Ćwiczenia w domu – z pomocą treningów online zachowasz dobrą formę podczas kwarantanny

Niezależnie od okoliczności zawsze warto dbać o formę fizyczną. Aktywność ruchowa dostarcza endorfin i utrzymuje nasz organizm w dobrej kondycji – również psychicznej. Dlatego w sytuacjach kryzysowych nie zapominajmy choćby o podstawowych ćwiczeniach, mogą one nas bowiem uratować przed stanami depresyjnymi.

Jeśli dotąd byłaś dość aktywna – chodziłaś na fitness, biegałaś czy pływałaś – przymusowa kwarantanna nie powinna powstrzymać Cię od ruchu. Mimo ograniczonej przestrzeni można przecież uprawiać pilates czy jeździć na rowerku stacjonarnym. Jeśli jednak jesteś osobą, która potrzebuje dodatkowej motywacji możesz wykonywać ćwiczenia w domu z pomocą treningów online. Poznaj kanały na YouTubie, które pozwolą Ci zachować dobrą formę podczas kwarantanny!

ćwiczenia w domu

Źródło: pixabay.com

Ćwiczenia w domu – z pomocą treningów online zachowasz dobrą formę podczas kwarantanny

 

Fit Lovers

To para aktywna nie tylko fizycznie, ale i swobodnie poruszająca się po świecie społecznościowych portali. Znajdziecie ich na Instagramie i Facebooku. Prowadzą swój kanał na YouTube, a także tworzą stronę, na której dostępna jest ich oferta treningowa oraz blog. Zarażają energią, motywują swoich obserwatorów do pozytywnych zmian w życiu. Zachęcają do ćwiczeń, ale również do zdrowego odżywiania. Jeśli potrzebujecie intensywnych wyzwań to na Youtubie wystarczy odtworzyć playlistę, dzięki której wzmocnicie brzuch, ujędrnicie pośladki czy wysmuklicie nogi.

Codziennie Fit

Marta Hennig jest autorką bloga Codziennie Fit, na którym dowodzi, że bycie fit ma sens. Przekonuje, że absolutnie każdy może żyć zdrowo niezależnie od zawartości portfela, ilości czasu czy wieku. Ze względu na liczne ograniczenia jej cykl „Trening w domu” znakomicie sprawdzi się w obecnych okolicznościach – znajdziecie go oczywiście na Youtubie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningami instruktorka nagrała również filmy z ćwiczeniami dla początkujących.

Anka Dziedzic

Oprócz ćwiczeń dla pań (także dla tych w ciąży) na kanale YouTube pojawiły się filmy instruktażowe dla dzieci. Adresowane są do maluchów, którym z pewnością trudno utrzymać na wodzy energię. Dzięki zabawnej formule będzie to dla nich czysta zabawa, pozwalająca nieco rozładować napięcie i rozruszać małe ciałka.

 

Małgorzata Mostowska

Potrzebujesz wyciszenia? Nie przepadasz za treningami typu cardio? To może w takim razie joga? Małgorzata Mostowska prowadzi kanał na Youtubie i jeśli dopiero zaczynasz się interesować się tą formą aktywności, to wprowadzi Cię ona lekko w całą filozofię. Warto jej zaufać bowiem zgłębiała tajniki jogi w samych Indiach, odbywając liczne szkolenia. Jeśli zatem chcesz zyskać większą świadomość swojego ciała, wpisz w wyszukiwarkę „Małgorzata Ostrowska” i daj się poprowadzić krok po kroku po świecie asan.

Ola Żelazo

Aleksandra Żelazo jest instruktorką fitnessu, kulturystyki i pilatesu. Swoją pasją dzieli się na blogu, Instagramie i Facebooku, a także na YouTubie. Pomoże Ci zadbać o kręgosłup, wyrzeźbić sylwetkę oraz wprowadzi w meandry jogi. Stara się tak układać swoje programy ćwiczeń, by do aktywności zachęcić jak najwięcej osób. Nie zapomina o seniorach, młodych mamach, o osobach, które walczą z nadprogramowymi kilogramami i o tych, które są mało aktywne. Może znajdziesz coś dla siebie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 3,83 z 5)
zapisuję głos...