Ciekawostki o seksie, których mogłaś nie znać

Ile trawa kobiecy orgazm, jaki jest średni wiek inicjacji seksualnej? Co robią ludzie chwilę po seksie? Mamy dla Was nową serię ciekawostek o seksie, których mogłyście nie znać!

Ciekawostki o seksie – Sperma

Podczas jednego wytrysku w spermie znajduje się gigantyczna liczba plemników! Jest to aż 300 milionów pływaków, a tylko jeden z nich zapładnia komórkę jajową! Prawdziwy zwycięzca w wyścigu! W dodatku bardzo wytrwały, bo może przetrwać w ciele kobiety nawet tydzień!

Ciekawostki o seksie – Kobiecy i męski orgazm

Może i mężczyznom łatwiej jest osiągnąć orgazm, ale to my możemy cieszyć się orgazmami wielokrotnymi! W dodatku męskie szczytowanie trwa raptem 6 sekund, a kobiece aż 20 – 14 sekund!

Ciekawostki o seksie – Seks naprawdę spala kalorie!

To nie mit, uprawianie seksu naprawdę może pomóc zrzucić nieco tłuszczyku, a przynajmniej spalić 200 kalorii w ciągu 30 minut. To całkiem niezły wynik, prawda?

Ciekawostki o seksie – Seks a oddawanie moczu

Ciężko nie zauważyć, że zaraz podczas seksu jest nam ciężko oddać mocz. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie orgazmu nasz organizm wytwarza hormon, który ma temu zapobiec.

Ciekawostki o seksie – Wiek inicjacji seksualnej

Wydaje się Wam, że chłopcy szybciej zaczynają uprawić seks? Mieliście rację, chociaż różnica w stosunku do dziewcząt nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Według danych Instytutu Kinsey chłopcy rozpoczynają współżycie w wieku 16,9, a dziewczęta 17,4.

Ciekawostki o seksie – Co ludzie robią po seksie?

Nie, nie przytulają się. Nie rozmawiają. Ani nawet nie piją wody. według danych Retrevo.com aż 36% osób poniżej 35 roku życia pierwsze co robią po seksie to… sprawdzają Facebooka i Twittera. Chyba wolimy zostać przy przytulaniu!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (190 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...