CRYSTAL – alternatywa dla antyperspirantów. Naturalny dezodorant w kamieniu!

Każdy z nas chce czuć się komfortowo i przez cały dzień zachować uczucie świeżości. Często mamy jednak wątpliwości, czy antyperspiranty są bezpieczne dla skóry i zdrowia. Koniec z tym! Dezodorant Crystal jest zdrową i ekologiczną alternatywą.

CRYSTAL mineralny dezodorant w kamieniu

CRYSTAL to naturalny, mineralny dezodorant, wykonany z kryształu soli wulkanicznej, potocznie nazywanej ałunem.

Ałun  jest znany i stosowany już od wielu tysięcy lat. Ma odczyn kwasowy, dlatego działa antyseptycznie i ściągająco. Nie hamuje potliwości, ale niweluje jej przykry zapach! Pot składa się głównie z wody i w większości przypadków nie pachnie. Przykry zapach powstaje dopiero wtedy, gdy zostanie on sfermentowany przez bakterie. Ałun nie blokuje ujść gruczołów potowych ograniczając pocenie się – działa na zupełnie innej zasadzie: skutecznie hamuje proliferację baterii, a tym samym zapobiega powstawaniu przykrego zapachu. Dla naszego organizmu to bardzo dobra wiadomość! Wraz z potem skóra i organizm pozbywają się szkodliwych toksyn. Blokowanie potliwości antyperspirantami powoduje, że toksyny nie są wydalane –  organizm zatrzymuje je w węzłach limfatycznych pod pachami.

Kilka lat temu amerykańscy naukowcy opublikowali pracę, z której wynikało, że znajdujące się w popularnych antyperspirantach składniki aktywne mogą przyczynić się powstawania nowotworów. Teza ta nie została jak dotąd naukowo potwierdzona. Nie ma więc potrzeby  całkowicie rezygnować z ich stosowania. Jednak codzienne i nieustanne stosowanie antyperspirantu może zaburzać naturalne funkcje gruczołów potowych pachy i wydalanie toksyn, co z pewnością nie jest korzystne dla organizmu.

Jeśli nie jesteś w stanie rozstać się z tradycyjnym  antyperspirantem, stosuj go  wymiennie z naturalnym dezodorantem CRYSTAL. Daj odetchnąć.

CRYSTAL mineralny dezodorant w kamieniu

Pojemność: 125 g;  Cena: 24 zł

Tworzy na powierzchni skóry cienką, ałunową warstwę uniemożliwiającą namnażanie się bakterii, które są przyczyną powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Świetnie nadaje się dla wrażliwej skóry, łagodząc podrażnienia. Nie pozostawia śladów na skórze i nie plami ubrań oraz szybko się wchłania. Nie testowany na zwierzętach. Nie zawiera parabenów. POSIADA POZYTYWNĄ OPINIĘ OŚRODKÓW ONKOLOGICZNYCH W USA I WIELKIEJ BRYTANII.

DOSTĘPNY W DROGERIACH ROSSMANN, SKLEPACH HEBE ORAZ NA WWW.PANAKOTASKLEP.PL

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (188 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  16 czerwca 2014 07:09

  Jest to jakaś alternatywa dla antyperspirantów.

  Odpowiedz
 2. as_sa  16 czerwca 2014 12:39

  No niekoniecznie, bo w treści artykułu jest wyraźnie napisane, że nie hamuje potliwości tylko niweluje przykry zapach. Czasem warto przeczytać całość ze zrozumieniem zanim się wypowie

  Odpowiedz
 3. efffciaa  25 lutego 2016 11:36

  Jakoś nie mam przekonania do niego , jestem zwolenniczką sprawdzonych i przetestowanych wcześniej antyperspirantów , żeby później nie było przykrych niespodzianek .

  Odpowiedz
 4. Strega69  11 marca 2018 15:05

  To, że nie jest kombinowany przez człowieka, czyli naturalny, to jeszcze nie znaczy, że jest zdrowy.
  Ałun, to minerał z natury zawierający związki aluminium. A wszyscy wiemy, jak bardzo jest on szkodliwy dla naszego zdrowia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany