Co czyni nas atrakcyjnymi dla innych? Nie tylko wygląd!

To naturalne, że przyciągamy uwagę otoczenia przede wszystkim swoim wyglądem. W pierwszej chwili to on decyduje, czy nawiążemy z kimś kontakt i czy jesteśmy w stanie poczuć do niego sympatię. Na szczęście uroda nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjności człowieka. Zastanawiasz się, co czyni nas atrakcyjnymi dla innych osób? Zebraliśmy dla Ciebie szereg takich czynników!

fot. freepik

Co czyni nas atrakcyjnymi dla innych? Nie tylko wygląd!

Zobacz także: Co sprawia, że nie jesteśmy atrakcyjni dla innych ludzi?

 

1. Radość i śmiech

Osoby tryskające humorem i pozytywną energią ZAWSZE są bardziej atrakcyjnymi towarzyszami od pogrążających nas w czarnych myślach ponuraków. Jeżeli jesteś roześmiana i lubisz żartować, nie obawiaj się samotności – będziesz otoczona ludźmi na każdym etapie życia!

 

2. Ładny głos

Jeżeli Twój głos nie upodabnia Cię do myszy z bajki „Kopciuszek”, ale jest dźwięczny i wysoki lub przeciwnie – niski i lekko zachrypnięty, zrób z niego narzędzie uwodzenia – mężczyźni uwielbiają telefoniczne rozmowy z kobietami o seksownym głosie.

 

3. Umiejętność rozmowy na różne tematy

Z taką osobą nigdy nie zazna się nudy! Znasz się na filmach, grach komputerowych, książkach, teatrze? Zabieraj głos w dyskusjach!

 

4. Ładny charakter pisma

Interesujesz się kaligrafią albo masz oryginalny charakter pisma? Wysyłaj pocztówki lub listy eksponując swoje pismo – wielu ludzi docenia umiejętność pięknego zapisywania liter, o czym świadczy choćby ostatnia moda na hand lettering.

 

5. Sarkastyczny język

Kobiety, które potrafią usadzić mężczyznę (albo swoje koleżanki), odpowiadając w zdystansowany sarkastyczny sposób, wywołują niespodziewane ataki śmiechu wśród słuchaczy, przez co są zawsze bardziej pożądanymi rozmówcami od poważnych „sztywniar”. Nie bój się żartować!

 

6. Sposób mówienia

Wielu mężczyzn zwraca uwagę na to, w jaki sposób ich dziewczyny wypowiadają poszczególne wyrazy. Charakterystyczny sposób mówienia, objawiający się przy okazji niektórych słów, często uznają za „uroczy”.

Przeczytaj również: Jakich kobiet szukają mężczyźni?

 

7. Motywacja i siła

Twój wewnętrzny motor napędowy może być dla innych nie lada inspiracją lub prawdziwym powodem do podziwu. Przecież nikt nie wpływa na nas bardziej motywująco niż charyzmatyczni ludzie, którzy zachęcą nas do działania. Spójrz na idoli tłumów i historycznych bohaterów – czy któregokolwiek z nich cechowały marazm i lenistwo?

 

8. Zdolności kucharskie

Bo w końcu kto nie lubi odwiedzać dobrze gotujących przyjaciół/dziewczyn? Świadomość, że zawsze można przy nich liczyć na wyjątkowy obiad lub deser, przy którym zapomnisz o wszystkich kłopotach, działa niczym magnes!

 

9. Orientacja w bieżących sprawach

Szczególnie mężczyźni doceniają kobiety, z którymi można porozmawiać o ostatnich wydarzeniach w polityce czy gospodarce. Taka rozmówczyni zawsze zostanie uznana za mądrą i nowoczesną osobę.

 

10. Umiejętność tłumaczenia bez wymądrzania się

Jeżeli potrafisz wyjaśnić rozmówcy (a szczególnie dumnemu mężczyźnie) zjawisko, jakie wydaje Ci się oczywiste, bez pokazywania swojej wyższości, ludzie uznają Cię za „równą” osobę, której można powiedzieć wszystko.

Zobacz również: Kobiece zachowania, które psują związek

 

11. Dobry gust muzyczny

To coś, co większość mężczyzn chciałaby dostrzec u swojej wybranki. Duże osłuchanie i znajomość niszowych zespołów muzycznych jest bardzo ważną zaletą!

 

12. Umiejętność gry na jakimś instrumencie

Doceniana szczególnie przy okazji wyjazdów w plener czy na imprezach. No, chyba, że jesteś akurat tym chłopakiem, który wszędzie chodzi ze swoją gitarą i zmusza znajomych do słuchania swojego fałszującego śpiewu.

 

13. Drobne przyjemności

Jeżeli celebrujesz pewne drobne czynności albo masz swoje słabości, których się nie wstydzisz, z pewnością zauroczysz tym wiele osób. Ludzie lubią świadomość, że inni też mają swoje małe „tajemnice”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (206 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  20 stycznia 2017 07:07

  Nikt nigdy mnie nie pytał o pismo. Sarkastyczny język..- też raczej nie zawsze, bo może być odebrany jako brak kultury albo wyśmiewność i hipokryzja.

  Odpowiedz
  • aqq  20 stycznia 2017 15:21

   Właśnie, nie każdy rozumie sarkazm 😀 Nie liczę ile razy tłumaczyłam o co mi chodziło jak zaczynałam ironizować, albo musiałam dodać: „tylko żartuję” bo nie dałabym rady wytłumaczyć o co mi chodziło 😀

   Odpowiedz
 2. martucha180  20 stycznia 2017 08:10

  Ciekawa osobowość.

  Odpowiedz
 3. Laurka  20 stycznia 2017 19:25

  Yntelygencyja- to przede wszystkim mnie osobiście pociąga w płci przeciwnej. A co do sarkazmu.. 100% prawdy- jak dla mnie oczywiście ;).

  Odpowiedz
 4. martus2833  20 stycznia 2017 19:30

  Zapach, zapach, zapach…

  Odpowiedz
  • Aneta  25 stycznia 2017 12:55

   O tak!

   Odpowiedz
 5. marrika  6 lutego 2017 02:02

  Brak mi tylko zacięcia do gotowania. Kiedyś chciało mi się gotować. Staram się to zmienić.

  Odpowiedz
 6. Wusia  12 lutego 2017 14:51

  Sama prawda!

  Odpowiedz
 7. kasiadrozdz  16 lutego 2017 15:52

  ciekawe

  Odpowiedz
  • kasiadrozdz  16 lutego 2017 15:53

   prawdziwe

   Odpowiedz
 8. magnolinijka  17 lutego 2017 18:32

  Ogólnie ja zawsze miała niską samoocenę. Mój chłopak postanowił, że załatwi mi sesję zdjęciową i to profesjonalną. Było to już jakiś czas temu jak dobrze pamiętam w Multiarte u pana Pawlaka i gdy teraz patrzę na te zdjęcia moje ego rośnie. Zdjęcia są piękne i muszę przyznać wyglądam na nich naprawdę dobrze. Może to jest sposób;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany