Co nosić: soczewki czy okulary? Pomagamy rozwiązać problem

Czy stoisz przed dylematem, co nosić: soczewki czy okulary? Co będzie lepsze dla Ciebie? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, gdyż tak na prawdę wszystko zależy od twoich upodobań trybu życia etc.  Postaramy się pomóc Ci znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Dobre rady przed "wielkim wyjściem"

Soczewki kontaktowe

Jeśli boisz się, że soczewek, gdyż uważasz, że są drogie, ich założenie i pielęgnacja są trudne, lub że noszenie ich jest niewygodne, już teraz możemy rozwiać twoje wątpliwości. Technologia poszła do przodu, a wraz z nią i soczewki kontaktowe. Około 10 lat temu, soczewki rzeczywiście bywały niewygodne, trudne w pielęgnacji i drogie lecz aktualnie cena soczewek jest niewygórowana, często bywają wygodniejsze od okularów, a dodatkowo skutecznie korygują one wady wzroku.

Soczewki kontaktowe uważane są przez wiele osób za wygodniejsze od okularów. Ich niewielki rozmiar i delikatna konstrukcja sprawiają, że są one o wiele bardziej komfortowe niż okulary. Nic nie uwiera, nic nie spada z nosa, są wręcz niewyczuwalne. Dodatkowym atutem soczewek są ich barwy. Chciałaś kiedyś zobaczyć jak wyglądałabyś z zielonymi/brązowymi/błękitnym oczyma? A może chcesz zaszaleć i zobaczyć jak wyglądałabyś z podłużną, kocią źrenicą? Nic nie stoi na przeszkodzie. Producenci prześcigają się w pomysłach na kolory i wzory szkieł.

Szkła kontaktowe są też idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych.

Nie przeszkadzają w uprawianiu sportu. Nie muszą się oni troszczyć o to, że spadną im okulary np. podczas biegu. Nawet pływacy po zakupie odpowiednich okularów pływackich, będą mogli korzystać z nich bez obaw.  Nie ma też znaczenia jaką masz wadę wzroku. Nawet stygmatyk może nosić soczewki, specjalnie dobrane dla jego wady wzroku.

Istnieją trzy typy szkieł kontaktowych: sferyczne, toryczne oraz progresywne. Poza podziałem zgodnym ze specyfiką wady wzroku, w sprzedaży dostępne są również soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Wyróżniamy również podział na miękkie i twarde.

Oczywiście, przed zakupem soczewek należy skontaktować się z lekarzem okulistą, który pomoże nam za pomocą serii odpowiednich badań, dobrać soczewkę zarówno do naszej wady wzroku, jak i do krzywizny naszego oka. Gdy już wiemy jakie soczewki są dla nas, możemy bez problemu kupić je w innym sklepie optycznym lub zamówić w internecie np Szkla.com gdzie soczewki kupimy często w okazyjnych cenach i często trafimy na oferty rabatowe, które pozwolą nam zaoszczędzić.

Oczywiście okulary też mają swoje plusy. O wiele łatwiej je zdjąć i założyć, nie musimy zdejmować ich przed snem a ich oprawki mogą być świetnym elementem naszego stroju. Poza tym w okularach często wygląda się poważniej i dostojniej.

Więcej o na temat jak dobrać okulary do kształtu twarzy:

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (258 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...