Co mężczyźni cenią w kobietach

Pisaliśmy już o tym, czego mężczyźni nie lubią w kobiecej modzie. Teraz przyszła kolej na to, co mężczyźni cenią w kobietach . I nie chodzi tu wcale o biust, długie nogi i okrągłą pupę. Możecie być zaskoczone!

miłość

Co mężczyźni cenią w kobietach – Jesteś świetnym słuchaczem!

Ponieważ kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa świetnie się uzupełniamy. Jeśli tylko, w kobiecy sposób nie ograniczymy się jedynie do krytykowania naszych mężczyzn i mówienia „a nie mówiłam?”, uda nam się zbudować solidne fundamenty komunikacji.

Mężczyźni działają nieco inaczej, kiedy pojawia się problem muszą go najpierw przetrawić, przemyśleć, dopiero później zaczynają o nim mówić. Działają zadaniowo. Jak pojawia się problem – szukają jego rozwiązania. Kobiety reagują nieco inaczej – my rozmawiamy o problemie, szukamy jego przyczyn, ale w rozmowach, czy to z naszymi mężczyznami, czy z przyjaciółkami nie chcemy opracowywać planu rozwiązania. Jesteśmy istotami bardzo emocjonalnymi, więc szukamy przede wszystkim zrozumienia i pomocy w zrozumieniu. W tym właśnie jest nasza siła w relacjach z partnerem. Dużo mówimy, ale również jesteśmy świetnymi słuchaczami.  To właśnie kobieta może pomóc mężczyźnie w jego emocjonalnych problemach, otworzyć go i zrozumieć jak nikt inny. Mężczyźni doceniają naszą emocjonalność i szósty zmysł dzięki, któremu z tonu głosu jesteśmy w stanie odczytać ich nastrój. Doceniają również nasze zupełnie inne, uczuciowe spojrzenie. Musimy tylko dać mu czas na to, by sam do tego dojrzał.

Co mężczyźni cenią w kobietach – Instynkt macierzyński

O ile wielu mężczyzn boi się szybkiego angażowania i zakładania rodziny, o tyle instynkt macierzyński u kobiet nie jest dla nich obojętny. Cóż, nie oszukamy natury, dobieramy się w pary i szukamy osób, które nie tylko zapewnią naszemu potomstwu najlepszy materiał genetyczny, ale również odpowiednią opiekę.

Instynkt macierzyński, o ile nie sprowadza się do rozpływania nad każdym spotykanym maluchem (wtedy możesz jedynie dać do zrozumienia, że dziecko chcesz już, teraz, zaraz – a to może go nieco wystraszyć) jest niebywałą zaletą i naturalną potrzebą każdej kobiety. Pamiętajmy również o tym, że nasi mężczyźni przypominają trochę większe dzieci, którymi też trzeba się opiekować.

Co mężczyźni cenią w kobietach – Gotowanie

 Nasze babcie powtarzały, że droga do serca mężczyzny prowadzi przez żołądek. Dzisiaj raczej mówimy, że jest to jeden ze sposobów.

Mężczyźni lubią jeść i większość z nich podchodzi do tego bardzo bezstresowo, podczas, gdy my mamy tendencję do liczenia kalorii i pilnowania swojego rozmiaru. Podobno to mężczyźni są najlepszymi kucharzami, ale swoje talenty odkrywają tylko od czasu, do czasu. Pomijając już kwestie ról społecznych, które zmieniły się w związkach, to jednak w dalszym ciągu to głównie kobiety dbają o dom i gotują. To takich kobiet szukają mężczyźni, tych które będą o nich dbały, stworzą domową atmosferę i będą zaspokajały potrzeby ich kubków smakowych.

Co mężczyźni lubią w kobietach – Opiekuńczość

 Opiekuńczość ściśle wiąże się z instynktem macierzyńskim. Mężczyźni poszukują kobiet, w których będą mieć wsparcie w razie niedyspozycji. Bez względu na to, czy jest to niedyspozycja spowodowana problemami w pracy, czy przeziębieniem. Silny mężczyzna, który codziennie wyrusza do pracy (na polowanie!) również chce mieć swoje chwile słabości, w których ktoś się nim zaopiekuje. Czasami chcą zrzucić z siebie brzemię odpowiedzialności i po prostu narzekać cały dzień na zakatarzony nos i przeleżeć od wschodu do zachodu słońca pod kocem. W takich sytuacjach możesz mu tylko współczuć i przynieść kolejną gorącą herbatę.

Podzielcie się jakie jeszcze cechy i umiejętności doceniają Wasi mężczyźni?

Polecamy również:  Jak postępować z mężczyzną – czyli kobieta w świecie faceta

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  22 stycznia 2015 10:34

  Gotowanie… mężczyźni lepiej gotują!

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  22 stycznia 2015 12:06

  Z tym się nie zgodzę. Kobiety też świetnie gotują, a nie każdy facet potrafi gotować.

  Odpowiedz
 3. bbo  22 stycznia 2015 19:47

  A ja miałam nadzieję, że padną tu stwierdzenia: intelekt, systematyczność, zorganizowanie, determinację….

  Odpowiedz
 4. basiaj  22 stycznia 2015 20:22

  Mężczyźni chcą zakładać szczęśliwe rodziny.

  Odpowiedz
 5. Gocha  28 lutego 2015 22:27

  W związku ważne jest to żeby się uzupełniać. Mój mąż także ceni we mnie „dar kulinarny”, bo sam nie gotuje 😉

  Odpowiedz
 6. Margaretkaw  5 listopada 2015 13:43

  Niektóre zaskakujące, ale bardzo prawdziwe spostrzeżenia 🙂

  Odpowiedz
 7. martucha180  28 lipca 2016 17:24

  ZNów odświeżany artykuł. Litosci 🙁

  Odpowiedz
 8. ewalub  1 września 2016 09:11

  Może i mężczyźni to najlepsi kucharze, ale tym z mojej rodziny najczęściej się nie chce, więc gotują panie. Ale to miło zaserwować rodzince coś pysznego

  Odpowiedz
 9. Hidari11  7 września 2016 21:00

  Bardzo okrojone nasze zalety, za które mężczyzni nas cenią. Na własnej skórze się przekonałam, że mężczyzni z wyższej półki cenią kobiety, które są także z wyższej półki. Nieważne, czy kobieta mądra, jak nie ma hajsu, to zostanie niezauważona.

  Odpowiedz
 10. efffciaa  18 listopada 2016 12:55

  Mój facet świetnie gotuje 🙂 i uwielbia to a we mnie ceni sobie to , że … potrafię posprzątać po jego gotowaniu 🙂 jeśli mu jeszcze pomaga nasz trzy letni synek to kuchnia wygląda jak po wybuchu wulkanu 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany