Co czytać w lipcu? Sprawdź ciekawe nowości czytelnicze!

Lipiec to dla niektórych czas prawdziwych wakacji lub urlopu, a dla innych po prostu okres ciepłego lata. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, warto znaleźć czas w ciągu dnia, by wyciągnąć ciekawą lekturę i dać ponieść się fabule. Hamak w cieniu ogrodu, wygodny leżak na tarasie lub fotel w domu i intersujące premiery książkowe to doskonały przepis na udane popołudnie. Co czytać w lipcu? Zapraszamy na przegląd nowości czytelniczych!

Co czytać w lipcu? Najciekawsze premiery książek w lipcu 2022

  • Paulina Świst  „Sztauwajery”

W najnowszej książce autorka zabiera swoich czytelników nad popularną na Śląsku Dolinę Trzech Stawów. Czekają tam na nas bezbłędne dialogi,  wyraziste postaci i niespodziewane zwroty akcji!

Julia Czerny nie nadaje się do tych wszystkich gier i podchodów. Zawsze dobrze o tym wiedziała, dlatego nie zajęła się prawem karnym, a przejrzystym i jasnym prawem gospodarczym. W tej dziedzinie wszystko oparte jest na liczbach i dokumentach. I to ceniła w tej robocie najbardziej. I pewnie wiodłaby wyjątkowo spokojne życie, gdyby na jej drodze znów nie stanął on. Lucjan „Luca” Złocki – samiec alfa, zło w czystej postaci. 

W co Luca zamierza ją wmanewrować? I jak to się może dla niej skończyć? Zajrzyjcie do Doliny Trzech Stawów i przekonajcie się sami.

  • Laure Van Rensburg „Nikt, tylko my”

Książka powstała pod wpływem akcji #MeToo. To trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który od samego początku wciąga czytelnika w wir dramatycznych wydarzeń. 

To miał być uroczy weekend. Romantyczny i wyjątkowy, pierwszy spędzony tylko we dwoje. Szanowany profesor literatury Steven Harding i jego dziewczyna, dwudziestotrzyletnia studentka Ellie Masterson. Z dala od miasta, z dala od ciekawskich spojrzeń, w domu na odludziu będą się mogli sobą nasycić. I świętować, bo ten związek trwa już pół roku. Ellie wszystko starannie zaplanowała. Zaczęło się od wspaniałej kolacji… Luksusowa willa, las, zima, w oddali wody zatoki, wokół ani żywej duszy, telefony tracą zasięg – nic nie zakłóca tej sielanki. Ale to sceneria wymarzona nie tylko dla miłości. To także idealne tło dla zemsty.

„Nikt, tylko my” to dynamiczny, nastrojowy i niesamowicie emocjonujący thriller psychologiczny, który zaczyna się od trzęsienia ziemi i nie zwalnia tempa aż do samego końca. 

  • Anna Wolf „Knox”

Anna Wolf to jedna z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej. Tym razem wraca z kontynuacją uwielbianej przez czytelniczki serii i znów serwuje im emocjonującą podróż do fascynującego świata seksownych mężczyzn, których łączy pasja do motocykli. Powieść „Knox” jest kontynuacją serii „Storm Riders MC” przedstawiającej przygody członków klubu motocyklowego znanych z kart „Blade’a” i „Storma”. Każda z wchodzących w skład tej serii książek to porywająca opowieść o mężczyznach w skórach i na lśniących motocyklach, którzy choć na co dzień są twardzielami, to pod wpływem miłości do ukochanej kobiety potrafią stać się czuli i troskliwi.

  • Corinne Michaels „Możemy mieć siebie”

Uwielbiana przez polskie czytelniczki Corinne Michaels nie zawodzi! „Możemy mieć siebie” to drugi tom uwielbianej przez czytelniczki serii „Miasteczko Willow Creek” o rodzeństwie Parkersonów. To pięknie napisana historia dwojga ludzi, którzy odłożyli na bok swoje uczucia, stawiając na pierwszym miejscu tych, którzy byli dla nich najważniejsi. Kobiety na całym świecie pokochały tę historię i wzruszyły się przy niej do łez.

Stella i Jack dorastali razem. Jack był najlepszym przyjacielem brata Stelli i spędzał mnóstwo czasu w domu Parkersonów. Szesnastoletnia Stella nie pragnęła niczego poza tym, by Jack spojrzał na nią inaczej niż na młodszą siostrę swojego kumpla. Dwa lata później spełniło się jej życzenie. Jack ją pocałował i ten jeden pocałunek odmienił jej życie. Teraz kobieta ma trzydzieści lat i zdaje sobie sprawę, że to, co wydarzyło się w przeszłości, powinno tam pozostać.

  • Kasia Pieluszka “Bali Tinder”

Autorka opisuje w książce swoje życie na rajskiej wyspie Bali, tworząc swoisty reportaż podróżniczy. Znajdziecie w nim wachlarz relacji damsko-męskich, które tworzą obraz zupełnie innego świata i mentalności. To niezwykle interesująca pozycja dla osób kochających odkrywanie nowych miejsc oraz kultur.

Bali to nie tylko podróżnicze marzenie. To wachlarz opowieści o współczesnych relacjach damsko-męskich. W tej sferze nie ma kompromisów, gdyż wiodącą ideą jest wolność. Przede wszystkim seksualna. Mieszkańcy Bali stawiają na samorealizację i brak zobowiązań. Tutaj zanikają utarte, społeczne schematy. Ważne są wolność i różnorodność. Seksturystyka 
czy kobiecy orgazm nie należą do sfery tabu. Wiedzą 
o tym również turyści, którzy zamieszkują wyspę już pewien czas. 

To doskonała powieść dla tych z Was, którzy chcą poznać zupełnie inną mentalność, obyczaje oraz styl życia.

  • J.A. Corrigan “Pielęgniarka”

Thrillery medyczne to jedne z najbardziej lubianych i czytanych gatunków książek. „Pielęgniarka” jest świetnym przykładem na thriller psychologiczny, z postacią tytułowej pielęgniarki, Rose Marlow w centrum wydarzeń. Rose przyznała się do zabicia pacjenta, będącego pod jej opieką. W toku rozmów, które prowadzi z nią, podczas wizyt w więzieniu, dziennikarz marzący o tym, by spisać jej historię, dowiadujemy się więcej. Wraz z biegiem fabuły, czytelnikowi wydaje się, że Rose nie byłaby zdolna do tak okrutnego czynu. Jest morderczynią, czy ofiarą? Została zmanipulowana, czy sama jest manipulantką?

Doskonale skonstruowany thriller psychologiczny, w którym środowisko medyczne jest tłem do zarysowania skomplikowanej intrygi, pełnej kłamstw, zawiedzionych nadziei i miłości. 

Premiera: 13 lipca

  • Toma Steinfort „Grzechy szejka”

Dubaj uznawany jest na całym świecie za ikonę nowoczesności – błyszczące drapacze chmur, tygiel kulturowy, niebotycznie drogie sportowe samochody. Miastem rządzi szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wszechpotężny multimiliarder, który przez wiele lat wykorzystywał swoją całkowitą władzę, by rządzić żelazną ręką w białej rękawiczce. Chętnie daje się też fotografować na międzynarodowych uroczystościach dla kobiet, promując równouprawnienie, podczas gdy w rzeczywistości tyranizuje własne żony i córki. Dwie jego córki próbowały uciec spod żelaznych rządów ojca. Batalia o zdrowie i życie jednej z nich, Latify, zaczęła się w marcu 2018 roku, kiedy upubliczniono nagranie, w którym kobieta opowiedziała, jak wygląda jej życie:

– Jestem zakładniczką. Wszystkie okna są zamknięte na kłódkę. Na zewnątrz jest pięciu policjantów, a w domu dwie policjantki. Nie ma wyznaczonej daty zwolnienia. Nie wiem, kiedy wyjdę na wolność i jakie będą warunki mojej wolności. Każdego dnia martwię się o moje życie i bezpieczeństwo. Tak naprawdę nie wiem, czy przeżyję – wyznała kobieta.

Reportaż „Grzechy szejka” nie jest hollywoodzkim filmem fabularnym, lecz aż nazbyt prawdziwym głosem kobiet, który ukazuje horror życia w panującej rodzinie królewskiej. Tom Steinfort spędził kilka lat na odkrywaniu tajemnic szejka Mohammeda. 

Premiera: 13 lipca

  • Sylwia Winnik “Bezmiłość”

Książka powstała na podstawie ponad 200 listów, grypsów i przekazów ustnych byłych więźniów Majdanka. Miłość to ostatnia rzecz, o której myślimy, gdy słyszymy:: obóz koncentracyjny. A jednak setki zachowanych listów, tych oficjalnych i tych przekazywanych gdzieś ukradkiem z ogromnym ryzykiem, są najlepszym dowodem na to, że miłość tam istniała i była ludziom skazanym na obóz bliższa niż może się wydawać.

Piętno śmierci wypalone w ludziach, niejednokrotnie odbierało możliwość życia, które miało toczyć się zgodnie z ustalonymi zasadami, prawami i wartościami. Przyszło nowe, złe. Mimo to, w ówczesnej epoce mordu, II wojnie światowej, odnaleźć można relacje byłych więźniów obozów i świadków historii, przekonujące o wygrywającej sile miłości. Jej odczuwanie często było tożsame z wolnością.

Z przytoczonej w reportażu korespondencji wyłania się nie tylko ogólny obraz okrucieństwa wojny, lecz także historia konkretnych osób, rodzin. Wśród nich losy: Zofii Kołeckiej-Fugiel, Danuty Brzosko-Mędryk, rodziny Kozerów oraz Leokadii i Kurta Szczudło. Jest też historia chłopca, który w obozie zakochał się w dziewczynie. Nie znamy ich imion ani szczegółów pobytu. Jest jednak pamięć o bukiecie chabrów wrzuconym przez okno baraku. Ostatni przejaw zauroczenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (48 głosów, średnia: 4,94 z 5)
loading... zapisuję głos...