Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Poszukując dobrej oferty depilacji laserowej warto jest zwrócić uwagę na rodzaj lasera używanego do zabiegu. Jest to istotna kwestia, ponieważ może mieć ona wpływ na końcowy efekt. Najbardziej skutecznym sprzętem używanym do zabiegu depilacji laserowej są lasery, których długość fali wynosi 810 nm. W naszym gabinecie mamy do dyspozycji dwa rodzaje laserów, są to lasery diodowe: Vectus Palomar, który jest nowością na rynku, drugi laser znany klientkom od lat, czyli LightSheer Desire. Każdy z nich posiada certyfikat FDA (zapewnia to wysoką jakość oraz bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów).

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej

fot. Andrea Piacquadio z Pexels

 

Dokładność wykonania zabiegu

Dokładność to bardzo często najważniejszy czynnik. W celu prawidłowego wykonania zabiegu należy bardzo skrupulatnie poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybraną partię ciała. Należy z wielką cierpliwością i precyzją, aby nie pominąć żadnego centymetra ciała oddawać impulsy przeznaczonym do tego laserem.

 

Kolor włosa i skóry

Kolor włosa i skóry stanowi ważny czynnik przy tego typu zabiegach. Dlaczego? Aby móc usunąć podczas zabiegu włos, musi on posiadać pigment, czyli melaninę. Włosy pozbawione melaniny, czyli siwe, rude, w kolorze blondu, czy też tzw. „meszek” nie nadają się do zabiegu depilacji laserowej. Podatne włosy to takie, które są ciemne i grube. Idealną sytuacją jest posiadanie kontrastu pomiędzy kolorem skóry, a kolorem włosów. Wtenczas zabieg jest efektywniejszy, a ilość zabiegów ulega zmniejszeniu. Dla zobrazowania: im mamy ciemniejsze włosy i bledszą skórę tym lepiej.

Partia ciała

Łydki, pachy, bikini – to partie ciała, na których uzyskamy najszybsze efekty. Problematycznymi partiami mogą być: broda i wąsik, ponieważ mamy tam do czynienia z cienkimi i delikatnymi włoskami. Z tego powodu depilacja laserowa twarzy może wymagać większej liczby zabiegów.

 

Odstęp między zabiegami

Z uwagi na trzy fazy wzrostu włosa bardzo ważne są ostępy czasowe między zabiegami. W pierwszej fazie włos wzrasta, w drugiej wypada, a w trzeciej zwanej fazą odpoczynku, w której nie zachodzą już żadne procesy przemiany materii. Laser działa na włosy w fazie wzrostu. Z tego powodu konieczny jest cykl od 5 do 6 zabiegów odbywających się co około 6-12 tygodni.

 

Gospodarka hormonalna

Przed podjęciem decyzji o zabiegach depilacji laserowej warto jest zadbać o uregulowanie gospodarki hormonalnej. W przypadku problemów na tle hormonalnym może dojść do zwiększenia się liczby zabiegów, a także zabiegów przypominających.

 

Ważne: Cena depilacji laserowej

W Laserland skupiamy się głównie na jak najlepszej jakości oraz precyzji wykonywanych zabiegów. To wszystko po to, aby uzyskać najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie. Z racji tego już po 6 zabiegach w wielu przypadkach proces depilacji laserowej jest zakończony. W przypadku niedokładnego wykonywania zabiegów ich liczba osiąga czasami nawet do 10-13, wiąże się to z ogromnym kosztem, mimo zachęty niską ceną jednego zabiegu. Dlatego przy wyborze gabinetu ważne jest to, aby nie sugerować się niską ceną, a sprzętem, który zaowocuje świetnymi efektami w krótkim czasie.

Tekst powstał przy współudziale salonu Laserland

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (122 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...