Co można zrobić z papierowych talerzy – kreatywne pomysły na wspólną zabawę z dzieckiem

Dzieci szybko się nudzą, a w związku z tym nieustannie potrzebują stymulacji. Pozostawione same sobie mogą być nad wyraz kreatywne, ale czasem w sposób niebezpieczny dla siebie czy otoczenia. Warto więc właściwie ukierunkowywać dziecięcą pomysłowość, a nawet włączyć się do wspólnej zabawy. Do czego gorąco zachęcamy.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, co robić z dzieckiem w domu, to proponujemy wszelkiego rodzaju prace ręczne. Po pierwsze dlatego, że nie zawsze wymagają dużych nakładów finansowych, a po drugie angażują, uczą koncentracji oraz pobudzają inwencję twórczą. I co ważne – zabijają nudę! Warto czasem rozejrzeć się po mieszkaniu w poszukiwaniu produktów, dzięki którym stworzycie wspólne dzieło. Przydać się może motek wełny, gazety, guziki czy plastikowe butelki. My pokażemy, co można zrobić z papierowych talerzy. Sprawdźcie czeluście kuchennej szafki, być może zostały jakieś po zeszłorocznym sezonie grillowym i dołączcie do zabawy!

co można zrobić z papierowych talerzy

Źródło: pixabay.com

Co można zrobić z papierowych talerzy – kreatywne pomysły na wspólną zabawę z dzieckiem

Biały, papierowy talerz – niepozorny przedmiot, z którego można wyczarować kolorowy zwierzyniec czy ozdoby wielkanocne. Najpierw jednak trzeba się dobrze przygotować. Będziecie potrzebować farb, nożyczek, kleju, tasiemek, słomek, guziczków i co tam Wam jeszcze przyjdzie do głowy. Pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni, na której będziecie pracować. Możecie zrobić burzę mózgów, wykonać projekt wstępny lub zaopatrzyć się w ściągawki, wzory i szablony. Jeśli postawicie na własną wyobraźnię, tym większa będzie radość z ostatecznych efektów. Aby improwizacja nie wymknęła się zbytnio spod kontroli warto zaproponować temat przewodni, na przykład „wiosna” albo „ptaki”.

A z papierowych talerzy możecie zrobić naprawdę wiele! Jednym z pomysłów są maski, które mogą być wstępem do kolejnej zabawy, czyli balu maskowego. W końcu tańce-przebierańce mogą się odbywać również na domowym parkiecie. Miłośników kosmosu zachęcamy do stworzenia galaktyki, a wielbicieli zwierząt miniaturowego zoo. Dla dziewczynek tęczowego jednorożca, a dla chłopców zwariowane stworki.

Tego typu zabawa oprócz radości z tworzenia, korzystnie wpłynie na rozwój psychomotoryczny dziecka, a także na kształtowanie zmysłu estetycznego.

 

Co można zrobić z papierowych talerzy – galeria pomysłów

 

Pamiętajcie, nie bądźcie zbyt surowi w ocenie prac Waszych dzieci, to może je zniechęcić do dalszego działania. W końcu najważniejsza jest zabawa i wspólnie spędzony czas!

 

Jak Wam się podobają nasze propozycje?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (82 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...