Co pić rano dla zdrowia – woda z cytryną, woda z sodą i inne propozycje zdrowych napojów

Jak rozpoczynacie swój dzień? Kawa na głodny żołądek? Obfite kanapkowe śniadanie z herbatą? Zdrowotna owsianka na wodzie? Jeśli jakaś odpowiedź jest twierdząca, to musimy Was zmartwić. Wymienione wcześniej jedzenie czy napoje nie są najlepsze dla naszego organizmu. Jak zatem rozpoczynać dzień? Pijąc na czczo wodę w różnymi dodatkami: woda z cytryną czy woda z sodą i inne propozycje rozpoczęcia dnia w zdrowy sposób znajdziecie poniżej.

woda z sodą_ picie-wody

Co pić rano dla zdrowia – woda z cytryną, woda z sodą i inne napoje

1. Japońska kuracja wodą – rozpocznij swój dzień jak mieszkaniec kraju kwitnącej wiśni

Metoda picia wody na pusty żołądek, zaraz po przebudzeniu pochodzi z Japonii. Naukowcy po przebadaniu tego sposobu bardzo pozytywnie wypowiadają się o tym zwyczaju Japończyków. Lista chorób, którą ma leczyć taka kuracja jest długa i nie nam sądzić, czy leczenie chorób wodą jest faktycznie skuteczne. Niemniej my się ograniczymy do kilku pewnych efektów, którymi jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn, odkwaszenie organizmu, pomoc w trawieniu  a także dodatkowy zastrzyk energii.   

Potraktujmy jako ciekawostkę opinię Japończyków, którzy twierdzą, że taka kuracja między innymi:

– obniża wysokie ciśnienia krwi i cukrzycy (kuracja 30-dniowa)
– pomaga w problemach żołądkowych i zaparciach (kuracja 10-dniowa)

 Na czym polega japońska kuracja wodą?

Uprzedzamy, nie jest ona łatwa do zaadoptowania do codziennej diety. Polega na:

 1. Wypiciu od razu po przebudzeniu (przed umyciem zębów!) 4 szklanek x 160 ml wody o pokojowej temperaturze (niektórzy nawet proponują dobrze ciepłą)
 2. Umyciu zębów i powstrzymaniu się od picia i jedzenia przez następne 45 minut. Po tym czasie można już normalnie spożywać posiłki

Jeśli chcecie zastosować w pełni tę kurację, to jej warunkiem jest także przestrzeganie zasady, że  po upływie 15 minut po posiłku nie wolno nic jeść ani pić przez okres 2 godzin.

Osobom, którym wydaje się, że trudno będzie wypić 4 szklanki wody od razu, radzimy zacząć oczywiście od ilości wody, jaką są w stanie wypić jednorazowo i z czasem zwiększać tę ilość.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (98 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. stokrotkapolna  24 października 2016 04:32

  Ja zaczynam od picia wody z octem jabłkowym. Łyżka stołowa na szklankę wody. Ale również wodę z cytryną i miodem piję. Tak po prostu urozmaicam sobie. Jeżeli rano wypiję wodę z octem, to w ciągu dnia obowiązkowo wodę z cytryną i miodem. I na odwrót.

  Odpowiedz
  • Wanda  24 października 2016 14:09

   Ja kiedyś słyszałam o kuracji octem jabłkowym – łyżka stołowa, ale bez mieszania z wodą, po prostu na czczo. Spróbowałam raz, od tamtej pory (z 7 lat minęło) nie ruszyłam octu jabłkowego :O Może po zmieszaniu z wodą nie jest takie straszne, ale sam ocet jabłkowy to masakra dla przełyku.

   Odpowiedz
 2. stokrotkapolna  24 października 2016 04:34

  Sody nie pijam. Mam co do niej mieszane odczucia. Tutaj dla chętnych picia wody z sodą, to dałabym radę, aby skonsultować to z dietetykiem,lub swoim lekarzem. No i trzreba mieć zdrowy przewód pokarmowy na pewno.

  Odpowiedz
 3. ewalub  24 października 2016 08:37

  Wreszcie dokładny artykuł 🙂 Jest jasno napisane ile cytryny, ile wody, jaka temperatura wody 🙂

  Odpowiedz
 4. macierzanka  24 października 2016 10:30

  Ja od bardzo dawna piję na czczo szklankę ciepłej wody z cytryną. Myślę ,że to jest prosty ,a zarazem skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn.

  Odpowiedz
 5. maddself  24 października 2016 11:16

  Ciepła woda z plasterkiem cytryny, bez żadnych komplikacji 😉

  Odpowiedz
 6. Margaretkaw  24 października 2016 13:28

  Nie pilam jeszcze wody z sodą. Mam mieszane uczucia i trochę obawiam się problemów gastrycznych, ale jak pamiętam z dzieciństwa mój dziadek pijał dość często.

  Odpowiedz
 7. Hidari11  24 października 2016 13:46

  Woda z sodą ? Sceptycznie podchodzę do tego. Prawdopodobnie to dla tych, co mają problemy z nadmierną kwasowością żołądka, nie wiem, w jaki sposób i na co jeszcze to by mogło być dobre.

  Odpowiedz
 8. efffciaa  24 października 2016 13:50

  Ja jestem zdecydowanie zwolenniczką wody z cytryną , zauważyłam , że dzięki temu łatwiej się chudni i traci zbędne kilogramy 🙂 a generalnie o to chodzi 🙂

  Odpowiedz
 9. kasia87g  24 października 2016 17:50

  a ta woda z cytryną tak codziennie nie zepsuje mi szkliwa zębów?

  Odpowiedz
  • martucha180  24 października 2016 18:36

   Z tego co wiem, to przez pół godziny po wypiciu wody z cytryną nie należy myć zębów, bo chyba szkliwo jest narażone na zniszczenie.

   Odpowiedz
 10. martucha180  24 października 2016 18:33

  Czasami pijam wodę z cytryną lub miodem.

  Odpowiedz
 11. Chabrowa  24 października 2016 20:01

  Ogromnie zaciekawiła mnie ta metoda japońska polegająca na piciu rano tylko samej wody. Nie jestem jednak pewny czy dałabym radę. Już szklanka czystej wody to ciężka sprawa

  Odpowiedz
 12. agasam9  24 października 2016 20:29

  często słyszę dobrodziejstwa jakie zaniesie za sobą picie wody. Muszę w końcu się przemóc… 🙂

  Odpowiedz
 13. Aneta  25 października 2016 13:16

  Bardzo ciekawy artykuł 🙂 Woda to samo dobro! Choć, szczerze mówiąc, nie wiem, czy potrafiłabym tak jak Japończycy z samego rana wypić od razu 4 szklanki wody 😀

  Odpowiedz
 14. mama_kazala  26 października 2016 19:57

  z tą sodą to bym jednak skonsultowała z lekarzem, bo brzmi to trochę niebezpiecznie…

  Odpowiedz
 15. JagodaA  26 października 2016 21:17

  Bardzo ciekawe. Dobre rady dla osób dbających o swoje zdrowie.

  Odpowiedz
 16. Justyna  27 października 2016 21:06

  Z sodą to bym jednak nie ryzykowala. Kiedyś codziennie piłam wodę cytryną i faktycznie lepiej się po tym czułam. Chyba pora powrocic do starych dobrych nawyków.

  Odpowiedz
 17. Jaworka  29 października 2016 19:41

  Woda z sodą i octem podobno najlepsza na kaca haha ale na co dzień bala bym się jej pić i myślę że nie smakowała by mi natomiast woda z miodem i cytryną owszem bardzo chetnie

  Odpowiedz
 18. marta  4 listopada 2016 14:31

  Nauczyłam się pić wodę rano zamiast kawy kiedy miałam zaparcia, nie zauważyłam w sumie różnicy między piciem kawy a piciem wody w tej kwestii, zaparcia przeszły po dopiero po dicopegu, ale drugim spostrzeżeniem jest fakt że kawa pobudza tak samo jak woda z cytryną, a zapewne woda jest zdrowsza 😀

  Odpowiedz
 19. nilkaa3  17 lipca 2017 11:28

  Już dawno słyszałam o wodzie z cytryną i nawet próbowałam, ale ciężko mi zrobić z tego nawyk taki jak poranna kawa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.