Colostrum pomaga w stopie cukrzycowej!

Colostrum, zwane potocznie „siarą”, to naturalna substancja wykorzystywana od wieków w medycynie naturalnej. Dziś coraz częściej z powodzeniem stosują ją cukrzycy cierpiący na stopę cukrzycową. Statystyki są zatrważające. Zespół stopy cukrzycowej rozwija się u około 15 procent przewlekle chorych na cukrzycę. W Polsce z tego powodu dokonuje się aż 14 000 amputacji rocznie! Średnio, co drugi pacjent z tym schorzeniem traci stopę. Jednak można tego uniknąć. Nadzieją dla cukrzyków jest colostrum  –  naturalna, biologicznie aktywna substancja, zyskująca coraz większą coraz popularniejsza wśród diabetyków.

Czym jest stopa cukrzycowa?

Stopa cukrzycowa to przewlekłe owrzodzenie skóry i tkanek miękkich stóp rozwijające się jako powikłanie cukrzycy. Cukrzyca, poprzez wysokie poziomy glukozy we krwi, prowadzi do niszczenia włosowatych naczyń krwionośnych. Powikłanie to powoduje z kolei upośledzenie ukrwienia, czyli dopływu tlenu i składników odżywczych do tkanek. Jednak najpoważniejszą konsekwencją zniszczenia naczyń włosowatych w tkance stopy jest niemożność rozwinięcia reakcji zaplanej. Jeśli skóra stopy ulegnie uszkodzeniu, nawet niewielkiemu, do zagojenia tego uszkodzenia niezbędne jest zapalenie. Uszkodzenie to może być nieuświadamiane przez pacjenta z powodu neuropatii cukrzycowej i zaburzeń czucia, co może skutkować niezachowaniem właściwej higieny powstałej rany, a w efekcie jej zakażeniem. Taka zakażona i niegojąca się rana, bez możliwości rozwinięcia zapalenia, prowadzi w rezultacie do przewlekłego owrzodzenia i w końcu do martwicy. Jedyną skuteczną drogą prowadzącą do zagojenia się rany w takiej sytuacji jest choćby częściowa odbudowa naczyń włosowatych.

Żaden z rutynowo stosowanych w przypadkach stopy cukrzycowej środków pięlęgnacyjno-leczniczych nie generuje odbudowy naczyń włosowatych. Jedynie zastosowanie colostrum niesie nadzieję na wyleczenie owrzodzenia w stopie cukrzycowej.

 

Colostrum może ocalić od amputacji stopy

Colostrum (popularnie zwane siarą) to wydzielina gruczołu mlekowego ssaków, powstająca w ostatnim okresie ciąży aż do kilkudziesięciu godzin po porodzie, kiedy to stopniowo przekształca się w mleko. Dla celów medycznych pozyskuje się ją od krów tuż po wycieleniu, ponieważ jego skład jest prawie identyczny z ludzkim. Posiada silne właściwości lecznicze, dlatego od wieków była wykorzystywana w medycynie naturalnej na całym świecie. Colostrum zawiera ogromną ilość bioaktywnych substancji, głównie białkowych, a także witamin i związków mineralnych, które kształtują system odpornościowy u nowo narodzonego organizmu.

Gdy osobę chorą na cukrzycę dotyka problem trudno gojących się ran na stopie, warto sięgnąć po produkty z siarą, jak np. GenactivColostrigen R. Krem można kupić w sklepie internetowym na www.genactiv.eu. Zawarte w nim colostrum, po pierwsze, pomaga odbudować sieć naczyń krwionośnych, pobudzając czynnik wzrostu komórek śródbłonka. Po drugie, stymuluje i usprawnia proces zapalny, co z kolei prowadzi do zwalczenia infekujących bakterii i gojenia. Procesom naprawczym sprzyjają również zawarte substancje o działaniu anabolicznym zawarte w colostrum.

Na stopę cukrzycową polecane są przez specjalistów kremy z colostrum, jak np. GenactivColostrigen R, do kupienia na www.genactiv.eu.

 

Zobacz także: Wywiad z lekarzem diabetologiem: Pamiętaj by się zbadać – cukrzyca typu 2.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (98 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...