Co czytać w czerwcu? Sprawdź wciągające nowości czytelnicze!

Spis treści:

Początek czerwca to idealny moment, by oddać się przyjemnej lekturze, a rynek wydawniczy nie zawodzi! W ostatnich tygodniach na półkach pojawiło się mnóstwo nowości wartych przeczytania. Intrygująca fabuła, ciekawe sploty wydarzeń, a w tle romanse i nierozwiązane zagadki. Zobaczcie, na jakie tytuły w tym miesiącu warto zwrócić uwagę!

Co czytać w czerwcu? Nowości wydawnicze

Przygotowaliśmy dla Was najciekawsze tytuły, które warto przeczytać w czerwcu. Zobacz, które pozycje nas najbardziej zaciekawiły i wciągnęły. Od wielu z nich nie mogliśmy się oderwać!

Beata Czerwińska “Mam tak samo, jak ty!”

Bohaterką powieści jest Julia, młoda kobieta, która pracuje i mieszka w Zurychu. Julia jest zauroczona w Danielu, koledze z firmy i wciąż ma nadzieję, że staną się parą. Analizuje każdy jego gest i każde słowo. Jednak zdrowy rozsądek podpowiada jej, że nic z tego nie będzie. Kobieta, zaplątana w sieć iluzji i złudzeń, powoli staje się zakładniczką własnych marzeń o szczęśliwym związku.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie ma nic przyjemniejszego dla faceta niż zainteresowanie okazywane mu przez dziewczynę jego kolegi. Nie oznacza to, że złamałby męski pakt i chciałby odbić partnerkę przyjacielowi. Faceci bywają próżni i chętnie przyjmują okazywane im względy, nawet jeśli nie są zainteresowani. Miałam momenty olśnienia. Takie sekundy, w trakcie których przez głowę przelatywała myśl, że to nie jest moje życie. Nie chcę być osobą, która aż tak podkłada się facetowi. Nie jestem kobietą doskonałą, ale pełnowartościową. Niestety, wtedy gubiła mnie męska próżność Daniela. Właśnie z jej powodu nie potrafiłam wyjść na prostą, bo ona przyciągała mnie do niego z powrotem.

Czy bohaterce uda się odnaleźć prawdziwe uczucie? Tego Wam nie zdradzimy!

Corinne Michaels „Ta noc jest nasza”

Uwielbiana przez polskie czytelniczki Corinne Michaels znów nie zawodzi! „Ta noc jest nasza” to mieszanka zmysłowego romansu i odrobiny dobrego humoru. Powieść otwiera czteroczęściową serię zatytułowaną „Po raz drugi”, której każdy tom stanowiąc oddzielną historię, przybliża losy innej pary bohaterów.

Heather Covey nie jest typem kobiety, która sypia z kim popadnie. A już na pewno nie jest kobietą, która upiłaby się na koncercie i wylądowała w łóżku z Elim Walshem, członkiem popularnego boysbandu Four Blocks Down i swoim idolem z dzieciństwa. A jednak tak się właśnie stało…

Heather Covey ucieka po wspólnie spędzonej nocy. Nie jest gotowa na związek, a już na pewno nie z najpopularniejszym facetem na świecie. Wielokrotnie doświadczyła porzucenia i chce ochronić się przed kolejnym rozczarowaniem. Nowo poznany mężczyzna jednak okazuje się nieugięty w swych staraniach i robi wszystko, żeby udowodnić jej, że są dla siebie stworzeni.

Danielle Steel “Latające Anioły”

Nowa powieść Danielle Steel to książka wyjątkowa – poruszająca opowieść o wojnie i kobietach, które brały w niej czynny udział i wykazały się niezwykłą odwagą. To także historia przepięknej przyjaźni, która rodzi się w najtrudniejszych warunkach i łączy ludzi z różnych środowisk oraz o miłości, pojawiającej się w niespodziewanym momencie, w miejscu zdawałoby się zupełnie niemożliwym do pojawienia się romantycznych uczuć. Autorka porusza również temat emancypacji  kobiet.

Jest rok 1941, Japonia właśnie uderzyła na amerykańską bazę marynarki wojennej na Hawajach, Pearl Harbor. Dwie przyjaciółki, Audrey i Lizzie, głęboko odczuły atak Japończyków, ponieważ zginął w nim ktoś im bliski, kogo gorąco kochały. Młode kobiety po przejściu żałoby postanowiły zaangażować się w działania wojenne. Jako wyszkolone pielęgniarki zgłaszają się do wojskowych oddziałów lotniczej ewakuacji rannych i zostają wysłane do Anglii, gdzie dołączają do zespołu, który wykonuje niebezpieczne misje, sprowadzając żołnierzy z frontu. 

Ilona Gołębiewska „Twój uśmiech” 

“Twój uśmiech” to intrygująca, pełna emocji i zaskakująca opowieść o tym, że nic w życiu nie jest nam dane raz na zawsze. Los bywa kapryśny. Raz obsypuje szczęściem, by po chwili odebrać ostatnie okruchy nadziei. Przekonała się o tym Lena Mazur, która musi zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać sprawy, które nie pozwalają jej spokojnie żyć.

Lena Mazur wiedzie spokojne życie. Jest atrakcyjną kobietą, mieszka w Warszawie, prowadzi dział finansów znanej firmy, samotnie wychowuje jedenastoletnią córkę Basię. Na swój sposób jest szczęśliwa, chociaż coraz częściej doskwiera jej samotność. Doskonale pamięta dzień, w którym rozpadły się jej marzenia i plany. Musiała przejść przyspieszony kurs dorastania. Przetrwała, stała się silniejsza. Jednak los ponownie wystawia ją na próbę. Po latach wraca Borys – jej dawna miłość. Ponadto jest zmuszona do zmiany pracy, wplątuje się w gorący romans z szefem, ma problemy wychowawcze z córką. Pomocy szuka wśród przyjaciół oraz w spokojnym domu w niewielkiej miejscowości Zalesie. Bo czasami historia lubi się przecież powtarzać… Szczególnie wtedy, gdy nie zamknęło się spraw z przeszłości.

Rina Dark „Dziewczyna sapera”

Jak wygląda życie dziewczyny sapera? Wyjazd na misję do Afganistanu, nieustanny strach przed śmiertelnym niebezpieczeństwem i rosnące uczucie mogą okazać się prawdziwą mieszanką wybuchową…

Główną bohaterką książki jest Inga, tłumaczka i absolwentka filologii orientalnej. Podczas misji w Afganistanie poznaje Wiktora, przystojnego sapera, który od pierwszej chwili ją intryguje. Wspólnie spędzany czas, wyjazdy na patrole i towarzysząca im nieustannie aura niebezpieczeństwa zbliżają ich do siebie. Ale jak myśleć o romantycznej miłości, gdy każdego dnia trzeba nasłuchiwać odgłosów spadających bomb? Wojenna zawierucha to nie jedyna przeszkoda dla związku tych dwojga. Wrogów napotykają nie tylko za murami bazy, ale również wśród swoich. Wkrótce każde z nich będzie musiało zdecydować, ile jest w stanie poświęcić, by ocalić kiełkujące uczucie…

Luanne Rice „Ostatni dzień”

„Ostatni dzień” to opowieść o spokojnej nadmorskiej społeczności, którą wstrząsa brutalna zbrodnia. To także historia godzenia się ze stratą, radzenia sobie z przeżytą traumą, zapis trudnych, chwilami wręcz toksycznych relacji małżeńskich, zdrady oraz pilnie strzeżonych sekretów i kłamstw.

Black Hall w stanie Connecticut zawsze uchodziło za bezpieczną przystań.  Nadmorskie miasteczko wolne od brutalnej przestępczości. Piękne domy zamieszkiwane przez szczęśliwe rodziny: przykładne żony, przedsiębiorczych i kochających mężów, uśmiechnięte dzieci. Ale za fasadą ich idealnego życia kryją się kłamstwa i sekrety. Kiedy niespodziewanie dochodzi do zbrodni, spokój mieszkańców zostaje zburzony…  Luanne Rice, autorka bestsellerów „New York Timesa”, po mistrzowsku buduje napięcie. „Ostatni dzień” to doskonałe połączenie thrillera psychologicznego z dramatem rodzinnym. 

Świetna intryga, która wciąga już od pierwszych stron.

Jess Ryder “Druga żona”

Druga żona to trzymający w napięciu, pełen zaskakujących zwrotów akcji thriller psychologiczny. Bohaterka powieści, Lily, podejmuje pracę jako prywatna nauczycielka ośmioletniego Noaha. Ją i o wiele starszego ojca chłopca szybko zaczyna łączyć silna więź, zwieńczona pośpiesznym małżeństwem. Kobieta zrobi wszystko, co w jej mocy, by rozjaśnić życie smutnego wdowca i zastąpić chłopcu zmarłą matkę. Nie jest to łatwe, bo po ślubie Edward Morgan stopniowo ujawnia swoje mroczne strony. Jego dorosłe córki wyraźnie nie cierpią Lily i posuną się do wszystkiego, by pokazać macosze, gdzie jej miejsce, a mały pasierb wydaje się być bardzo zagubiony. A może tak naprawdę widział coś, o czym nie powinien był pamiętać? Jakie wspomnienia kryją się w podświadomości Noaha i dlaczego jego ojciec usilnie próbuje je stłumić? Czy nowo poślubiona żona tak naprawdę mało wie o swoim mężu? Co przytrafiło się jego pierwszej żonie i do czego posunie się Edward, by powstrzymać ją przed odkryciem prawdy? 

Madeline Martin “Ostatnia księgarnia w Londynie”

Sierpień, 1939. Londyn szykuje się do wojny. Grace Bennett zawsze marzyła o przeprowadzce do stolicy, ale nie spodziewała się, że zastanie w niej bunkry, worki z piaskiem i zasłony zaciemniające w oknach. Nie sądziła też, że zatrudni się w Primrose Hill, zakurzonej księgarni w samym sercu miasta, której właścicielem jest gburowaty pan Evans. I chociaż Grace planuje zostać tam tylko pół roku (a po otrzymaniu upragnionych referencji zatrudnić się w jakimś ciekawszym miejscu), trochę z nudów, a trochę z ambicji zaczyna wprowadzać w księgarni zmiany.  Wkrótce Grace poznaje George’a, przystojnego inżyniera i pilota, stałego bywalca księgarni. Rozmawia z nim za każdym razem, gdy ten odwiedza sklep, aż w końcu mężczyzna zaprasza ją na kawę. Niestety, niemal od razu musi odwołać randkę, ponieważ zostaje wezwany do Królewskich Sił Powietrznych…  Jak potoczą się losy księgarni i jej okolicznych mieszkańców? 

Madeline Martin, pisząc swoją powieść, inspirowała się prawdziwymi losami londyńskich księgarń, które padły ofiarą niemieckich nalotów w czasie wojny. 

Karolina Filuś “Agencja złamanych serc”

Maurycy zrywa z Lidią na sześć tygodni przed ślubem, co sprawia, że w jednej chwili jej świat wali się na głowę. Wkrótce czeka ją kolejny wstrząs: okazuje się, że narzeczony wcale nie odwołał uroczystości… zmienił jedynie pannę młodą. Zrozpaczona Lidia za namową swojej najlepszej przyjaciółki postanawia stanąć do walki o ukochanego z pomocą pewnej tajemniczej agencji. Właściciel firmy ma pomóc młodej kobiecie odzyskać uczucie wiarołomnego narzeczonego. Jednak dzień po dniu Lidia zaczyna dostrzegać, że Maurycy wcale nie jest takim ideałem, za jakiego go uważała. A co gorsza, relacja między nią a szefem agencji zaczyna mocno wykraczać poza ramy przyjętej umowy… Kto tutaj ostatecznie skończy ze złamanym sercem? 

Paulina Hanua “Zerwany układ”

Daniel miał tylko jedno zadanie – rozkochać w sobie Olivię, córkę policjanta, i tym samym zrealizować plan będący częścią gangsterskich porachunków. Pewny swoich uwodzicielskich zdolności, był przekonany, że bez problemu osiągnie cel. Z dnia na dzień wszystko zaczyna się jednak komplikować, bowiem do walki o uczucie dziewczyny dołącza kolejny gracz – Marcel, starszy brat Daniela. Każdy z nich ma swoje własne ukryte motywy i ambicje. A Olivia nie zdaje sobie sprawy, że będzie musiała dokonać wyboru, który zaważy na całym jej przyszłym życiu… W tym kipiącym od emocji trójkącie miłość od nienawiści dzieli tylko cienka granica. Kto mówi prawdę, a kto nie potrafi wyplątać się z sieci kłamstw? Kto zwycięży w grze o najwyższą stawkę, a kto straci wszystko? Jedno jest pewne: gdy w grę wchodzi prawdziwe uczucie, nie ma miejsca na kompromisy.

Karolina Hejmanowska “Miłość w rytmie punk rocka”

Lata 90., Śląsk. Zafascynowany subkulturą punkową Aleks wychowuje się bez matki, za to z ojcem, który nadużywa alkoholu i odreagowuje na synu swoje życiowe niepowodzenia. Julia, córka znanego reżysera, wydaje się dziewczyną z zupełnie innej bajki. Na pozór ma wszystko: pieniądze, piękny dom, dostęp do wszelkich luksusów i podziw koleżanek. Nic dziwnego, że znajomość dziewczyny z dobrego domu i zbuntowanego punkowca od początku pełna jest wrogości i negatywnych emocji. Z czasem jednak coś zaczyna się zmieniać, a tragiczne wydarzenie, w którym oboje biorą udział, powoduje, że ich relacja zmierza w zupełnie innym kierunku, niżby tego chcieli… 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (44 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...