Co to jest krioterapia włosów? Zobacz na czym polega ten innowacyjny zabieg!

Zabieg dla ciała, w którym wykorzystuje się ujemne temperatury przynosi wiele korzyści nie tylko dla poprawy jakości skóry, ale także dla zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku krioterapii włosów. Zabieg ten wykorzystując zimno znacząco poprawia wygląd kosmyków, a do tego zapewnia im ochronę. Na czym polega krioterapia włosów? Pora poznać szczegóły.

Spis treści:

gładkie proste włosy

Krioterapia włosów działa nawilżająco i wygładzająco/Fot. master1305, Freepik

Na czym polega krioterapia włosów?

Krioterapia włosów to zabieg przewracający włosom utraconą gładkość i elastyczność przy pomocy zimna. Cały proces poprzedza umycie czupryny oczyszczającym szamponem. Następnie przeprowadza się aplikację specjalnego serum lub maski o działaniu nawilżającym i regeneracyjnym, które są dostosowane do tego rodzaju zabiegu i z nim doskonale współgrają. Przy użyciu urządzenia, które jest łudząco podobne do wszystkim dobrze znanej prostownicy włosy są następnie poddawane wygładzaniu. Jedyną różnicą jest to, że zamiast wysokiej temperatury poddawane są one terapii chłodem (warto wspomnieć, że temperatura może wynosić nawet 15 stopni na minusie!). W czasie całego procesu sprzęt dosłownie „wtłacza” substancje odżywcze w głąb włosa. Zabieg wieńczy ponowne umycie włosów i ich wysuszenie.

na czym polega krioterapia włosów

Krioterapia włosów sprawdzi się w przypadku suchych i zniszczonych włosów/Fot. Racool_studio, Freepik

Marzysz o włosach jak szklana tafla? Zobacz jak osiągnąć taki efekt:

Komu polecana jest krioterapia włosów?

Jeśli Twoje włosy są matowe i suche, a do tego mają tendencję do łamania się i kruszenia z pewnością krioterapia włosów jest właśnie dla Ciebie. Nie ma tu znaczenia czy jesteś posiadaczką prostych pasm, fal czy loków. Czasami nawet regularne używanie odżywek czy masek nie jest w stanie pomóc w regeneracji włosów po zimie. W takim przypadku zabieg krioterapii może przynieść naprawdę zadowalające rezultaty pozostawiając pasma gładkie i dobrze nawilżone. Co więcej, krioterapia włosów to zabieg polecany po rozjaśnianiu włosów, ich farbowaniu oraz trwałej ondulacji, ponieważ doskonale odbudowuje włosy po tego rodzaju zabiegach.

piękne włosy

Efekty krioterapii włosów są widoczne już po pierwszym zabiegu/Fot. Freepik

Jak przygotować włosy na lato? Dowiedz się z tego artykułu:

Jakich efektów spodziewać się po zabiegu?

kriterapia -włosów

Efekty po zabiegu krioterapii włosów, fot. freepik

Krioterapia włosów daje świetne efekty już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że wnika ona głębiej w strukturę włosów w porównaniu do działania kosmetyków. Dzięki temu czupryna będzie wyraźnie bardziej odżywiona, a pasma zregenerowane i wzmocnione. Włosy są wyraźnie mocniejsze i zdrowsze, dobrze nawilżone, gładsze oraz bardziej elastyczne. Fryzura przestaje się puszyć, a do tego jest przyjemnie miękka w dotyku. Jednym słowem włosy wyglądają więc tak jak po wyjściu z salonu. Dużą zaletą jest to, że kosmyki po zabiegu są także bardziej odporne na czynniki zewnętrzne takie jak warunki atmosferyczne czy drobne uszkodzenia. Minusem z kolei  jest to, że efekty krioterapii dla włosów utrzymują się dość krótko. Dla ich podtrzymania już po miesiącu cały zabieg trzeba będzie ponownie powtórzyć.

Olejowanie włosów to temat, który zyskuje na popularności. Zobacz dlaczego warto znać jego tajniki:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...