiedz
 5. Ewelina  31 maja 2016 21:43

  Myślę że w zdrowym, poważnym związku nie powinno być tematów tabu. Chociaż przyznaję, ze są zdania, których wypowiedzenia powinno się unikać, a szczególnie na początku znajomości.

  Odpowiedz
 6. amina  31 maja 2016 22:53

  niestety

  Odpowiedz
 7. amina  31 maja 2016 22:53

  cała prawda

  Odpowiedz
 8. Hidari11  1 czerwca 2016 06:41

  No właśnie, czego nie mówić na początku znajomości, aby nie przestraszyć chłopaka ani nie sprawić, że będzie on uciekał ?

  Odpowiedz
 9. Aneta  12 grudnia 2016 13:05

  Mężczyźni wbrew pozorom są bardzo wrażliwi i nie wszystko spływa po nich jak po kaczce. Trzeba uważać na to, co się mówi i nie ranić drugiej osoby, bo słowa mają ogromną moc…

  Odpowiedz
 10. ava  12 grudnia 2016 23:43

  Łatwiej jednak mówić, ale nie w złości i ze złośliwości. Normalnie. Z czasem drażliwość maleje, a duszenie w sobie prowadzi do eksplozji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany