Ciekawostki o seksie, których mogłaś nie znać

Ile trawa kobiecy orgazm, jaki jest średni wiek inicjacji seksualnej? Co robią ludzie chwilę po seksie? Mamy dla Was nową serię ciekawostek o seksie, których mogłyście nie znać!

 

Ciekawostki o seksie – Sperma

Podczas jednego wytrysku w spermie znajduje się gigantyczna liczba plemników! Jest to aż 300 milionów pływaków, a tylko jeden z nich zapładnia komórkę jajową! Prawdziwy zwycięzca w wyścigu! W dodatku bardzo wytrwały, bo może przetrwać w ciele kobiety nawet tydzień!

giphy

źródło: www.giphy.com

Ciekawostki o seksie – Kobiecy i męski orgazm

Może i mężczyznom łatwiej jest osiągnąć orgazm, ale to my możemy cieszyć się orgazmami wielokrotnymi! W dodatku męskie szczytowanie trwa raptem 6 sekund, a kobiece aż 20 – 14 sekund!

giphy (1)

źródło: www.giphy.com

Ciekawostki o seksie – Seks naprawdę spala kalorie!

To nie mit, uprawianie seksu naprawdę może pomóc zrzucić nieco tłuszczyku, a przynajmniej spalić 200 kalorii w ciągu 30 minut. To całkiem niezły wynik, prawda?

giphy (2)

źródło: www.giphy.com

Ciekawostki o seksie – Seks a oddawanie moczu

Ciężko nie zauważyć, że zaraz podczas seksu jest nam ciężko oddać mocz. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie orgazmu nasz organizm wytwarza hormon, który ma temu zapobiec.

giphy (3)

źródło: www.giphy.com

Ciekawostki o seksie – Wiek inicjacji seksualnej

Wydaje się Wam, że chłopcy szybciej zaczynają uprawić seks? Mieliście rację, chociaż różnica w stosunku do dziewcząt nie jest tak duża, jak mogłoby się wydawać. Według danych Instytutu Kinsey chłopcy rozpoczynają współżycie w wieku 16,9, a dziewczęta 17,4.

giphy (4)

źródło: www.giphy.com

Ciekawostki o seksie – Co ludzie robią po seksie?

Nie, nie przytulają się. Nie rozmawiają. Ani nawet nie piją wody. według danych Retrevo.com aż 36% osób poniżej 35 roku życia pierwsze co robią po seksie to… sprawdzają Facebooka i Twittera. Chyba wolimy zostać przy przytulaniu!

giphy (5)

źródło: www.giphy.com

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. monicitia  16 lipca 2016 12:44

  Facebook po seksie? Ale siara…

  Odpowiedz
 2. Jaworka  16 lipca 2016 17:13

  Haha facebook po seksie spłyneło jak po kaczce zero emocji

  Odpowiedz
 3. martucha180  17 lipca 2016 10:27

  Wszystko 'stare’ i nieco oklepane. Wiek inicjacji seksualnej jest dużo niższy, przynajmniej w Polsce. A nic nie ma na przykład o wytrysku u kobiet. jestem ciekawa, ile pań o tym wie…

  Odpowiedz
 4. mama_kazala  18 lipca 2016 21:54

  z sikaniem to nie wiedziałam 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany