Co potrafi medycyna estetyczna, czyli korekcja nosa bez skalpela!

Niektóre z nas nie są zadowolone ze swoje urody i z chęcią zdecydowałyby się na drobne poprawki.Często są to kompleksy związane z nosem, czyli tą częścią ciała, która jest ciągle odsłonięta i nie da się jej nie zauważyć.  Często jednak rezygnujemy z powodu obaw przed operacją , znieczuleniem, bólem, czy długim okresem rekonwalescencji. W przypadku drobnych zabiegów, ale przynoszących dużą poprawę jest korekcja nosa bez skalpela – szybka i skuteczna!

 Duży, garbaty, skrzywiony lub za długi potrafi wpędzić w kompleksy. Jego nieregularny kształt postarza i sprawia, że twarz ma smutny lub groźny wyraz. Co zatem zrobić, aby poprawić wygląd nosa bez poddawania się zabiegom chirurgii plastycznej?

Zobacz także: Medycyna estetyczna – na co pozwoli Ci budżet? Oto ceny zabiegów!

korekcja nosa medycyna estetyczna

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zgrabny i symetryczny nos może poprawić nie tylko wygląd, ale może również podnieść pewność siebie i pozytywnie wpłynąć na komfort życia pacjenta. W końcu to kształt naszego nosa decyduje o wyglądzie całej twarzy – prosty, niewielki  nie rzuca się w oczy i pozwala zachować odpowiednie proporcje. Teraz w wielu wypadkach mamy doskonałą alternatywę, żeby zniwelować niewielkie niedoskonałości. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna!

Preparaty takie jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia oraz toksyna botulinowa świetnie sprawdzają się w sytuacji, w której chcemy delikatnie poprawić kształt nosa, skorygować garbek, wypełnić zagłębienia oraz optycznie zmniejszyć nos. Odpowiednie wstrzyknięcie toksyny botulinowej może unieść nam lekko opadający koniuszek nosa co spowoduje, że twarz nabierze nieco innego, bardziej korzystnego, młodszego wyglądu. Przy użyciu kwasu hialuronowego można dokonać nie tylko korekcji nieudanych interwencji chirurgii plastycznej, ale również skorygować pewne niedoskonałości nosa i zniwelować asymetrie, a także, zależnie od potrzeb, optycznie wydłużyć lub skrócić noc.

Zabieg jest nieco bolesny i wymaga dobrego fachowca, ponieważ nos poprzez swoje specyficzne ukrwienie jest narażony na rzadkie ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego ważne, aby oddać się w ręce specjalisty, który dokona właściwej kwalifikacji do zabiegu i w odpowiedni sposób zaaplikuje preparat. Efekt utrzymują się dużo dłużej niż w przypadku użycia tych samych preparatów w innych częściach twarzy. Moje doświadczenie pokazuje, że pacjenci po nieoperacyjnej korekcji nosa mogą cieszyć się rezultatami aż do 3 lat – tłumaczy doktor Andrzej Ignaciuk, najbardziej doświadczony lekarz medycyny estetycznej w Polsce i prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i hydroksyapatyt wapnia to substancje, które są w pełni bezpieczne i sprawdzone oraz nie powodują alergii. Obie substancje aplikowane są w formie żelu, który natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi. Efekty są widoczne zaraz po podaniu preparatu, a cała procedura nie trwa dłużej niż 30 minut. Bez okresu rekonwalescencji i możliwych powikłań pooperacyjnych możemy od razu wrócić do naszych codziennych zajęć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  29 lipca 2015 10:19

  Zgadzam się, że nieładny nos potrafi wpędzić w kompleksy. Ja od dziecka mam zadarty i w tym czasie miałam kompleksy z tego powodu. Minęły lata i już nie jest taki „perkaty”, a nawet napisałabym, że jego kształt bardzo mi się podoba 🙂

  Odpowiedz
 2. luko  29 lipca 2015 10:31

  przydałoby się jeszcze podać przybliżony koszt takiego zabiegu

  Odpowiedz
 3. Wusia  29 lipca 2015 10:43

  Już samo zdjęcje przyprawia mnie o dreszcz.Chyba bym się nie zdecydowała.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  29 lipca 2015 10:52

  Nie wiedziałam, ze tak można.

  Odpowiedz
 5. bbo  29 lipca 2015 11:10

  Az trudno w to uwierzyć.

  Odpowiedz
 6. lilka  29 lipca 2015 14:24

  Szkoda ze tak malo inormacji w artykule… czytalam na innej stronce ze cena jest platna od 1ml to okolo 1200zl ale pewnie tez jest zalezne od gabinetu koszt operacji paltycznej nosa to okolo 5 tys no ale korekta jest juz na cale zycie a tu na 3 lata… nie wiem czy ten zabieg jest bardziej oplacalny…

  Odpowiedz
 7. martucha180  29 lipca 2015 14:53

  Mam mieszane uczucia…

  Odpowiedz
 8. Gocha  29 lipca 2015 15:23

  Ała, boli od samego patrzenia na zdjęcie. Ale jak ktoś ma mega kompleks pod tym względem i zbędną kasę to jak najbardziej jestem za, kwasem hialuronowym

  Odpowiedz
 9. Jaworka  29 lipca 2015 19:42

  Nie wiem czy bym się zdecydowła tak kłuć nos chyba bym wolała uśpienie i chirurga plastycznego

  Odpowiedz
 10. Patriszia  30 lipca 2015 14:04

  Dawniej miałam kompleksu z powodu krzywego nosa. Już to zaakceptowałam więc nie podjęłabym się takiego zabiegu.

  Odpowiedz
 11. j.dudek71  1 sierpnia 2015 16:25

  Jak ma się kase to czemu nie!Tylko napiszcie o kosztach tego.

  Odpowiedz
 12. Anita  25 sierpnia 2015 23:14

  ojej, nie dałabym się..

  Odpowiedz
 13. kasia952  7 sierpnia 2018 18:15

  Nie wiedziałam, że może obyć się bez skalpela 😀 Sama jestem po zabiegu nosa u doktora Pabiańczyka i muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczona efektem końcowym. Nie tylko mój nosek jest idealnie prosty i zgrabniutki, ale także o wiele lepiej mi się oddycha. Cały zabieg w ogóle mnie nie bolał i przebiegł bardzo sprawnie. Jak będę miała problem z czymś jeszcze na pewno chętnie odwiedzę gabinet doktora Pabiańczyka. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany