Co wkurza mężczyzn w kobietach?

O tym, że mężczyźni uwielbiają kobiety nie musimy pisać.  Są miłośnikami naszych wdzięków, doceniają naszą troskę o nich, inny punkt widzenia, intuicję jednak nie są wobec nas bezkrytyczni. Akceptują nasze przywary tak samo, jak my ich wady.  Co wkurza mężczyzn w kobietach?

błędy na początku związku

Co wkurza mężczyzn w kobietach? – Wyolbrzymianie problemów

Mężczyźni rozwiązują problemy, a kobiety o nich rozmawiają. To, co denerwuje w nas panów, to częste wyolbrzymianie problemów i podnoszenie ich do rangi prawdziwych dramatów. Ten brak dystansu, roztrząsanie spraw, mówienie o nich całymi dniami potrafi mężczyznę zmęczyć. Panowie wychodzą z założenia, że gdy pojawia się problem należy przystąpić do działania. Panie natomiast wolą problem przeżywać i często zamiast praktycznych rad wolą od partnera dużą dawkę pocieszenia i zrozumienia.

Polecamy również: Zdania, które każdy mężczyzna chciałby usłyszeć od swojej partnerki

błędy na początku związku

Co wkurza mężczyzn w kobietach? – Domyśl się

To już klasyk. Pora w końcu coś z tym zrobić i postawić na lepszą komunikację w związku. Mężczyźni nie są, aż tak prości, jak mówią, ale rzeczywiście czasami mogą nie wiedzieć czym nas urazili, albo jak bardzo. Dlatego zamiast się dąsać i udawać, że nic się nie stało zamieniając się w królową śniegu warto prosto z mostu i od razu powiedzieć, co nas zdenerwowało lub zraniło. Bez ogródek pokazać partnerowi gdzie leży problem i dać mu czerwone światło. Niech w pełni wie za co przeprasza inaczej będzie ten sam błąd popełniał w kółko, a my tylko będziemy tracić nerwy.

Co wkurza mężczyzn w kobietach? – Noszenie w sobie urazy

Kiedy już partner czymś nam podpadnie potrafimy naprawdę długo się na niego gniewać, nawet zachowując pozory dobrego samopoczucia.  Nie jest to tak wielkim problemem jak to, że przy większej kłótni jesteśmy w stanie wypomnieć partnerowi przewinienia nawet sprzed lat. A to czasami chwyt poniżej pasa.

Co wkurza mężczyzn w kobietach? – Naleganie na sformalizowanie związku

Wiele kobiet z pewnością nigdy nie prosiło swojego partnera o ślub, czy pierścionek zaręczynowy. Niektóre z nas jednak potrafią wiercić dziurę w brzuchu swojemu mężczyźnie o to, by w końcu im się oświadczył. Owszem, jeśli jesteśmy razem wiele lat i jest to dla nas ważne powinniśmy podjąć temat, zacząć spokojną szczerą rozmowę. Nie oznacza to jednak robienia wyrzutów przy znajomych, czy ciągnięcia siłą do sklepu jubilerskiego. Mężczyźni nie chcą być do niczego zmuszani, nawet jeśli sami już planują w jaki sposób się oświadczyć.  Skoro więc oświadczyny zostawiamy panom, pozwólmy im do tej decyzji dojrzeć i załatwić ją po męsku – bez naszej ingerencji.

Polecamy również: Jaki powinien być mężczyzna idealny ?

Co wkurza mężczyzn w kobietach? – Ciągła potrzeba zapewniania o uczuciach

Kiedy mężczyzna mówi, że kocha to mówi serio i całym sobą.  Twierdzi, że nie musi powtarzać tego ciągle, mówić jakie jesteśmy wyjątkowe, wspaniałe, dlaczego nas kocha. Czasami nasza próżność skłania nas do wymuszania wyznań, chcemy dowodów miłości, czy to w postaci słów, czy bukietów kwiatów. Mężczyźni wolą to pokazywać w prosty sposób, będąc zawsze pomocni, mając dla nas czas, lubiąc spędzać go z nami, poznając ze swoją rodziną, przyjaciółmi Czy nawet wymieniając nam koło w samochodzie. Swoją miłość pokazują czynami, a wielu z nich niestety (a może i na szczęście!) nie jest poetami, pochlebcami i wielkimi romantykami.

Co wkurza mężczyzn w kobietach? – Brak przestrzeni dla męskich myśli, spraw, a nawet rzeczy

Kiedy kobieta rozgości się w życiu mężczyzny ten może poczuć się nieco zagubiony. Zaczynając od często wspominanego braku miejsca z powodu pojawiających się  kwiatów, poduszeczek, obrazków z kotkami i zapachowych świeczek, gdy półki w łazience uginają się od damskich mazideł i kremów. Nagle mężczyzna traci swoją przestrzeń, jego rower ląduje na balkonie, kask od motocykla w szafie, a wędki i spławiki w garażu.

Jest jeszcze jedna kwestia, podbijania przez kobiety męskiej przestrzeni. Ta jest znacznie poważniejsza. Chodzi o to, że niektóre z nas twierdzą, iż  w związku wszystko należy robić razem. Większość rzeczy owszem, ale zdecydowanie nie wszystko! Warto zadbać o to, by nasz mężczyzna miał czas i miejsce do realizacji swoich zainteresowań i swojego hobby. Warto również dać mu swobodę w spotykaniu się z przyjaciółmi i możliwość pobycia samemu jeśli ma na to ochotę. I co ważne, dać mu czasem pomilczeć i pomyśleć. Tym się od panów różnimy, że swoje problemy, swoje sprawy przekazujemy bliskim, mówimy o nich i w ten sposób się z nich oczyszczamy. Mężczyźni zaś, mniej wylewni wolą znaleźć rozwiązania w sobie i wyciszyć się.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,62 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. kucher.kucher  22 października 2016 10:02

  Raczej by ten artykuł nazwała ” Co wkurza nas w płci przeciwnej”….

  Odpowiedz
 2. kasiadrozdz  22 października 2016 17:37

  hmm

  Odpowiedz
  • martucha180  22 października 2016 19:04

   Też hymam 🙂

   Odpowiedz
   • Chabrowa  22 października 2016 19:44

    Kurcze, ja też. Wychodzi na to, że mam w sobie wszelkie najgorsze cechy i zachowania. A na zmianę się nie zanosi 🙂

    Odpowiedz
   • kasiadrozdz  23 października 2016 10:59

    Ciężko to inaczej skomentować😜

    Odpowiedz
 3. Hidari11  23 października 2016 15:04

  Ciągła uraza i wypominanie- widzę to po rodzicach, niby w żartach, ale przy przegadywaniu mama wraca do potknięć taty. Z obserwacji znajomych widzę, że związek dla dziewczyn oznacza ciągłe spędzanie czasu z facetem i niepozwalanie mu na własne zainteresowania, np. piwo z kumplami przy grze komputerowej.

  Odpowiedz
  • ewalub  24 października 2016 09:09

   Myślę, że dojrzałe dziewczyny, dojrzałe związki już się tak nie osaczają. Dobrze czasem zrobić coś bez drugiej połówki, umówić się tylko z koleżankami, mieć tylko swoje zainteresowania. Każdy potrzebuje chwili wytchnienia

   Odpowiedz
 4. malinowaja  23 października 2016 15:16

  No tak hahhahah

  Odpowiedz
 5. Jaworka  29 października 2016 19:54

  No cóż przyznaję rację

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany