Coccinelle – jesień/zima 2011/2012 – Torebki dla każdej kobiety

Kształt czy jego zaprzeczenie? Ogromna przestrzeń i pełen nonszalanckiego luzu relaks. Metropolia i styl bycia przez nią dyktowany.Dwa niemożliwe do pogodzenia ze sobą światy. To właśnie one stanowią fundament inspiracji kolekcji torebek damskich  jesień/zima 2011/12 marki Coccinelle.

torebki Coccinelle

Skóra to zderzenie nowatorstwa i stylu retro. To pełne oddechu pozornie jednolite przestrzenie i oszałamiające desenie. Gładkie skóry to esencjonalne ujęcia naturalnych faktur. Te niekiedy mocniejsze nadają skórom koloryt vintage. Desenie to skąpane w świetle odcienie pytona, romantyczne kwiatowe tłoczenia, intrygujące pikowania, faktury egzotycznych jaszczurek, czy ekstrawertyczne leopardzie printy. Czymś absolutnym jest skóra strusia odziana w paletę często zaskakujących barw.

Kształty z jednej strony są pełne samodyscypliny i poszanowania klasycznych zasad geometrii przestrzennej, z drugiej ujęte w dyskretne ramy, pełne swobody, otwarte na ton jaki nada im właściciel. Ich cel to realizacja potrzeb estetycznych jak i użytkowych. Funkcje użytkowe odpowiadają wszystkim porom dnia i przestrzeniom działań: pracy, zakupom, spacerom, wieczorowym wyjściom. Ich pełen kosmopolityzmu urok sprawia, że nawet w maksymalnie prozaicznych sytuacjach można wyglądać zjawiskowo, a przede wszystkim świadomie kobieco.

Kolory ? podobnie, jak inspiracje to dwa skrajne bieguny. Oś pierwszego to szarość, dookoła niej zgromadzone są odcienie minerałów, arktycznego lodu, niezdobytych skał, kamienia, asfaltu i chłodnego błota. Jego przeciwieństwo stanowi kraina czekolad, gorzkich i mlecznych, czasem pojawiających się w towarzystwie papryczek chilli. To także zmysłowa, ale nie narzucająca się czerwień i sosnowa zieleń.

Coccinelle torebki moda kolekcja torby lato 2011 trendy

Całości obrazu dopełniają szlachetne dodatki. Klamry przywołujące skojarzenia ze stylem retro, dekoracyjne zamki błyskawiczne, czy wydające się biec łańcuchy zatopione w skórze stanowiące rączki toreb. Te ostatnie dodają modernistycznego smaku stanowiąc opozycję do romantycznych i pełnych retro tematów obecnych w kolekcji.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany