„Cloud skin” to najpiękniejszy makijażowy trend tej wiosny. Sprawdź, jak wygląda twarz opromieniona słońcem, wychodzącym zza chmur!

Do niedawna żadna z nas nie miała w swojej kosmetyczce rozświetlacza i nie wiedziała, do czego mogłaby w ogóle użyć tego kosmetyku. Od kilku sezonów migoczące drobinki są jednak nieodłącznym elementem codziennego make up’u wielu kobiet z uwagi na sposób, w jaki odbijają światło i związaną z tym możliwość pożądanego konturowania twarzy. Wszystko wskazuje jednak na to, że tej wiosny rozświetlacz nie będzie grał w naszym kosmetyczkach pierwszych skrzypiec, bo z każdym dniem na sile przybiera nowy makijażowy trend – cloud skin. Poznajcie go!

Cloud skin to termin ukuty przez wizażystę Dominica Skinnera, oznaczający dosłownie „zachmurzoną cerę”. Słynny makijażysta użył go do opisania looku rozświetlonego od wewnątrz i rozmywającego się w subtelnej, ciemniejącej mgiełce. Najczęstszym skojarzeniem z efektami tej techniki jest widok słonecznego światła przebijającego się przez chmury. Z całą pewnością jest eteryczny, kobiecy i niezwykle zmysłowy, a wszystko dzięki miękkim przejściom między fakturami aplikowanych kosmetyków. Podpowiadamy, jak samodzielnie stworzyć ten wiosenny makijaż krok po kroku!

cloud skin

źródło: www.unsplash.com; Diego Sanchez

„Cloud skin” to najpiękniejszy makijażowy trend tej wiosny. Sprawdź, jak wygląda twarz opromieniona słońcem, wychodzącym zza chmur!

W makijażu Cloud skin kluczowe jest połączenie kolorowych kosmetyków z odpowiednią pielęgnacją skóry. Nie bez znaczenia pozostaje też kolejność nakładanych na twarz produktów. Warto jednak poznać jego tajniki, gdyż samo wykonanie jest łatwe i stosunkowo szybkie, a rezultaty, jakie pozwala osiągnąć są naprawdę spektakularne! Co więcej, ten look święci już tryumfy na popularnych platformach społecznościowych, z czego możemy wnioskować, że tej wiosny będzie na topie!

 

Makijaż Cloud Skin krok po kroku:

Krok 1: Starannie oczyść twarz i przetrzyj ją tonikiem. Zaaplikuj delikatne serum nawilżające i lekki krem. Opcjonalnie możesz na końcu nałożyć na twarz kropelkę olejku.

Krok 2: Rozprowadź na twarzy delikatnie rozświetlający podkład. Następnie weź puder typu GLOW i stwórz na skórze lekką pudrową mgiełkę, aplikując go na wewnętrzną część policzków, górną część czoła, nos i brodę.

Krok 3: Nabierz odrobinę rozświetlacza i zaaplikuj go na szczytową część kości policzkowych, środkową linię nosa i łuk kupidyna.

Krok 4: Weź duży okrągły i miękki pędzel. Posługując się nim delikatnie zblenduj wszystkie warstwy kosmetyków, jakie nałożyłaś na twarz. Chodzi o uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu. Gotowe! Teraz możesz dodać pozostałe kolorowe kosmetyki, takie jak kredka, maskara do rzęs, róż czy szminka.

A oto kilka przykładów umiejętnie wykonanego Cloud skin:

Jak podoba się Wam makijaż w stylu lekko opromienionej słońcem na środku i zachmurzonej po bokach cery? Wypróbujecie go? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (100 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...