Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 50+ sprawdzonych sposobów

Zastanawiasz się, co zrobić żeby włosy szybciej rosły i były gęstsze? Poznaj sprawdzone domowe sposoby na porost włosów i zasady, które pozwolą Ci osiągnąć ten efekt. W tym artykule prezentujemy zasady, których trzeba przestrzegać by pobudzić wzrost włosów oraz ponad 50 różnych domowych sposobów na szybki porost włosów, a także ich zagęszczenie. Z pewnością zastosowanie tych receptur, odżywek, masek lub wcierek spowoduje, że twoje włosy zaczną rosnąć szybciej!

Spis treści:

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? 50+ sprawdzonych sposobów

Wprawdzie każdego roku wydajemy pieniądze na nowe odżywki, szampony, maski, serum i inne kosmetyki, licząc na to, że nasze włosy w końcu będą rosły szybciej, zregenerują się, zyskają blask i będą wyglądać jak z reklamy. Czy to możliwe?

Jak szybko rosną włosy?

Pamiętajmy jednak, że proces zapuszczania włosów jest długi.  Włosy rosną przeciętnie około 1 cm na miesiąc, ale jeśli są zdrowe to wzrost może wynieść do 2 cm. Niestety, jeśli zaniedbacie swoje kosmyki, to  zniszczone włosy będą rosły znacznie wolniej.

Kosmetyki są ważne podczas procesu wzrostu włosa, jednak nie najważniejsze. Poznajcie domowe sposoby jak przyspieszyć proces wzrostu włosa oraz zasady (dieta, suplementacja, olejowanie), dzięki którym Wasze włosy staną się  zdrowe i piękne. Jeśli marzysz o długich i gęstych włosach – ten artykuł ci w tym pomoże.

Zasada 1. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły ? Zwróć uwagę na prawidłową dietę

Prawidłowa dieta dla włosów

Analizując różne źródła zebrałam informacje na temat witamin i składników mineralnych, które wpływają na nasze włosy. Dochodzę tu do wniosku, że klucz  sukcesu leży w prawidłowej kompozycji naszej diety, dzięki której włosy rosną szybciej i są gęstsze.  „Leczenie” naturalnymi metodami i zrównoważona dieta są skuteczniejsze i przyjemniejsze, niż łykanie tabletek i warto o tym pamiętać.

Jakie produkty włączyć do diety na szybki porost włosów?

Przeczytaj, które produkty warto włączyć do codziennej diety, by dostarczyć organizmowi witaminy i doprowadzić je do cebulek włosowych, by wzrost Waszych kosmyków odbył się naturalnie:

  • Aminokwasy siarkowe – głównie czarna rzepa, chuda wołowina, ryby, jajka. To podstawowy budulec włosa, niedobór aminokwasów może prowadzić do wiotczenia, suchości i rozdwajania się końcówek włosa.
  • Wapń – m.in. jajka, nabiał, mleko, brokuły– zapobiega łamliwości, suchości i rozdwajaniu się końcówek włosa.
  • Żelazo – m.in. pomidory, fasola, bób, drób wołowina, drożdże, orzechy, jajka, soja – wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu włosów z cebulek i przyspiesza regenerację i porost włosa.
  • Cynk i selen – m.in. pomidory, jaja, wątróbka, ryby i owoce morza, czosnek i cebula – zwalczają łupież i swędzenie skóry głowy; sprawiają, ze włosy mocniej lśnią i są mocniejsze.
  • Magnez – m.in. kakao, kasza gryczana, fasola biała, gorzka czekolada, orzechy laskowe – zapobiega wypadaniu włosów, matowieniu, łamaniu, rozdwajaniu się końcówek włosa.
  • Miedź i mangan – m.in. szpinak, otręby, soja, zielona herbata – wzmacniają naturalny pigment włosa i zapobiegają jego wypadaniu.
  • Krzem – głównie rośliny zielone, np. skrzyp, pokrzywa, mlecz a także mleko . Ten pierwiastek znacznie ogranicza wypadanie włosów.
  • Witamina A – m.in. marchew, brokuły, szpinak – utrzymuje prawidłowy stan skóry i włosów, zaś niedobór tej witaminy może prowadzić do łysienia plackowatego.
  • Witaminy z grupy B: B1, B2, B5, B6, B12 – m.in. pierś kurczaka, kotlet schabowy, brokuły, mleko, jogurt, wieprzowina, banany, sardynki, pieczarki, wątróbka, wołowina. Witaminy z grupy B utrzymują włosy w dobrej kondycji, sprawiają że są lśniące, bez rozdwojonych końcówek i łupieżu.
  • Witamina E – m.in. oleje roślinne, jaja, margaryna, marchew, orzechy, mąka pełnoziarnista, mleko. Odpowiedni poziom tej witaminy w organizmie zapobiega matowieniu i rozdwajaniu włosa
  • Witamina H, Biotyna – m.in. jaja, wątroba, szpinak, orzechy włoskie, mięso krabów. Niedobór tej witaminy powoduje przetłuszczanie się włosów i ich wypadanie.

Jednak dieta – nawet najbardziej optymalna dla zdrowych włosów, musi być poparta także innymi dzianiami. Należy dużo uwagi poświęcić skórze głowy: odpowiednia pielęgnacja włącznie z włosami, dobre jakościowo odżywki oraz suplementacja.  Warto także pamiętać, że nawet wybór fryzury może mieć znaczenie. Nieprawdą jest, że  podcinane włosy szybciej rosną, ale już informacje o tym, że ciasne upięcia włosów (silnie ściągnięty do tyłu kucyk lub kok) powodują osłabienie mieszków włosowych są jak najbardziej zgodne ze stanem faktycznym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym poniższym artykule. Inne wskazówki co zrobić żeby włosy szybciej rosły, a szczególnie na temat pielęgnacji skóry głowy znajdują się  poniżej.

Zasada 2. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły – domowe sposoby

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły - domowe sposoby

A. Maseczki na porost włosów

Istnieje wiele maseczek, które warto wykonać w domu i dzięki którym nasz włosy powinny zacząć rosnąć szybciej. Oto sprawdzone sposoby na temat pielęgnacji oraz przepisy na domowe maseczki na porost włosów, które należy wcierać w skórę głowy lub pozostawić na dłuższy czas na głowie. Ponad 50 (!)  przepisów naszych babć, zielarzy i dietetyków pomocne do wzrostu włosów, które możesz łatwo zastosować:

Jeśli zadajesz sobie pytanie, co zrobić żeby włosy szybciej rosły a jednocześnie jesteś fanką naturalnych składników w kosmetykach, polecamy ci własnoręczne wykonanie domowego szamponu na porost. Odpowiednia pielęgnacja i wzrost włosów gwarantowany!

B. Napój z drożdży na porost włosów

Inne sposoby na wzrost włosów to picie różnorodnych domowych mikstur. My doradzamy sprawdzony przepis z drożdżami. Drożdże posiadają doskonały skład. Zawarte w nich witaminy z grupy B oraz H, białka i substancje mineralne są prawdziwym dobrodziejstwem dla organizmu. Oto przepis na napój, który Ci pomoże zyskać gęste włosy:

Pół łyżeczki drożdży (na przykład Drożdże Babuni) gotuj w pół szklanki wrzącej wody przez ok. 5 min. Poczekaj, aż napój lekko ostygnie i dodaj łyżeczkę miodu i pół szklanki mleka. Pij – najlepiej z rana. Taką kurację stosuj od 1 do maks. 2 miesięcy. Pamiętaj! – nie wolno spożywać surowych drożdży.  Nie wolno pić nieświeżych drożdży lub spienionych. Możesz także stosować maseczki z drożdży przyspieszające wzrost włosów.

C. Masowanie skóry głowy na wzrost włosów

Masowanie skóry głowy na wzrost włosów

Kolejny prosty sposób do przeprowadzenia w warunkach domowych na to, by włosy szybciej rosły jest regularny masaż skóry głowy. Warto go wykonywać, bowiem masaż skóry głowy pobudza krążenie, usprawnia pracę gruczołów dzięki  czemu cebulki włosów zostaną wzmocnione. Ten zabieg  pielęgnacji i  masażu możesz wykonać przy użyciu dedykowanej szczotki do włosów (szczotki TANGLE TEEZER czy Michel Mercier). Niektóre sposoby na wzrost włosów radzą także, aby mocno wcierać lekko podgrzany olej w skórę głowy.

Zasada 3. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły i były gęstsze? Stosuj wcierki na porost włosów

Jeśli chcesz, by Twoje włosy nie tylko zaczęły rosnąć na długość, ale aby rosło więcej włosów – to ogranicz środki chemiczne stosowane na włosy. Wybieraj naturalne składy i trzymaj się z daleka od kosmetyków z silikonami. Rozważnie używaj prostownicy i suszarki  – nie prostuj ich często i nie susz gorącym strumieniem suszarki, bowiem możesz je narazić na niepotrzebne zniszczenia. Kluczowe jednak na wzrost włosów jest stosowanie  wcierek na włosy i wcieranie ich w skórę głowy. Wcierki to rozcieńczone odzywki do włosów, których zadaniem jest regeneracja i pobudzenie cebulek. Ranking najlepszych tego typu kosmetyków  do włosów i do skóry głowy znajdziesz w naszej publikacji.

Ranking wcierek do włosów

Poznaj nasz ranking wcierek, które warto używać, by wspomóc włosy w walce o szybki ich wzrost.

Stosowanie wcierki na porost włosów

Warto postawić na wcierki! Wcierki wmasowywane w skórę głowy systematycznie mogą uczynić cuda z naszymi włosami, doprowadzić do znacznej poprawy ich kondycji a ich wzrost ulegnie przyspieszeniu. Wcierki możesz stosować przed myciem włosów, ale są także kosmetyki do aplikacji na czystą skórę głowy. Systematyczność  w przypadku stosowania wcierek (podobnie, jak i serum) jest kluczowa, bowiem wzmacnianie cebulek włosa trwa długo i należy się uzbroić w cierpliwość. Efekty zauważysz po około 2-3 miesiącach.

Zasada 4. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Sięgnij po olej

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Sięgnij po olej

Zabieg olejowania włosów jest bardzo modny od kilku sezonów. Możesz go przeprowadzić w warunkach domowych. Jeżeli zależy nam za zdrowych cebulkach i ich stymulacji, najlepiej sięgnąć po konkretny olej dedykowany takiemu działaniu. Olejki regenerujące i stymulujące cebulki to: olej ze słodkich migdałów (odżywia cebulki), olej lniany (stymuluje cebulki, przyspiesz wzrost włosów), olej z czarnuszki (pobudza wzrost), olej jojoba (pobudza wzrost i reguluje wydzielanie sebum), olej z rokitnika (wzmacnia cebulki).

Najlepiej, aby wybrany olejek pozostawić na włosach nawet do godziny. Wzmocnienie jego działania na cebulki uzyskamy stosując ciepły kompres na włosach, czy po prostu  owijając głowę ręcznikiem po nałożeniu wcześniej foliowego czepka.

Przeczytaj więcej na temat zbiegu olejowania włosów a także poznaj ranking olejków do włosów w poniższych publikacjach:

Zasada 5. Co zrobić żeby włosy szybciej rosły – Zażywaj suplementy na porost włosów

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły - Zażywaj suplementy na porost włosów

Aby wspomóc proces wzrostu włosów – sięgnij po suplementy. Przed zakupem sprawdź skład i aktywne substancje – nie ufaj reklamom telewizyjnym. Często tańsze suplementy mają o wiele lepszy skład niż te, reklamowane w mediach. Przykładem  preparatów witaminowych dedykowanych włosom może być marka  Halier, Merz Spezial. Faktycznie, włosy rosną lepiej po systematycznym zażywaniu suplementów w których znajdują się odpowiednie grupy witamin i minerałów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking suplementów na wzrost włosów i poprawę ich zdrowia oraz wyglądu. Najlepiej wybrać taki skład suplementu i aktywne substancje, które będą zawierały najwięcej witamin i minerałów wymienionych na początku artykułu.

Jakie macie metody na porost włosów, jaka dieta okazała się dla was najlepsza? Co Wam pomogło do wzrostu włosów? Napiszcie w komentarzach!

Tekst powstał przy współudziale Karoliny Gołębiewskiej
youtube.com/stylizacje
stylizacje.tv

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (278 głosów, średnia: 4,53 z 5)
loading... zapisuję głos...