Magia kolorów: co mówi o Tobie kolor ubrań, który nosisz najczęściej?

Magia kolorów to jeden z prezentów jakim świat obdarza nas każdego dnia. Siłę oddziaływania barw na ludzką psychikę podkreślają psycholodzy, wykorzystując ją m.in. w koloroterapii i dowodząc, że barwy mogą pomagać nam zdrowieć, przyciągać ludzi lub zrażać ich do siebie. Na moc kolorów zwraca też uwagę ezoteryka. Chcesz wiedzieć, co mówi o Tobie kolor ubrań, które wybierasz najczęściej? Sprawdź, co napisała na ten temat nasza astrologiczna konsultantka, Fortunata!

Spis treści:

Co mówi o Tobie kolor ubrań, który nosisz najczęściej?

Nasza wróżka Fortunata przygotowała już dla nas wiele horoskopów, wychodzących od analizy rozmaitych symboli. Wyjaśniała na przykład, co mówi o Tobie karta, pod patronatem której przyszłaś na świat. Objaśniała wpływ godzin urodzenia na nasze życia i decyzje. Teraz nadszedł czas, na interpretację kolorów, które wykorzystujesz do budowania własnego codziennego wizerunku. Co mówi o Tobie kolor ubrań, które wybierasz? Sprawdź poniżej!

Białe ubrania

Biel to symbol niewinności, łagodności i czystości. Podświadomie sięgają po nią osoby, które pragną uspokojenia, nie tolerują ograniczeń i mają wielkie pragnienie wolności. W ezoteryce biel wykorzystuje się do przywołania optymizmu i poprawy samopoczucia. Pomaga ona także ochronić się przed złymi energiami, okiełznać chaos w głowie, zebrać myśli i opracować konkretny plan działania. Białe sukienki i bluzki wspierają nas w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Biel oczyszcza też organizm z toksyn, studzi rozbuchane emocje i nerwice, koi ból, a nawet leczy choroby oddechowe. Dodatkowo wzmacnia zaś intuicję.

Czarne ubrania

Czarne ubrania to domena osób, które starają się ukryć kompleksy i zyskać szacunek w oczach otoczenia. Chcą zdobyć uznanie, podnieść pewność siebie, a nawet wybić się na ważną pozycję w grupie. Zwykle są to ludzie doświadczeni przez los i dojrzali, którzy wiele czasu poświęcają życiu wewnętrznemu – analizom, zadumie i refleksji. Znajomi postrzegają ich jako tajemniczych, intrygujących i nieprzeniknionych, choć niekiedy czują się nieco onieśmieleni przez charakterystyczną dla nich czerń. W ezoteryce czarny kolor ma działanie ochronne. Przypisuje mu się zdolność do odcinania ludzi od problemów i wpływu złych energii. Pomaga odzyskiwać równowagę i odpoczywać, wycisza emocje i wspiera wychodzenie z nałogów. Może też okazać się przydatny w dążeniu do władzy.

Czerwone ubrania

Czerwone ubrania chętnie noszą osoby waleczne, zdecydowane i przebojowe, o silnej psychice. Wkładane na randki dodają one witalnej energii i namiętności. Ponadto uważa się, że czerwień pomaga odzyskać chęć życia (na przykład przy depresji i apatycznych stanach). Motywuje do sięgania po swoje, zachęca do pracy i przynosi zastrzyk sił, a nawet pomaga wyzdrowieć w początkowych stadiach choroby. Nie poleca się jednak noszenia czerwieni przy gorączce, gdyż może ona wzmagać wysoką temperaturę.  Podobna zasada tyczy się nerwic i skłonności do agresji, które czerwień ugruntowuje i wzmacnia. Jeśli więc nie brak Ci energii i chcesz zachować zdrowy balans, ogranicz noszenie ubrań w tym odcieniu.

Niebieskie ubrania

Jeśli zastanawiasz się, co mówi o Tobie kolor ubrania, powinnaś rozważyć, czy nadal nosić tak często odcienie niebieskiego. Ma on bowiem naturalne działanie chłodzące. Noszony w nadmiarze będzie wywoływał nieufność i emocjonalną oschłość, skłaniał ku apatii, a nawet stanom depresyjnym. W odpowiednich proporcjach może mieć jednak prawdziwie zbawienne działanie. Zwykle wybierają go osoby lojalne, wierne i solidne, dzięki czemu może poprawiać sposób, w jaki jesteśmy postrzegani. Zwłaszcza głębsze, kobaltowe i granatowe odcienie są mile widziane w pracy, ponieważ kojarzą się z efektywnością, wydajnością i koncentracją. Może nie zagwarantują nam spektakularnych sukcesów, ale pomogą w wytrwałym dążeniu do celu i zbudują dobre wrażenie podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Uważa się, że kolor niebieski obniża gorączkę i koi stany zapalne gardła. Jest też zalecany kobietom cierpiącym na choroby tarczycy – na przykład pod postacią błękitnej apaszki.

Zielone ubrania

Zieleń to kolor natury i życia. Nic dziwnego, że osoby, które go noszą sprawiają wrażenie wyważonych, spokojnych i rozsądnych. Bliskie im osoby chętnie zwracają się do nich z prośbą o radę, gdyż z góry zakładają, że wydadzą one wartościowy osąd. Co więcej, zieleń budzi poczucie bezpieczeństwa i kojarzy się z relaksem, dlatego ludzie lgną do miłośników tego odcienia, podświadomie czując się przy nich dobrze i naturalnie. Szczególnie, że bije od nich blask emitowany przez tych, którzy są szczęśliwi. W ezoteryce zieleń traktuje się jako kolor mądrości, dzięki któremu łatwo wyzbyć się uprzedzeń. Wykorzystuje się go do regeneracji ciała po zabiegach operacyjnych czy skaleczeniach oraz wspierania balansu gospodarki hormonalnej. Ale uwaga – w nadmiarze zieleń rozleniwia!

 

Żółte ubrania

 

Co mówi o Tobie kolor ubrań zbliżony odcieniem do plastra miodu, żółtka jajka lub słońca? Przede wszystkim kojarzy się z młodością i witalnościom. Ci, którzy go noszą, często są postrzegani jako dużo młodsi niż w rzeczywistości i radośni. I faktycznie – po żółć chętnie sięgają osoby rozmowne i towarzyskie, skłonne do żartów i przepełnione pozytywną energią. W ezoteryce i psychologii zwraca się uwagę na zdolność tego odcienia do wspierania koncentracji, spostrzegawczości i kreatywności. Podkreśla się również jego wagę w wywoływaniu poczucia szczęścia i wewnętrznego ciepła. Podobno noszenie żółtego może okazać się pomocne w terapii zaburzeń trawiennych – warto spróbować!

 

Brązowe ubrania

Brązowy to odcień ziemi, wyciszenia i stabilności. Kojarzy się naturalnie ze spokojem, mądrością i rozważnym podejściem do życia. Osoby, które chętnie noszą brązy są zatem postrzegane jako godne zaufania, a także prostolinijne, skromne i kryształowe moralnie. To doskonała barwa dla tych z Was, które pragną bezpieczeństwa i twardych życiowych fundamentów. Dodatkowo odcień ten uspokaja i chroni przed atakami paniki. Może również pomóc w przyswajaniu wiedzy, dlatego zaleca się go nosić studentom i uczniom. Ale uwaga – nie zabieraj brązu do sypialni. Zgasi wasze pragnienia i sprawi, że seksualne żądze rozpłyną się w niebyt.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...