Co oznaczają Jego smsy? Sprawdź, jaka treść naprawdę kryje się za enigmatycznymi wiadomościami!

Kobiety i mężczyźni operują zupełnie innymi językami. Czasami wydają się one odległe niczym dwa obce dialekty. A kiedy dodatkowo przyjmują postać wiadomości tekstowej, przy której nie możemy odczytać emocji z twarzy rozmówcy ani usłyszeć tonu jego głosu, sytuacja potrafi naprawdę się skomplikować. Specjalnie na takie okazje przygotowaliśmy więc krótki ratunkowy poradnik, objaśniający, co oznaczają Jego smsy! Sprawdź i upewnij się, czy interpretujesz je prawidłowo!

Co oznaczają Jego smsy

www.unsplash.com; Paul Hanaoka

Co oznaczają Jego smsy? Sprawdź, jaka treść naprawdę kryje się za enigmatycznymi wiadomościami!

Smsy od mężczyzn potrafią skonfundować. O ile nie jesteś nimi zasypywana i nie musisz stosować techniki szarego kamienia, by ukryć się przed stalkującym Cię ex, pewnie przynajmniej czasami zastanawiasz się, jak je odczytywać. Przychodzimy z pomocą, interpretując 7 najbardziej popularnych enigmatycznych wiadomości. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogą Wam one w rozterkach nad ekranem telefonu!

 

Co oznaczają Jego smsy? 7 najczęstszych enigmatycznych wiadomości:

 

1. OK

My, kobiety, lubimy odpowiadać każdemu całym zdaniem, rozpisywać się i dodawać emotikony. Nawet, gdy jesteśmy bardzo zajęte, dołożymy starań, by wysyłana przez nas wiadomość wyrażała zainteresowanie i szacunek dla rozmówcy. Mężczyźni nie funkcjonują jednak tak samo. Gdy są zajęci albo dana sprawa nie wzbudza w nich szczególnych emocji, odpowiadają krótko i na temat. Kiedy On wysyła Ci krótkie „OK” nie znaczy to wcale, że Cię lekceważy. To przytaknięcie, które mówi: „przyjąłem to do wiadomości, bez odbioru”. Może też oznaczać: „zgadzam się, a więcej napiszę, gdy znajdę wolną chwilę”.

 

2. „Ale Ty pewnie jesteś zajęta”

To dopowiedzenie, które wydaje się zrezygnowanym stwierdzeniem. W smsie od mężczyzny oznacza jednak, że jest on spragniony Twojej uwagi i chce ją zaskarbić natychmiast. Tyle, że duma nie pozwala mu się do tego przyznać, dlatego ujmuje to tak, by brzmiało jak wiadomość od niechcenia.

3. „Żartowałem”

Mężczyźni nie mają zwykle tak dalece rozwiniętej empatii, jak kobiety. Sprawia to, że bywają nietaktowni, a niekiedy przesadzają ze złośliwościami, choć wcale nie mają złych intencji. Gdy uświadamiają sobie, że przesadzili, nie chcą jednak przyznać się do błędu i przepraszać. Uważają, że to urąga ich dumie. Dlatego piszą, że żartowali. Możesz potraktować to jako rodzaj przeprosin, ale… nie bądź zbyt miła! Pozwól im odczekać na Twoją odpowiedź. Niech w duchu się kajają.

 

co oznaczają jego smsy

giphy.com

4. „Nie mogę”

Jeśli to cała treść wiadomości od mężczyzny, to musimy Cię zmartwić – nie wróży ona niczego dobrego. Tak wystosowany odzew na Twoją prośbę czy propozycję oznacza, że Twój rozmówca zwyczajnie nie chce czegoś zrobić. Ma inne plany, ale nie umie znaleźć dobrej wymówki, dlatego nie zamierza się nawet na nią silić. Świadczy o braku starań, a być może nawet niewielkim szacunku do odbiorczyni wiadomości.

 

5. „Baw się dobrze”

Znaczy tyle, co „znów wybierasz towarzystwo przyjaciółek czy rodziny i zostawiasz mnie samego; nie podoba mi się to, bo wolałbym, żebyś stawiała mnie na pierwszym miejscu”.

 

sms

giphy.com

6. „Nie dramatyzuj”

Jeśli mężczyzna tak do Ciebie pisze, oznacza to najprawdopodobniej, że wcale się z Tobą nie zgadza, ale dla świętego spokoju odpuszcza polemikę. Chce też zasugerować, że zachowujesz się niewspółmiernie do sytuacji i jesteś egzaltowana.

 

7. „Jesteś?”

Ostatnia, często spotykana wiadomość to wyraz zniecierpliwienia, świadczący o tym, że Twój rozmówca czuje się zepchnięty na dalszy plan i domaga Twojej uwagi. Uważa, że powinnaś odezwać się pierwsza, ale ponieważ tego nie robisz, zagaja sam.

 

Czy z tą pomocą udało się Wam przeniknąć choć częściowo męski umysł pełen krętych korytarzy? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (91 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  17 października 2020 06:38

  mój mąż zawsze odpowiada mi jednym słowem, ale wiem, że on nie cierpi pisać sms-ów, jak chce pogadać to po prostu dzwoni.

  Odpowiedz
 2. Biomedka  17 października 2020 14:38

  U mnie pojawia się jedynie „Ale pewnie jesteś zajęta” ale to bardzo rzadko. Jednak staramy się sobie odpowiadać wprost i wyczerpująco.

  Odpowiedz
 3. Skosa Sandra  17 października 2020 23:46

  Jak jesteśmy w pracy to nie mamy czasu pisać, a gdy zdarzają się citowe sytuacje to zawsze dzwonimy. Czas wolny spędzamy razem,więc rzadko piszę SMS z mężem.

  Odpowiedz
 4. Alluska12  19 października 2020 15:47

  Najczęściej spotykam się ze zwykłym „OK”. Pomału zaczynam się przyzwyczajać do zwięzłości męskich sms-ów, choć dwie literki denerwują, kiedy my rozpiszemy się na pół strony 🙂

  Odpowiedz
 5. Weronika  19 października 2020 20:38

  A u mnie jest odwrotnie 😀 Ja piszę krótkie komunikaty a mój mąż pełne zdania, długie smsy.

  Odpowiedz
 6. TwojaRównowaga.PL  23 października 2020 07:17

  Hm… ciekawie… Muszę jeszcze raz przyjrzeć się wiadomościom od ukochanego.

  Odpowiedz
 7. andros  14 listopada 2020 00:13

  Ciekawe spostrzeżenia, musze przemyśleć 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany