Cytaty o nieszczęśliwej miłości. „Bez jed­nej choćby ra­ny to jeszcze nie miłość.” (Jan Twardowski)

Czasem warto zanurzyć się w w melancholijnych rozważaniach. Innym razem w zrozumieniu sytuacji z gatunku tych beznadziejnych pomagają doświadczenia innych osób. Dziś spojrzymy w trudnym kierunku – w kierunku miłości nieszczęśliwej, a pomogą nam w tym znane cytaty.

Z pewnością każdy w życiu doświadczy cierpienia związanego z zawiedzionym uczuciem. Gdy nadchodzi rozstanie, wydaje nam się, że świat się kończy i nic już nie będzie takie jak wcześniej. W wielu przypadkach na szczęście czas leczy rany, niestety w innych utracona miłość boli przez całe życie. Jeżeli choć raz kogoś kochałaś, wiesz, że w tej materii nigdy nie bywa łatwo. Mędrcy tego świata, a także pisarze i poeci, wielokrotnie starali się wyjaśnić to najtrudniejsze ludzkie uczucie jakim jest zakochanie. I choć w wielu przypadkach mieli rację, rany nie we wszystkich sercach zagoiły się po przeczytaniu ich słów. Mimo wszystko jednak, wartopoznać teorie innych zakochanych, dlatego przedstawiamy, naszym zdaniem, najprawdziwsze cytaty o miłości nieszczęśliwej. A gdy potrzebujesz czegoś bardziej optymistycznego, zanurz się w cytatach o miłości szczęśliwej.

źródło: www.pixabay.com

Cytaty o nieszczęśliwej miłości. „Bez jed­nej choćby ra­ny to jeszcze nie miłość.” (Jan Twardowski)

„Żad­na wiel­ka miłość nie umiera do końca. Możemy strze­lać do niej z pis­to­letu lub za­mykać w naj­ciem­niej­szych za­kamar­kach naszych serc, ale ona jest spryt­niej­sza – wie, jak przeżyć.” (Jonathan Carroll)

„Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienia. Miłość bez cierpienia nie jest miłością.” (Jan Twardowski)

„Niech ludzie nie znający miłości szczęśli­wej twier­dzą, że nig­dzie nie ma miłości szczęśli­wej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać.” (Wisława Szymborska)

„Gdy miłość otwiera świat, otwiera go nawet nieszczęśliwa.” (Maria Dąbrowska)

„Nieszczęśliwie zakochany jest jak przedsiębiorca, który wciąż dopłaca do deficytowej imprezy, żeby nie stracić tego, co już zapłacił.” (Hugo Dionizy Steinhaus)

„Ktoś kiedyś powiedział, że w chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś, przestałeś go już kochać na zawsze.” (Carlos Ruiz Zafón)

“Miłość bez wzajemności zawsze jest najsilniejsza.” (Stefan Kisielewski)

“Nikt nie wydaje się bardziej obcy niż ktoś, kogo się kiedyś kochało” (Erich Maria Remarque)

“Czyli słońce światu płonie, Czy noc wciąga szatę ciemną; Jej wyglądam, za nią gonię, Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną!” (Adam Mickiewicz)

“Mężczyzna potrafi znieść cokolwiek, tylko nie łzy kobiety, których był przyczyną.” (Karel Čapek)

“Miłość i nienawiść to skrajności tego samego uczucia; nikt nie potrafi gardzić drugim gwałtowniej niż ten, kto wcześniej bezgranicznie kochał.” (Adolf Heyduk)

“Miłość jest złudzeniem. Dlatego właśnie osoba zakochana woli pory i miejsca sprzyjające iluzji, dogodne złudzeniom jak zmierzchy zacierające kontury przedmiotów, spotkania przy zamglonym księżycu i świetlisto-mroczne leśne ścieżki.” (Hagiwara Sakutaro)

“Jest się właściwie wiernym tylko w miłości nieszczęśliwej, gdyż odbiera ona chęć rozpoczynania na nowo.“ (Marcel Achard)

“A kiedy ona cię kochać przestanie, zobaczysz noc w środku dnia, czarne niebo zamiast gwiazd, zobaczysz wszystko to samo, co ja.“ (Edward Stachura)

“Na przekór naszemu dążeniu do rozsądku nieszczęsne serce ludzkie pozostanie we władzy szaleństwa.” (Emil Zola)

“Kto kocha bardziej, jest zawsze podległy i musi cierpieć.” (Tomasz Mann)

“Nie można kochać delikatnie i nie można rozstać się delikatnie. Nie wierzę w tak zwane rozstanie z klasą. Tam, gdzie jedna strona cierpi, nie ma mowy o delikatności.” (Agnieszka Osiecka)

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (109 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...