Jak cukier wpływa na seks? Zastanów się zanim zjesz kolejnego batonika!

Pomimo tego, że czekoladę uważa się za afrodyzjak, to zawarty w niej cukier wcale nie polepsza jakości naszego życia intymnego. O tym jak cukier wpływa na seks możecie przeczytać w poniższym artykule. Oto powody, dla których warto ograniczyć słodkie przekąski!

zęby usta czekolada

Jak cukier wpływa na seks? – Powoduje zmęczenie!

Gdy spożywamy nadprogramowe ilości cukru poziom glukozy we krwi zaczyna rosnąć. To z kolei powoduje, że nasza trzustka zaczyna produkować więcej insuliny. Nagły wzrost glukozy we krwi powoduje nieprawidłowe działanie naszych neuroprzekaźników i zaburzenie równowagi hormonalnej. Starania naszego organizmu do jej przywrócenia powodują, że czujemy się zmęczeni. Dlatego po nagłym wzroście energii szybko stajemy się senni po zjedzeniu czekoladowego batonika!

Jak cukier wpływa na seks? – Może powodować suchość pochwy i przykre infekcje!

Wysoki poziom cukru we krwi może powodować nieprzyjemną suchość pochwy, która może szybko ostudzić nasz apetyt na seks i sprawić, że ten stanie się bolesny!

Dodatkowo cukier stanowi idealną pożywkę do rozwoju drożdżaków. Każda kobieta, która przechodziła infekcję intymną wie, że wyklucza ona stosunek seksualny. Pieczenie, swędzenie i upławy zdecydowanie nie są seksi. Dodatkowo wysoki poziom cukry może być przyczyną chorób układu moczowego, w tym zapalenia pęcherza!

 

Jak cukier wpływa na seks? – Cukier zamienia się w tłuszczyk

Nadmiar cukrów przez nas spożywanych niestety nie znika z naszego organizmu, a odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Chociaż u kobiet mile widziane są krągłości, to jednak chciałybyśmy by były pod kontrolą. Dodatkowa oponka rzadko sprawia byśmy poczuły się bardziej seksowne.

Jak cukier wpływa na seks? – Wpływa na jakość seksu!

Nasze naczynia krwionośne transportują krew przez całe nasze ciało. Odgrywają podczas seksu ogromną rolę!  Gdy jesteśmy podniecone pompują krew do łechtaczki dzięki czemu silnie ukrwiona staje się bardziej wrażliwa. Następstwem nadmiaru cukru w organizmie może być niedokrwienie miejsc, które w czasie seksu są przecież tak istotne!

Jak cukier wpływa na seks? – Nadprodukcja kortyzolu

Kortyzol to poziom stresu, który może ponieść się właśnie w wyniku spożywania za dużych ilości cukru. Nie dość, że możemy ochotę na seks stracić, to dodatkowo jego zbyt wysoki poziom może przyczynić się do nieregularnych miesiączek!

Jak cukier wpływa na seks? – Może powodować neuropatię

Neuropatia jest wynikiem uszkodzenia nerwów. Objawem jest drętwienie kończyn, czy nawet ból, które są dobrze znane cukrzykom. Jak to się ma do seksu? Otóż może dość do neuropatii miednicy i poważnie zaburzyć nasze życie seksualne.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...