Co powinno się znaleźć w męskiej kosmetyczce?

Mimo że w męskiej kosmetyczce zazwyczaj znajduje się dużo mniej kosmetyków niż w damskiej, to jednak obecnie panowie coraz chętniej sięgają po produkty pielęgnacyjne. Współcześni mężczyźni są świadomi tego, że nie wystarczy im samo mydło, by mogli cieszyć się piękną i zdrową skórą czy bujną, błyszczącą brodą. Co więc powinno znaleźć się w męskiej kosmetyczce? Podpowiadamy.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny znaleźć się w męskiej kosmetyczce?

W męskiej kosmetyczce powinny znaleźć się podstawowe produkty higieniczne takie jak szczoteczka i pasta do zębów, żel do mycia ciała, a także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów. Mowa tutaj o odpowiednio dobranym szamponie, a czasami również odżywce. Brodacze powinni wyposażyć się również w kosmetyki dla mężczyzn przeznaczone do pielęgnacji brody, takie jak specjalny szampon, odżywka, olejek, czy balsam do zarostu.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny znaleźć się w męskiej kosmetyczce?

Mężczyźni powinni zdawać sobie sprawę z tego, że kosmetyki dla nich przeznaczone różnią się od preparatów dedykowanych dla kobiet ze względu na to, że panie mają dużo cieńszą skórę, którą wyróżniają zupełnie inne potrzeby. Z tego powodu, coraz częściej mężczyźni rezygnują z podbierania poszczególnych produktów do pielęgnacji twarzy swoim partnerkom i kupują własne, dostosowane do swoich potrzeb preparaty. 

W męskiej kosmetyczce nie może zabraknąć żelu do mycia twarzy. Produkt taki pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia, sebum czy pot, który nagromadził się na skórze podczas całego dnia lub nocy. W kosmetyczce nie może zabraknąć również kremu do twarzy. Powinien być on dostosowany do potrzeb użytkownika. Obecnie bez problemu możemy znaleźć produkty o działaniu przeciwzmarszczkowym, nawilżającym, odżywczym czy regenerującym. Poza tym dobrze jest zaopatrzyć się w osobny produkt pod oczy.

Jakie produkty do golenia powinny znaleźć się w męskiej kosmetyczce?

Wśród produktów, które możemy znaleźć w męskiej kosmetyczce, bez wątpienia prym wiodą akcesoria i kosmetyki przeznaczone do golenia. Powinny być one dopasowane do preferencji i potrzeb poszczególnych użytkowników. Niektórzy preferują golenie za pomocą tradycyjnej brzytwy, inni wybierają jednorazowe maszynki, a jeszcze inni urządzenia elektryczne. W kosmetyczce nie może zabraknąć również żelu, pianki lub kremu do golenia, czyli preparatu, który zapewni odpowiedni poślizg. Wielu mężczyzn używa również wody, bądź balsamu po goleniu. U panów, którzy często mają problem z krwawiącymi rankami, pomocny może okazać się ałun.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (9 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany