Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? Poznaj tych 7 przyczyn

Wiele razy już pisaliśmy jak poderwać chłopaka, faceta czy  jak dobrze wypaść na pierwszej randce lub jak skonstruować teksty na podryw. Udzieliliśmy już wielu urodowych i modowych rad. A co sprawia, że nie jesteśmy atrakcyjni? Jeśli zadajesz sobie pytanie dlaczego nie jestem atrakcyjna – to przeczytaj ten tekst!  Oto powody, które zostały poparte badaniami!

 

1. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi?  – Zapach

Okazuje się, że ludzie uważają za mniej atrakcyjne osoby, których zapach jest zbyt podobny do ich własnego  lub zbyt różniący się. I nie chodzi tu o feromony, a o cechy genetyczne. Otóż poszukujemy osób, które będą dla nas idealną partią do prokreacji, czyli do przekazania jak najlepszego pakietu genów.

2. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? – Brak snu

Brak snu to nie tylko poszarzała cera, podkrążone oczy, ale też zła kondycja psychiczna. Dodatkowo mówienie o tym jak jesteśmy zmęczeni i niewyspani sprawia, ze inne osoby zaczynają nas postrzegać jako mniej zdrowe, mniej odpowiedzialne i smutniejsze. A żadna z tych cech nie jest pociągająca!

3. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? – Lenistwo

Każdy z nas lubi od czasu do czasu poleniuchować, jednak osoby, które są postrzegane jako leniwe i niezbyt pomocne uważane są za mniej atrakcyjne.  Dlatego więcej energii i wyciągnięcie pomocnej dłoni do koleżanki  pracy, nieco własnej inicjatywy sprawi, że będziemy lepiej postrzegani!

4. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? – Zbyt szczęśliwi i zbyt dumni

Kobiety nie przepadają za mężczyznami, którzy wydają się zbyt szczęśliwi i rozemocjonowani. Chociaż lubią mężczyzn pewnych siebie i dumnych. Sytuacja ma się odwrotnie w przypadku mężczyzn, Ci jako atrakcyjniejsze uważają kobiety szczęśliwe, uśmiechnięte, śmiejące się, a mniej pociągające są kobiety zbyt pewne siebie i dumne.  Cóż, przeciwieństwa się przyciągają! 🙂

 

5. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? – Brak poczucia humoru

Nie jest to zaskoczeniem, w końcu gdy zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają za zadanie opisać wymarzonego partnera/partnerkę poczucie humoru stawiają zawsze wysoko. Dlatego zmarszczone czoło i ciągłą powagę możemy porzucić – warto się śmiać, nawet z siebie!

6. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? – Bycie niemiłym i nieszczerym

Wchodzenie w rolę królowej śniegu lub zimnego drania wcale nie jest opłacalne. Jako bardziej pociągające uważane są osoby miłe z pozytywnym nastawieniem do wszystkich dookoła. Dlatego (i rzecz jasna nie tylko) zawsze warto być miłym dla pani w sklepie, czy kuriera który właśnie zapukał do naszych drzwi.

Jako cecha, która obniża naszą atrakcyjność wymieniana jest również nieszczerość. Drobne kłamstewka, przemilczanie niektórych faktów, czy zachowania nieszczere zdecydowanie odpychają od nas parterów, ale to z pewnością nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

7. Co sprawia, że nie jestem atrakcyjna dla innych ludzi? – Stres

Osoby, które uchodzą za bardziej zestresowane i posiadające predyspozycje do szybkiego ulegania stresowi są uznawane za mniej atrakcyjne. Gdy poszukujemy partnera chcemy, by był asertywny, a dzięki temu samodzielny, szczęśliwy i wyluzowany.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (237 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  1 października 2016 09:07

  To trudny i bolesny temat. Kiedy podoba nam się ktoś, to wydaje nam się, że to właściwa osoba i oczekujemy od życia, że my też będziemy się tej osobie podobać, a jak się okazuje, że nie, to stawiamy sobie pytania, dlaczego, dlaczego nie.. Na gust nie mamy wpływu. Trzeba o siebie dbać, by czuć się zdrowo i komfortowo. Nie przejmować się pojmowaniem atrakcyjności przez innych.

  Odpowiedz
 2. j.dudek71  1 października 2016 16:03

  Wiele w tym prawdy,pogodność,poczucie humoru,luz,ciepło i miłe usposobienie-to na pewno przyciąga płeć przeciwną:)

  Odpowiedz
 3. agasam9  1 października 2016 23:10

  wiadomo nikt nie lubi niemiłych, zadufanych w sobie leni!

  Odpowiedz
 4. monicitia  2 października 2016 10:21

  a ja myślę, ze tych czynników jest wiele, wiele więcej….:) To nie takie proste:)

  Odpowiedz
  • ewalub  4 października 2016 09:05

   Też myślę, że jest ich więcej. Ja nie lubię też np. niektórych dźwięków wydawanych przez obce osoby. Niektórzy stale mruczą coś pod nosem, czy głośno chrząkają stale pokasłują.

   Odpowiedz
 5. luna341  2 października 2016 22:00

  Ludzie o milej powierzchowności są lepiej odbiera i zazwyczaj lubiani. Skoro nie mamy wpływu na czyiś gust to przynajmniej bądźmy atrakcyjni dla siebie.

  Odpowiedz
 6. Aneta  3 października 2016 10:49

  Ciekawe, nigdy o tym nie rozmyślałam w ten sposób 🙂

  Odpowiedz
 7. Sylwia B  6 października 2016 10:39

  Warte przemyślenia.

  Odpowiedz
 8. stokrotkapolna  24 października 2016 06:02

  Czy spodobamy się innej osobie, zależy od nas. Jeżeli lubimy samą siebie,jeżeli idziemy ulicą i uśmiechamy się , to ludzie odwzajemniają uśmiech. jeżeli jesteśmy szczęśliwi, to to szczęście mamy na twarzy, i wtedy ludzie do nas lgną. A gdy przemykamy ulicami, ze smutkiem, niezadowoleniem,czy złością na twarzy, to ludzie od nas uciekają,odwracają się.

  Odpowiedz
 9. gosia141088  26 października 2016 08:19

  zgadzam sie najwazniejszy jest zapch i pierwsze wrazenie reszta zależy od nas.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany