Classic blue we wnętrzach – ciekawe tło nie tylko morskich opowieści!

Classic Blue to odcień wybrany przez Instytut Pantone na kolor roku 2020. W założeniu ma przywodzić na myśl spokój, stabilizację, ale także inteligencję, rozwój i obeznanie w nowoczesnej technologii. Czy jednak takie idee sprawdzą się w aranżacji wnętrz i w jaki sposób tonacja ta będzie wpływać na domowników? Zobaczcie najciekawsze rozwiązania do domu!

Classic blue we wnętrzach daje zaskakująco szerokie możliwości. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno na detalach, jak i wielkoformatowych powierzchniach. Kreuje atmosferę relaksu, ale też zamyślenia, skupienia i duchowych poszukiwań, dlatego nam  wydaje się doskonałym wyborem tła dla sypialni, prywatnych świątyń dumania, gabinetów i twórczych pracowni. A jakie pomysły na ten odcień mają projektanci wnętrz i zwykli internauci z całego świata? Przekonajcie się!classic blue we wnętrzach

źródło: www.pixabay.com

Classic blue we wnętrzach – ciekawe tło nie tylko morskich opowieści!

Oczywiste wizje, które nasuwają się w pierwszej kolejności, gdy pomyślimy o tym odcieniu to wykorzystanie mody na ciemny granat poprzez odwołania do stylu marina czy nawiązania do biało-niebieskiej chińskiej porcelany. Dość standardowe wydaje się także użycie classic blue w charakterze barwy nieba- na przykład na suficie dziecięcej sypialni, do którego doczepimy dodatkowo fosforyzujące gwiazdki. To trafne rozwiązania, ale nie jedyne!

Z bardziej kreatywnymi propozycjami przychodzą natomiast profesjonalni znawcy tematu i internauci rozkochani w dekorowaniu wnętrz. Classic blue we wnętrzach jest ogrywany przez nich na różne sposoby. Niektóre realizacje stawiają na ekscentryczny total look, który zatapia całą przestrzeń w jednolitym wieczornym granacie. Inne bazują na kontraście klasycznych niebieskości z jasnymi odcieniami – szczególnie kością słoniową i beżem.  Dobrze komponujące się z tym tłem dodatki to meble w stylu retro, złote akcenty i ciężkie drewniane ramy okalające klasyczne reprodukcje. A w wersji „mniej oficjalnej” – grafiki na białym tle, makramy i wybujałe kwiaty doniczkowe.

Jeśli jednak jesteście zdeklarowanymi  minimalistkami, polecamy Wam na przykład zestawienie obok siebie kilku naczyń w tym odcieniu. To nadal za wiele? Ozdóbcie ulubioną kanapę poduszkami w wieczornym kolorze. Zdecydujcie się na firankę, świeczkę albo zasłonę pomalowaną na niebiesko od połowy. Decyzja należy do Was. Zapraszamy po garść inspiracji do naszej galerii!

 

Classic blue na ścianach

 

 

Meble i dodatki w odcieniu Classic blue

 

Jak podobają się Wam powyższe inspiracje? Czy w takich pokojach poczułybyście spokój i ukojenie, a może przeciwnie – zapał do pracy i koncentrację? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...