Co potrzebujemy, by zorganizować doskonały piknik?

Jeśli coś ma się nam naprawdę „udać”, warto się do tego dobrze przygotować. W jaki sposób?

Czego potrzebujemy, by zorganizować doskonały piknik? Odpowiedniego miejsca – dla amatorów biesiadowania na trawie wystarczy przydomowy ogródek, miejski park bądź plaża nad rzeką, na pewno dobrej pogody, a potem już tylko pomysłowego menu oraz pięknej oprawy.

Piknik

Jeśli coś ma się nam naprawdę „udać”, warto się do tego dobrze przygotować. Zacznijmy więc od menu. Jeśli ma się składać z ciepłych potraw konieczne będzie wybranie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli zainstalować grilla. Jeśli planujemy zimne przekąski, możemy się z nimi ulokować niemal wszędzie.

Czego będziemy potrzebować? Leżaków lub koca do siedzenia. Zależnie od zaplanowanego menu, przyda się na pewno: estetyczna zastawa stołowa – im lżejsza, tym lepsza -– kubki, sztućce, nóż oraz zestaw przypraw. Warto zabrać ze sobą także serwetki albo wymiennie estetycznie wyprasowane ściereczki, które mogą je z powodzeniem zastąpić. Jeśli w menu pojawia się alkohol, nie zapomnijmy o otwieraczu bądź korkociągu. Pamiętać trzeba także o tym, że natura czeka na nas wraz ze wszystkimi swoimi mieszkańcami, wśród których są także… komary. Środek na komary powinien nas skutecznie przed nimi ochronić.

O ile nie wybieramy się w daleką podróż, bądź nie planujemy w menu lodów, lodówka turystyczna nie jest obowiązkowym elementem naszego pikniku. Potrzebna może się natomiast okazać torba termoizolacyjna bądź wkłady chłodzące.

Piknik wegetariański, owocowy, prezentujący kuchnie narodowe, na przykład włoski, francuski lub polski, grill… – możliwości i wariantów jest co niemiara. Wyjątkowy piknik wymaga wyjątkowej oprawy! Dla tych, którzy chcą zadbać także o jego estetyczną stronę, Empik przygotował kolekcję „Czas na piknik”. Kolorowe elementy kolekcji zostały wykonane z włókna bambusowego i nadają się do zmywarek. Znajdziemy wśród nich: kubki, silikonowe pędzelki, młynki do przypraw i szczypce do sałat oraz ruszt do grillowania kukurydzy – z ich pomocą grillowanie stanie się bezpieczne, łatwe i przyjemne! Kolekcję uzupełniają: stylowe koce piknikowe, oryginalne akcesoria kuchenne wykonane z jeansu (rękawica i łapka), a także intensywnie żółte rękawice kuchenne z silikonową ochroną oraz lampiony w wielu wariantach kolorystycznych.

Miejsce w którym biesiadujemy, po zakończeniu pikniku powinno wyglądać dokładnie tak samo jak przed jego rozpoczęciem. Dlatego pamiętajmy o workach na śmieci oraz dokładnym posprzątaniu pozostałości po naszej uczcie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (74 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. gusia.  27 maja 2014 09:23

  Potrzebujemy dobrego towarzystwa,a potem całej tej oprawy piknikowej 😉

  Odpowiedz
 2. martucha180  27 maja 2014 09:54

  I słonecznej pogody!

  Odpowiedz
 3. bbo  27 maja 2014 19:31

  Dobrze jest jeśli nie rozłożymy koca na mrowisku 😀

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  27 maja 2014 20:36

  🙂

  Odpowiedz
 5. as_sa  29 maja 2014 10:10

  Słoneczna pogoda to podstawa 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany