Co robić w domu, gdy wszyscy są chorzy i nie można nigdzie wyjść?

Choroby w końcu dopadają każdego. Na początku mamy ochotę leżeć w łóżku, ale z czasem zaczyna nam się nudzić. Dzieci robią się jeszcze bardziej marudne, bo mają ochotę wyjść z domu i spotkać się ze znajomymi. Warto zorganizować im przyjemny czas w domu. Zajęcia nie powinny być zbyt skomplikowane i wymagać dużych nakładów energii. Dobrze, by niektóre z nich dało się realizować w łóżku.

Spis treści:

Co robić z dzieckiem, gdy wszyscy są chorzy? Sprawdź nasze pomysły na zabawy bez wychodzenia z łóżka!

Czytanie książek i e-booków

Czytanie książek to świetna aktywność na czas choroby. Dorośli i starsze dzieci mogą czytać samodzielnie. Maluchom warto podsuwać książki z obrazkami i czytać im historyjki. Ciekawe opowieści zajmą dziecko na jakiś czas i sprawią, że przebywanie w domu nie będzie aż tak nudne i nieprzyjemne. Jednocześnie maluch będzie odpoczywał w ciepłym łóżku, a Ty spędzisz z nim czas bez biegania za dzieckiem. Dobrym pomysłem są także e-booki. Nie musicie wychodzić z domu, by cieszyć się kolejnymi opowieściami. A po zakupie od razu są dostępne do czytania i nie trzeba czekać, aż kurier przywiezie paczkę. Gdy już skończycie czytać, możecie dyskutować na temat opowieści, albo nawet snuć własne historie, które będą dalszym ciągiem lektury.

Składanie klocków LEGO

LEGO można składać w dowolnym miejscu, a dostępne w sklepach internetowych klocki LEGO są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mniejszych dzieci warto kupić zestaw LEGO Duplo, a dla starszaków – City lub Technic. Możecie konstruować całą rodziną lub wybrać zestaw dla każdego domownika. A gdy już złożycie go zgodnie z instrukcją, możecie rozwinąć swoją wyobraźnię i budować własne konstrukcje. Każdy zestaw daje wręcz nieskończone możliwości zabawy. Jeśli się zmęczycie i będziecie chcieli odpocząć, klocki poczekają na swoją kolej. To zajęcie, które nie wymaga wiele wysiłku fizycznego, więc będzie idealne na czas choroby.

Gry słowne

Podczas choroby może nam się nudzić, ale nie chcemy wychodzić z ciepłego łóżka. Wtedy warto sięgnąć po gry słowne, do których nie trzeba wiele. By zagrać w Tabu, potrzebujecie tylko kart do gry i dobrego humoru. Możecie także zagrać w kultowe już państwa-miasta, podawanie słowa na ostatnią literę poprzedniego czy skojarzenia. Do większości z nich nie trzeba żadnego sprzętu, a do państw-miast wystarczą kartki i długopisy. Możecie zagrać w tradycyjną wersję tej gry lub wymyślić własne kategorie, np. tytuły filmów, kolory czy części garderoby. Im ciekawsze kategorie wymyślicie, tym fajniejsza będzie zabawa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...