Co zdradza nasz wiek?

Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki staramy się interweniować. Przykładamy najwięcej uwagi do twarzy i kurzych łapek. Jednak nie tylko one zdradzają nasz wiek. Nie możemy zapomnieć również o innych rejonach naszego ciała! Co zdradza nasz wiek? Między innymi nasze dłonie i skóra na szyi. Jak lepiej je pielęgnować?

Zobacz także: Profesjonalne i domowe maseczki dla wiosennej regeneracji skóry

wiek-kobiety

 

 

Co zdradza nasz wiek? – Dłonie

 Dłonie są obszarem, na którym proces starzenia widać nawet wcześniej niż na twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Spowodowane jest to  fizjologicznymi uwarunkowaniami, tzn. mniejszą ilością tkanki podskórnej, która z wiekiem ulega lipodystrofii, czyli zanikowi. Ponieważ na dłoniach i tak jest jej bardzo niewiele, każdy jej najmniejszy ubytek jest zauważalny. Dlatego im wcześniej wyrobi się nawyk pielęgnacji dłoni tym lepiej – mówi dr. n. med. Anna Maria Wasilewska, lekarz medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

O podstawową profilaktykę możemy zadbać stosując odpowiednie kremy. W lecie używajmy lekkich i nawilżających, a w zimie ochronnych i natłuszczających. Po 30 r.ż., kiedy oznaki starzenia się zaczynają być widoczne, warto pomyśleć o medycynie estetycznej. Za jedne z bardziej popularnych i skutecznych w obszarze dłoni zabiegów uznaje się peelingi medyczne. Polegają one na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka lub skóry za pomocą substancji chemicznej powodującej złuszczanie. Naskórek na dłoniach jest jednak dosyć odporny na tego rodzaju działania, dlatego peeling warto poprzedzić złuszczaniem mechanicznym, czyli np. mikrodermabrazją – wyjaśnia dr Wasilewska. Kolejnym zalecanym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu śródnaskórkowo lub śródskórnie specjalnych koktajli, głównie na bazie kwasu hialuronowego, który nawilża oraz stymuluje produkcję kolagenu. Kolejną z możliwości poprawienia wyglądu dłoni jest zastosowanie preparatu Radiesse, który wypełnia ubytki objętości oraz stymuluje naturalne procesy produkcji kolagenu. Działanie takie jest wynikiem budowy i składu preparatu. Matryca żelowa, która stanowi jego element daje wypełnienie widoczne bezpośrednio po zabiegu. Drugi składnik Radiesse, czyli związek wapnia i fosforu, odpowiada za proces produkcji własnego kolagenu, dający efekt odmłodzenia skóry.

Polecamy również: Płukanie ust olejem – jak się do tego zabrać?

Co zdradza nasz wiek? – Szyja i dekolt

Dbając o skórę twarzy najczęściej zapominamy o rozszerzeniu pielęgnacji na szyję i dekolt. Jest to ogromy błąd, ponieważ skóra w tych okolicach jest dosyć delikatna i łatwo ulega przesuszeniu, co przyśpiesza proces starzenia. Zmarszczki powstające na szyi i dekolcie często kontrastują z wygładzoną skórą twarzy i wyglądają po prostu nieatrakcyjnie.

Na szczęście istnieją sposoby, by je zniwelować. Jeżeli przez lata zapominaliśmy o profilaktyce, możemy zdecydować się na zabieg wykorzystujący m.in. fale radiowe, które skutecznie poprawiają jakość skóry. Do tego rodzaju zabiegów można zaliczyć Scarlet RF. Jak on działa? Poprzez delikatne nakłuwanie urządzenie to generuje impuls fal radiowych bezpośrednio do obszaru docelowego. Pozwala to na wprowadzenie fal zarówno w skórę właściwą, jak i w tkankę podskórną i generowanie w niej ciepła. Takie bezpośrednie ogrzewanie warstw wewnętrznych zapewnia uzyskanie maksymalnych efektów oraz minimalizuje uszkodzenia na powierzchni skóry – wyjaśnia lek. med. Jowita Dejewska z PROFEMED Medycyna Estetyczna. W efekcie komórki odpowiedzialne za syntezę kolagenu zostają pobudzone, co poprawia elastyczność i jędrność skóry. Wygładzone zostają też tzw. naszyjniki Wenus, czyli poprzeczne zmarszczki na szyi i dekolcie, które w pierwszej kolejności zdradzają wiek.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (210 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  16 lutego 2016 10:17

  W czwartek starszy pan w pociągu dał mi 10 lat mniej 🙂

  Odpowiedz
 2. sylwiawes  16 lutego 2016 12:05

  Ja też często słyszę że wyglądam na młodszą 🙂

  Odpowiedz
 3. scrabble  16 lutego 2016 12:17

  😀 zmarszczki pod oczami…

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  16 lutego 2016 12:19

  To prawda ze szyja zdradza nasz wiek. Czesto w tv mozna zobaczyc kobiety piękne z twarzy. I wyglądające na młode. A szyja pomarszczona, zdradza ich wiem.

  Odpowiedz
 5. bbo  16 lutego 2016 12:35

  Zawsze bardzo dbam o te partie ciała. Szyja i dekolt nie zdradza mojego wieku… przynajmniej na razie 🙂 To obszary, z których jestem dumna. Natomiast dłonie swoje przeszły i mówią wszystko o właścicielce… niestety.

  Odpowiedz
 6. Żanett  16 lutego 2016 15:08

  Często zapominamy o pielęgnacji szyi i dekoltu podczas, gdy oprócz twarzy własnie te miejsca nosimy odkryte. Mnie też się wydaje, że twarz może wyglądać na młodą, ale jak spojrzymy na szyję i dekolt, to wtedy cały efekt „wizualnej młodości” może runąć 🙂

  Odpowiedz
 7. Aneta  16 lutego 2016 16:32

  Mam rocznikowo 24 lata, a ostatnio Pani ekspedientka w sklepie poprosiła mnie o dowód – bardzo mnie to ucieszyło 😀 A tak serio, to faktycznie jak to się mówi „widać wszystko jak na dłoni” – po dłoniach, a i po szyi również, widać upływający czas…

  Odpowiedz
  • AnnaKwasniak  16 lutego 2016 21:05

   u mnie w rodzinie proszono o dowód 31 letnią kobietę :). Faktycznie, wygląda młodo, ale czy aż tak :D.

   Odpowiedz
   • Aneta  25 lutego 2016 12:34

    Ha ha śmiesznie 😉 Jak widać zdarza się 🙂

    Odpowiedz
 8. macierzanka  16 lutego 2016 17:16

  Ja co jakiś czas robię okłady na szyję z podgrzanej oliwy z oliwek.Myślę,że to trochę pomaga.

  Odpowiedz
 9. martus2833  16 lutego 2016 21:04

  Zgadzam się – wiek kobiety poznajemy po wyglądzie jej szyi i dłoni. Dlatego ja nigdy nie zapominam o tych częściach ciała podczas codziennej pielęgnacji.

  Odpowiedz
 10. Tara  17 lutego 2016 08:19

  Po ponad 25 latach stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, pielęgnacji szyi i nie tylko, przekonałam się, że największy wpływ na to jak się starzejemy mają geny i tryb życia.
  Kremy, maseczki na nic się zdały…
  Gładką szyję miałam zawsze, a w tym roku pojawiły się pierwsze na niej zmarszczki…

  Odpowiedz
 11. Gocha  17 lutego 2016 09:22

  Należy pamiętać przede wszystkim o nawilżaniu kremami. Na dłonie dobre są zabiegi parafinowe, dekolt i szyję powinnyśmy regularnie masować. No i pogodzić się z myślą, że i tak pojawią się nam zmarszczki za jakiś czas 🙂

  Odpowiedz
 12. Marta Anna Joanna  17 lutego 2016 14:00

  Szyja i ręce to obszar o którym większość kobiet zapomina w codziennej pielęgnacji, a to one najbardziej zdradzają wiek kobiet ( mężczyzn w sumie też).

  Odpowiedz
 13. Jaworka  17 lutego 2016 17:19

  Zawsze dbam o wszystkie partie swojego ciała jednakowo a szczególnie o ręce bo wydaje mi się że one najbardziej zdradzają nasz wiek i zgodzę się z poprzednią wypowiedzią że jednak kluczową rolę odgrywają nasze geny

  Odpowiedz
 14. Melrose  21 lutego 2016 20:58

  Oj tak, skóra na szyi zdradza wiek 😉

  Odpowiedz
 15. Wusia  22 lutego 2016 19:27

  Celne spostrzeżenia. Rzeczywiście dłonie i szyja to najlepsze wskaźniki naszej metryki i chyba za mało się
  przykładamy w dbaniu o te partie naszego ciała.Jeszcze szyję można ukryć pod golfem czy apaszką, natomiast w rękawiczkach nie da się występować non-stop.

  Odpowiedz
 16. Dariska  3 marca 2016 17:51

  To prawda..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany