Co wyróżnia materace certyfikowane? Na czym polegają ich zalety?

Jakość naszego snu podczas ostatnich lat dramatycznie się obniżyła. Spowodowane jest to życiem w ciągłym pośpiechu i stresie, które bardzo niekorzystnie wpływa na stan naszego zdrowia.

dobry materac do spania

 

Do najczęstszych dolegliwości należą bóle kręgosłupa i karku, które potrafią skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie. Z tego powodu coraz większa ilość osób zaczyna poszukiwania materaca, który nie tylko będzie wygodny, ale także zapewni odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Materace prozdrowotne są obecnie najpopularniejszym rodzajem materaców. Jak wybrać odpowiedni materac, który zapewni nam regenerujący sen i czym kierować się podczas jego poszukiwań?

Inspiracje do domu: Mała sypialnia

Inspiracje do domu: Mała sypialnia

Nie każda z nas może pochwalić się wielką, przestronną sypialnią. Najczęściej musimy starać się odegrać rolę dekoratora naprawdę małych wnętrz. Myślisz, że Twój pokój jest zdecydowanie za mały na wstawienie wielkiego łóżka zamiast rozkładanej kanapy?

Cztery cechy, które wyróżniają materace o najwyższej jakości

Wybierając materac prozdrowotny, musimy kierować się kilkoma cechami, które wyróżniają materace o najwyższej jakości. Materace trwałe cechują się:
• ergonomią,
• higieną,
• klimatem,
• trwałością.

Materac bezpieczny musi być na tyle ergonomiczny, by zapewniać jak najlepsze dopasowanie do ciała użytkownika. Optymalne ułożenie kręgosłupa jest niezmiernie ważne, ponieważ pozwala redukcję punktów nacisku, co skutkuje zmniejszonym napięciem mięśniowym, dzięki czemu cały organizm skutecznie się regeneruje, a kręgosłup przyjmuje naturalny kształt litery S.
Kolejnym ważnym aspektem jest higiena, czyli gwarancja czystości. Najwyższy jej poziom uzyskiwany jest poprzez zastosowanie najnowszych technologii, które ograniczają rozwój bakterii, grzybów, czy roztoczy.
Przepływ powietrza w materacu prozdrowotnym musi być na tyle optymalny, by nie zbierała się w nim wilgoć. Taki materac nie może się odkształcać, ani być podatnym na działanie wilgoci, czy stale zmieniającej się temperatury. Jako standard przyjmuje się niezmienne parametry materaca, które utrzymują się niezmiennie przez 10 kolejnych lat.

 

sypialnia

Wybierz materace z certyfikatem jakości AEH

Niezależny Szwajcarski Instytut AEH przyznaje swoje certyfikaty jakości tylko najlepszym materacom, które cechują się najwyższymi parametrami w wyżej wymienionych kategoriachMaterace certyfikowane od Sleepmed cechują się najwyższą jakością wykonania, która poskutkowała przyznaniem przez AEH certyfikatu jakości. Dzięki temu kupując materac z certyfikatem jakości od Sleepmed mamy pewność, że nasz materac zapewni nam zdrowy i regenerujący sen. Jest to szczególnie ważne, ponieważ człowiek przesypia 1/3 swojego życia, dlatego jakość naszego snu powinna być zawsze jak najwyższa. Decydując się na materace od Sleepmed by Hilding Anders możemy mieć pewność, że ich jakość oraz trwałość potwierdzona jest przez tysiące klientów na całym świecie.

Producentem materaców Sleepmed jest Hilding Anders Polska sp. zo.o. Jest to producent z wieloletnim doświadczeniem, a materace Sleepmed cieszą się uznaniem i słynął z doskonałej renomy. Wybierając materac prozdrowotny, możemy być pewni, że nasz kręgosłup oraz jakość naszego snu zapewnią nam odprężenie i wyeliminują dolegliwości bólowe.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Biomedka  11 marca 2020 13:55

  Nie używam tego typu materacy, ale mam odpowiednio wyprofilowaną poduszkę leczniczą.

  Odpowiedz
 2. Lilka  27 lipca 2021 18:20

  Ja mam materac z pianki termoelastycznej i w życiu na lepszym nie spałam! W końcu rano wstaję bez bólu pleców, materac jest antyalergiczny i przepuszcza powietrze co na taką pogodę jak obecnie jest istotne. Swój zamawiałam z sovea i nie zamieniłabym go na nic innego;)

  Odpowiedz
 3. Majka  15 września 2021 11:08

  Też mam materac z sovea. Są uznane jako oficjalny wyrób medyczny więc na prawdę spełniają najwyższe standardy, Ale co najważniejsze, śpi się bardz wygodnie, nie się nie odgniata, nie robią się dziury a materac dobrze układa się pod ciałem:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany