Co pod choinkę dla nastoletniego chłopca?

Pomysły na prezenty pod choinkę nie zawsze pojawiają się same i wtedy, kiedy trzeba. Szczególnie, jeśli osoby, które obdarowujesz nie są z Tobą na co dzień. Jeśli przyszło Ci obdarować na święta nastolatka, tutaj dowiesz się, jaki prezent go uszczęśliwi.

Prezent pod choinkę od wujka

Każdy chłopiec powinien oczywiście ucieszyć się z piłki, jednak możliwe jest, że każdy chłopiec ma tych piłek już ze sto. Poza tym nie każdy nastolatek jest pasjonatem sportu. Jeśli nie wiesz, co sprezentować pod choinkę swojemu siostrzeńcowi czy bratankowi, ponieważ ich preferencje dość szybko się zmieniają i nie znasz ich aż tak dobrze, możesz spróbować postawić na coś uniwersalnego. Dobrymi pomysłami na prezenty dla chłopców w wieku nastoletnim zazwyczaj będą:

– karnety do wesołego miasteczka,
– komiksy – nowe lub wznowione wydania starych,
– gry komputerowe (sprawdź np. wciągającą grę wyścigową The Crew 2),
– gry planszowe,
– mp3,
– słuchawki.

Chłopcy z pewnością mogą być wybredni i marudni, jednak postaraj się nie przesadzać z wielkością prezentu – nie będzie w dobrym tonie, żeby obdarowywać czyjeś dzieci tabletem, smartfonem czy elektryczną hulajnogą. Takie prezenty pod choinkę zostaw dla swoich pociech.

Pomysł na prezent świąteczny dla syna

Pomimo faktu, że z pewnością znasz swojego syna, dobry pomysł na prezent pod choinkę może być naprawdę trudny do wymyślenia. Twoje dziecko z pewnością ma już większość potrzebnych mu rzeczy. Postaraj się trafić z prezentem w krąg jego obecnych zainteresowań i obdarować go czymś niekoniecznie funkcjonalnym, a jedynie służącym jego radości. Prezentowanie skarpet, czapki czy butów tylko go rozzłości.

Jeśli chcesz, żeby Twój nastolatek więcej czytał, wybierz jakąś ciekawą książkę, postaraj się jednak, by nie była zbyt poważna i nudna, a jeśli często toczysz z nim batalię o czytanie, dodaj do tego prezentu coś jeszcze, aby rozładować napięcie. Z pewnością jednak zdołasz znaleźć taką lekturę, która zainteresuje chłopca w wieku nastoletnim – wystarczy wiedzieć czym się interesuje.

Warto słuchać co mówi i czego pragnie chłopiec i w miarę możliwości sprostać jego oczekiwaniom, choćby poprzez wypracowanie kompromisu. Jeśli prezent, który chce dostać jest za drogi, sprawdź jakie są odpowiedniki tego, co chce Twój nastolatek.

Ile powinien kosztować prezent pod choinkę

To trudne pytanie, jednak dość istotne – nie bój się obdarować swojego dziecka czymś znacznie wartościowym, jak rower, komputer czy wycieczka. Święta mogą być czasem szczególnym, kiedy raz w roku (albo raz na kilka lat) dziecko dostaje coś większego. Wiek nastoletni jest również dobrym okresem na to, aby zacząć ufać dojrzewającemu chłopcu i uczyć go odpowiedzialności.

Jeśli zaś przygotowujesz prezent pod choinkę dla syna znajomych czy rodzeństwa, wybierz coś mniejszego. Gra komputerowa powinna w zupełności wystarczyć.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...