Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol – nowa kolekcja jesień-zima 2015

Marka Converse założona została niemal ponad 100 lat temu, obecnie jest twórcą kultowych linii takich jak  Chuck Taylor All Star, Jack Purcell i CONS.  Najnowsza kolekcja została zainspirowana postacią legendarnego artysty. Przedstawiamy linię Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol , która w salonach marki pojawiła się we wrześniu 2015.

Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol log

Andy Warhol  –  niepokorny artysta i wizjoner, którego twórczość nie przestaje fascynować. W swojej nowej kolekcji na sezon jesień-zima 2015 Converse ponownie oddaje hołd ekscentrycznemu mistrzowi pop-artu i autorowi słynnego powiedzenia „Art is what you can get away with”.

Kolekcja Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol to druga odsłona efektów współpracy z fundacją Sztuk Wizualnych Andy’ego Warhola. Unikalny, rozpoznawalny na całym świecie design oraz uwielbienie kultury popularnej to tylko niektóre z cech łączących styl Converse i dzieła artysty. Po charakterystycznych puszkach zupy Campbell projektanci Converse postanowili sięgnąć po kolejne motywy znane z kultowych prac Warhola.

Converse _ C149486_ Chuck Taylor All Star Warhol_ 339pln

Nową kolekcję na sezon jesień-zima 2015 otwierają klasyczne wysokie Chucki wykonane z najwyższej jakości skóry, na których widnieje słynny motyw banana znany z debiutanckiej płyty The Velvet Undeground. Andy Warhol przyjaźnił się i tworzył z wieloma muzykami. Współpracował m.in. z The Rolling Stones, dla których również zaprojektował okładkę płyty i serię portretów Micka Jaggera. Z kolei na niskich płóciennych sneakersach, charakterystyczny wzór banana został powielony i umieszczony na czarnym, kontrastującym tle. Oba modele z kolekcji Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol to ukłon w stronę wszystkich fanów rocka i tych, którzy nie boją się mocnych akcentów w codziennych stylizacjach.

Converse _ C149535 _ Chuck Taylor All Star Warhol_ 439pln

Na płótno kolejnego z modeli trafił autoportret artysty, wykonany rok przed jego śmiercią. Warhol bardzo często traktował swoją postać jako tworzywo sztuki, by w końcu stać się żywym elementem pop-kultury. Tak jak w oryginale, również na bucie kolorowy wizerunek artysty został przedstawiony na ciemnym tle. Wysoka cholewka, czarne sznurówki oraz monochromatyczna podeszwa sprawiają, że wzrok automatycznie wędruje ku wyjątkowej grafice i trafia na intensywne spojrzenie mistrza pop-artu.

Converse _ C149536_ Chuck Taylor All Star Warhol_ 429pln

Sugerowana cena detaliczna: 339 – 429 pln

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...