Co daje zabieg liposukcji u chirurga plastycznego?

Liposukcja to jedna z najbardziej popularnych zabiegów, który można obecnie znaleźć w ofercie niemal każdej kliniki zajmującej się medycyną estetyczną. To jeden z tych zabiegów, któy dzięki innowacjom jest wykonywany coraz sprawniej i z coraz mniejszą ingerencją w ciało pacjenta. Co daje i co warto o nim wiedzieć?

Liposukcja to tzw. odsysanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg w swojej bardziej skomplikowanej odsłonie powinien być wykonywany pod okiem chirurga plastycznego. Przez to zapobiegnie się powikłaniom czy niepożądanym działaniom. Zabieg polega głównie na modelowaniu sylwetki. Chirurg plastyczny odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej z określonego regionu ciała. Efekt widoczny jest przez dłuższy czas, ponieważ tłuszcz nie odradza się. Z czasem może powrócić, jeżeli nie stosuje się odpowiedniej diety lub nie wykonuje się ćwiczeń.

Obszary, w których można wykonać zabieg to głównie: brzuch, uda, plecy, szyja, łydki, pośladki, piersi, policzki czy podbródek. Zaletą zabiegu jest uzyskanie dobrych efektów. Tkanka tłuszczowa pod skórą jest usuwana, dzięki czemu pacjent uzyskuje smukłą sylwetkę. Mimo wszystko zabiegu nie powinno się traktować jako sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów czy zamiennik diety. Osoby, które kwalifikują się do wykonania zabiegu powinny cechować się dobrym zdrowiem. Przed wykonaniem zabiegu lekarz zleca niezbędne badania. Ich celem jest wykluczenie możliwości wystąpienia narażenia życia podczas operacji. W razie wątpliwości lekarz może odmówić wykonania zabiegu, aby nie szkodzić pacjentowi. Lekarz powinien stawiać przede wszystkim dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Zabieg mimo wszystko jest inwazyjny przez co zawsze istnieje ryzyko, któremu warto zapobiegać.

„Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Może być wykonywana ze znieczuleniem miejscowym lub ogólnym. Technika nasiękowa liposukcji obejmuje infiltracje odsysanej tkanki tłuszczowej roztworem złożonym z leków przeciwbólowych i adrenaliny. Podjęcie tych działań ma za zadanie zmniejszyć dyskomfort w czasie operacji i zmniejszyć zasinienie po jej zakończeniu. Odpowiednie ubranie uciskowe i opatrunki pomogą przyspieszyć gojenie i ograniczyć obrzęk.” – możemy przeczytać na stronie Kliniki Christoffer Ingves

Chcąc wymodelować sylwetkę i usunąć zbędną tkankę tłuszczową, warto zwrócić uwagę na liposukcję. Dobry chirurg plastyczny to gwarancja udanego zabiegu bez powikłań pod warunkiem, że pacjent stosuje się do zaleceń pooperacyjnych. Efekt należy wspierać dobraną dietą oraz ćwiczeniami, aby tłuszcz nie odkładał się z czasem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,02 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. BeautyTower  18 grudnia 2018 10:10

    Oj sama nie wiem czy bym się na coś takiego zdecydowała. Brałam pod uwagę taki zabieg po urodzeniu dziecka jak miałam duże problemy z pozbyciem się tłuszczu z brzucha oraz z pupy ( udało mi się schudnąc jesli chodzi o nogi ale za nic nie byłam w stanie pozbyć sie tłuszczu na brzuszku). Potem poczytałam sobie o efektach niepożadanych i jednak postanowiłam się na coś takiego nie decydowac….
    Polecam zabiegi z zakresu modelowania sylwetki takie jak endermologia oraz masaże. Sa bezpieczniejsze i nie powodują efektów ubocznych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany