Ćwiczenia, dieta i suplementy – gwarancja zgrabnej sylwetki

Nadchodzące lato to okres gorączkowej walki ze zbędnymi kilogramami, które wiele z nas stara się zgubić przed wyjściem na plażę. Czasem jednak, marzenia o szybkim powrocie do szczupłej sylwetki rodzą pokusę do niewłaściwego sposobu odchudzania. Dla zdrowych i widocznych efektów należy zastosować zbilansowane połączenie diety i ćwiczeń, którym pomóc może suplementacja.

Najczęstsze błędy podczas odchudzania

Rozpoczynający się sezon urlopowy jest najsilniejszym bodźcem do przyspieszenia starań o zrzucenie zbędnych kilogramów. Często wiele z nas z tego powodu podejmuje niewłaściwe, doraźne kroki w rodzaju głodówek lub ograniczenia odchudzania tylko do aktywności fizycznej. Tymczasem efekt w postaci  stałej utraty kilogramów można osiągnąć jedynie poprzez zbilansowane połączenie tych dwóch elementów. Podczas ćwiczeń musimy dostarczać organizmowi energii i to określonego rodzaju. W trakcie wysiłku pobudzane są wszystkie komórki organizmu i dochodzi do przemiany materii. Opiera się ona przede wszystkim na przemianowaniu magazynu glikogenu, który jest składnikiem węglowodanów, na tak zwany adenozynotrójfosforan (ATP) – substancję potrzebną mięśniom. Im więcej uprawiamy sportu, tym ten metabolizm jest szybszy i sprawniejszy. Przemiana materii polega nie tylko na pozbyciu się nadwyżki kalorii, ale również substancji szkodliwych w rodzaju amoniaku czy mocznika. To właśnie one poprzez odkładanie się w tłuszczu odpowiadają za powstawanie cellulitu. Dla spalania tłuszczu należy jednak dostarczyć organizmowi zrównoważoną ilość kalorii potrzebną do spożytkowania podczas ćwiczeń.

Z drugiej strony, skutecznego odchudzania nie osiągniemy również poprzez samą dietę. Szczególnie jeżeli źle ją rozplanujemy. Przede wszystkim musimy poprawnie założyć realny cel do osiągnięcia. Nie możemy zakładać, że spektakularne efekty przyjdą po kilku dniach, a nawet tygodniach. Odchudzania powinno być odpowiednio dopasowane do naszych możliwości i właściwie rozłożone w czasie. Wszelkie głodówki mające na celu szybkie osiągnięcie efektu mogą skończyć się szybciej niż przyniosą jakiekolwiek korzyści. Gwałtowna zmiana dziennego menu sprawia, że ciężko nam się do niego przyzwyczaić przez co odczuwamy ciągły głód. Nadchodzi zmęczenie, zniechęcenie i frustracja, które łatwo mogą spowodować porzucenie diety. Zbyt drastyczna dieta może być też szokiem dla naszego organizmu, który na początku intensywnie będzie tracił kilogramy tylko po to, żeby wkrótce nadrobić zmianę powodując znany efekt jo-jo. Do osiągnięcia trwałego efektu warto zasięgnąć porady specjalistów. Niedoinformowanie o skutecznym odchudzaniu jest największym sprzymierzeńcem nadwagi.

Zmiana nawyków dla odchudzania

Jakie są więc właściwe sposoby na odchudzanie? Przede wszystkim musimy założyć właściwe tempo pracy nad swoim ciałem. Po zważeniu i zmierzeniu, które powinno poprzedzać każdą dietę, musimy ustalić właściwy dla nas plan i terminarz odchudzania. Według dietetyków, najbezpieczniejsze i najzdrowsze tempo gubienia nadmiaru ciała powinno być utrzymywane na poziomie 1 kg na tydzień. Każde szybsze pozbywanie się wagi może spowodować szok dla naszego organizmu i doprowadzić do efektu jo-jo. Nie powinniśmy również stosować diet wykluczających z naszego jadłospisu całych grup produktów jak np. mięso czy produkty zbożowe. Dieta zawsze musi być zbilansowana i nie można mówić o takim procesie wykluczając aż tak duży składnik naszego codziennego menu. Do diety powinniśmy też włączyć aktywność fizyczną. Nie musi to jednak oznaczać czasochłonnych wizyt na siłowni. Według badań osoby z nadwagą chudną, jeżeli w ciągu tygodnia spalą dodatkowe ok. 2000 kalorii. Nie jest to tak dużo jak mogłoby się wydawać. Efekt ten możemy uzyskać poprzez niewielką zmianę przyzwyczajeń takich jak zastąpienie jazdy windą wchodzeniem po schodach, spacerem zamiast jazdy autobusem a nawet dokładniejszym sprzątaniem. Do tego warto dodać zaledwie 2 godzinną przejażdżkę rowerem w ciągu tygodnia i uzyskamy upragnione dodatkowe 2 tys. kalorii. Oprócz diety i wysiłku warto wspomóc pracę naszego ciała właściwą suplementacją. Tak jak samodzielne ćwiczenia, czy sama dieta nie dają pożądanych efektów, tak samo również suplementy posiadają pewne wskazania zależne od składu preparatu. Produkty zawierające L-karnitynę będą np. skuteczne przy zwiększonym wysiłku fizycznym. Środki przeczyszczające rozleniwiają naturalne mechanizmy działania naszych jelit, dlatego należy robić przerwy w ich stosowaniu. Natomiast niestosowanie się do właściwych dawek produktów z kofeiną może skutkować wysokim ciśnieniem i rozdrażnieniem. Najskuteczniejsze preparaty nie charakteryzuje jednak tylko jeden składnik czynny, ale zbilansowane połączenie kilku środków, które pomogą zwalczać największe trudności z pozbywaniem się zbędnych kilogramów jak niewłaściwy metabolizm i napady głodu.

Trzy składniki dla szczupłej sylwetki

Suplementacja powinna prowadzić do osiągnięcia kilku efektów. Po pierwsze, poprawienia procesu przyswajania tłuszczów i węglowodanów zamiast ich gromadzenia, po drugie, obniżenia indeksu glikemicznego spożywanych posiłków i wreszcie obniżenia apetytu, szczególnie tego na słodycze. Najefektywniej proces ten osiąga się za sprawą naturalnych składników pomagających w odchudzaniu. Do nich należy chrom oraz wyciągi z zielonej kawy oraz fasoli. Połączenie tych trzech składników korzystnie wpływa na zmiany metabolizmu wchłaniania glukozy oraz skrobi będącej jednym z najczęściej występujących składników pokarmowych obecnych w ziemniakach, makaronach, białym pieczywie czy innych produktach mącznych. Fasolamina, czyli wyciąg z fasoli sprawia, że kalorie pochodzące ze skrobi są neutralizowane i nie odkładają się w postaci tłuszczu. Dzięki temu podczas diety nie trzeba całkowicie eliminować ze spożycia produktów zawierających ten składnik. Za unormowanie procesu wchłaniania glukozy odpowiedzialny jest chrom. Składniki te najskuteczniej działają wspólnie. Przykładem  preparatu łączącego działanie tych trzech składników jest SlimGREEN trio. Ze względu na zbilansowany skład tych trzech elementów organizm otrzymuje dodatkowe wsparcie przy przyswajaniu składników pokarmowych z wdrażanej na co dzień diety oraz spalaniu tłuszczów nie tylko w trakcie aktywności fizycznej, ale również w fazie spoczynku. Oznacza to, że dla próbujących zgubić niechciane kilogramy SlimGREEN trio pomaga odstawić słodycze, właściwie przetwarzać składniki pokarmowe nie pozwalając na odkładanie się zbędnego tłuszczu oraz wspomagają proces spalania nagromadzonej tkanki przez cały dzień.

Walka z nadwagą zależy przede wszystkim od naszej silnej woli. Ograniczenie swojego apetytu, zmiana przyzwyczajeń w postaci zwiększenia aktywności fizycznej oraz zbilansowana dieta to klucz do zgrabnej sylwetki. Silna wola uzależniona jest jednak od sygnałów otrzymywanych od naszego ciała. Warto więc skorzystać z dostępnych na rynku zdrowych i bezpiecznych preparatów, które ograniczą siłę głodu, zmęczenia i wspomogą naturalne procesy przemiany materii.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (296 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...