Codzienna pielęgnacja skóry twarzy

Jak wiadomo, kondycja cery w dużej mierze zależy od tego, jak dbamy o nią od wewnątrz – odpowiednia ilość spożywanej wody i zbilansowana dieta mają kluczowe znaczenie. Warto jednak pamiętać, że ogromny wpływ na wygląd skóry ma także szereg czynników zewnętrznych, a przemyślana pielęgnacja skóry twarzy pozwala cieszyć się jej doskonałym wyglądem przez długi czas. O jakich krokach należy pamiętać na co dzień? Czy warto sięgnąć po kosmetyki w formie olejków? Podpowiadamy.

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy

fot. Depositphotos

Przepis na piękny wygląd

Chcąc cieszyć się piękną i zdrową cerą, warto w swojej pielęgnacji przestrzegać kilku prostych zasad. Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest odpowiednie oczyszczenie skóry. Chodzi nie tylko o demakijaż, ale też usunięcie nadmiaru sebum i zanieczyszczeń osadzających się na skórze. Do tego celu można wykorzystać olejki lub ich mieszanki. Zaletą takiego rodzaju oczyszczania jest fakt, że warstwa hydrolipidowa skóry nie ulega zniszczeniu, dzięki czemu nie pojawia się dyskomfort wynikający z nadmiernego napięcia skóry.

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest nawilżanie skóry – ten krok jest szczególnie istotny podczas gorącego lata i mroźnej zimy, czyli wtedy, gdy warunki atmosferyczne najsilniej oddziałują na naszą cerę. Chcąc dogłębnie nawilżyć skórę, warto zdecydować się na lekki nawilżający krem na dzień i krem na noc o nieco bogatszej konsystencji.

Czy olejki są ważne w pielęgnacji?

Olejki to kosmetyki, które coraz częściej można spotkać na drogeryjnych półkach. Wielu producentów decyduje się na włączenie ich do składów swoich kosmetyków. Oleje nie są produkowane przez ludzki organizm, ale są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, dlatego warto dostarczać ich sobie wraz z dietą, suplementami oraz kosmetykami. Zapewniają nawilżenie, odżywienie, dobrą wchłanialność oraz tworzą warstwę ochronną skóry. Z tego powodu oprócz tradycyjnych kremów i balsamów warto od czasu do czasu sięgnąć także po olejki. Co ciekawe, tego typu kosmetyki mogą stosować nie tylko osoby posiadające cerę suchą – wiele olejków odpowiednich jest także do pielęgnacji cery mieszanej, a nawet tłustej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...