Co jest zdradą dla mężczyzny, a co dla kobiety?

Kobiety i mężczyźni różnią się pod względem emocjonalności i nie jest to nowy fakt. Różni ich również podejście do kwestii niewierności wobec partnera. Co jest zdradą dla mężczyzny, a co dla kobiety? Jak odzyskać faceta po rozstaniu – gdy, już do tego doszło?

Zdrada _Co jest zdradą dla mężczyzny

 

Co jest zdradą dla mężczyzny, a co dla kobiety?

Badania na temat tego co jest zdradą dla mężczyzna, a co dla kobiety udowadniają to, co większość z nas z pewnością wie. Według badań jakie opublikowano w  czasopiśmie „Sexual & Relationship Therapy” kobiety mają znacznie mniejszą tolerancję w tej kwestii niż mężczyźni. Uczestnikom badania zadano pytanie dotyczące tego, co według nich oznacza oszukiwanie partnera– fantazjowanie o kimś innym, przywiązanie emocjonalne do innej osoby, czy seks z inną osobą. Kobiety wymieniały już fantazje, jako oszustwo natomiast mężczyźni najczęściej wymieniali dopiero stosunek seksualny.

Zobacz także: On mnie zdradził – co robić? 7 kroków by dać sobie radę ze zdradą

Kolejne potwierdzenie, jakie znaleziono w badaniach dotyczyło pytania, jakiego rodzaju zdrady u partnera boimy się najbardziej. Kobiety wybierały zdradę emocjonalną, a mężczyźni fizyczną.  Jednak przy pytaniu o to, która zdrada byłaby dla nich najdotkliwsza i mężczyźni i kobiety zgodnie wybierali zdradę emocjonalną. Wyjaśnieniem tego była argumentacja, że zdrada fizyczna ich partnera z inną osobą sprawiłaby, że byliby wściekli i wytrąceni z równowagi, ale to zdrada emocjonalna przysporzyła im najwięcej cierpienia. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawa zmiana punku widzenia u mężczyzn w odniesieniu do poprzednich deklaracji! Więc może w pewnych elementarnych kwestiach nie różnimy się tak bardzo?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy zdradą jest już więź emocjonalna z inną osobą, czy może dopiero seks? A może uważacie, że wierny partner nie fantazjuje o innych osobach? Jesteśmy bardzo ciekawe Waszego zdania na ten temat!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. efffciaa  12 października 2016 12:05

  Moim zdaniem najwięcej zależy od charakteru konkretnej osoby , a nie od płci . Im ktoś jest bardziej zazdrosny tym mam zdecydowanie mniejszą tolerancję .

  Odpowiedz
  • Aneta  13 października 2016 13:47

   Tak, zgadzam się.

   Odpowiedz
 2. monicitia  12 października 2016 15:37

  Każdy chce być tym jedynym, tą jedyną ….co z tego że on nie sypia z inną skoro ciągle o niej myśli i do niej wzdycha, a jego myśli kiedy ciebie dotyka biegną wokół jej osoby…. To gorsze niż zdrada…niż jednorazowy wybryk…

  Odpowiedz
  • Aneta  13 października 2016 13:48

   I to też prawda.

   Odpowiedz
 3. martucha180  13 października 2016 23:59

  Nic nowego…

  Odpowiedz
 4. Hidari11  23 października 2016 15:14

  Samo myślenie o kimś innym to już jest zdrada i sygnał, że przestaje się kochać osobę, z którą aktualnie się jest. To moment, kiedy można pomyśleć o rozstaniu, niż udawać, że jest dobrze.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany