Co dalej po liposukcji ? Bielizna uciskowa – to musisz mieć

Jeśli jesteś po zabiegu liposukcji, na pewno zadajesz sobie mnóstwo pytań dotyczących efektu zabiegu. To oczywiste, że poddając się zabiegowi odsysania tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała, chciałoby się od razu widzieć skutki tego działania. Jednak jedynie ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarskich, dotyczących m.in. noszenia po liposukcji odzieży uciskowej nawet do pół roku od zabiegu, pozwoli w pełni cieszyć się długotrwałym efektem, czyli odchudzonym ciałem.

Liposukcja – co to oznacza dla Twojego ciała ?

Liposukcja jest zabiegiem coraz mniej inwazyjnym, ponieważ służy on głównie do modelowania sylwetki osób, które tylko gdzieniegdzie mają nadmiar tkanki tłuszczowej. Można oczywiście wyróżnić kilka rodzajów liposukcji, ale głównie zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę kaniuli, czyli małej rurki z otworami, w której jest podciśnienie wspomagane np. laserem, ultradźwiękiem, infradźwiękiem, strumieniem wody lub wibracją. Zasada wszędzie jest taka sama, chodzi o wytrącenie komórek tłuszczowych z przegród łącznotkankowych, w których odkłada się ich nadmiar, a następnie odessanie tych komórek
i ich usunięcie.

Co jest najważniejsze po liposukcji ?

Noszenie odzieży uciskowej po takim zabiegu jest więc koniecznością, ponieważ ze względu na usunięcie komórek tłuszczowych, powstała wolna przestrzeń w przegrodach łącznotkankowych, powinna by uciskana. Poza tym skóra po takim zabiegu musi mieć czas na dostosowanie się do zmniejszonego obwodu tkanek podskórnych. Należy również pamiętać, że obrzęk po liposukcji utrzymuje się dosyć długo, dlatego dobrze dobrana odzież uciskowa jest naszą drugą skórą w okresie rekonwalescencji, który trwa do kilku miesięcy po zabiegu.

Co daje bielizna uciskowa ?

Odzież uciskową zakłada się od razu po zabiegu, z kilku powodów. Po pierwsze przyspiesza proces gojenia tkanek podskórnych, po drugie zmniejsza obrzęk ciała, a więc również eliminuje ból, po trzecie zapobiega powstawaniu krwiaków i masuje śródskórny układ limfatyczny.
Pacjent bezpośrednio po zabiegu liposukcji powinien nosić odzież uciskową przez co najmniej 6 tygodni 24 godziny na dobę, po tym okresie może nosić odzież uciskową tylko w dzień lub w nocy, ale tutaj zaleca się okres nawet do 6 miesięcy, aby efekt odchudzonego ciała był długotrwały.
Oczywiście nikt po operacji kolana lub śródstopia nie zadaje sobie pytania po co mu kule ortopedyczne, dlatego po zabiegu liposukcji nie powinna w ogóle pojawić się wątpliwość odnośnie konieczności noszenia odzieży uciskowej.

Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty po liposukcji ?

Oczywiście pierwsze efekty liposukcji będą widoczne bezpośrednio po zabiegu. Jednak ze względu na to, że konieczne jest noszenie odzieży uciskowej, końcowy efekt całego zabiegu będzie można podziwiać dopiero około pół roku od zabiegu.
Samo noszenie odzieży uciskowej wpływa niezwykle wyraźnie na wygląd naszego ciała, ponieważ bielizna podtrzymuje skórę, której naczynia krwionośne podczas tego zabiegu zostały uszkodzone. Odzież uciskowa nie tylko przyspiesza proces gojenia się ran, ale również spełnia automatycznie rolę terapeutyczną, ponieważ pacjent od razu widzi efekt liposukcji, czyli wyszczuploną część swojego ciała. Ma to ogromne znaczenie w dalszym postępowaniu pacjenta przez cały okres rekonwalescencji. Każdy kto wie, jak trudne jest zgubienie zbędnych kilogramów z różnych partii ciała, będzie dążył do tego, aby efekty liposukcji były jak najdłużej trwałe. Cierpliwość i ogromna motywacja z pewnością przyniosą każdemu pacjentowi satysfakcję, trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach.
Po pierwsze starać się utrzymać wagę poprzez zmianę nawyków żywienia, po drugie nosić przez okres 6 tygodni 24h/dobę potem nawet do okresu 6 miesięcy w dzień lub w nocy odzież uciskową, po trzecie zrezygnować na jakiś czas z alkoholu i palenia papierosów. Uzyskanie wymarzonej sylwetki z reguły dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę, co z kolei wpływa pozytywnie na relacje z otoczeniem.

https://eshop.lipoelastic.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (123 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany