Ciekawe plakaty do pokoju dziecka

Pokoje dziecięce to chyba jedna z najbardziej wdzięcznych przestrzeni do urządzania i dekorowania w domu. Dzisiaj jest to o tyle łatwe, że w sklepach nie brakuje pięknych dekoracji i akcesoriów, za pomocą których można wyczarować prawdziwie bajkowy klimat. Akcesoria tworzone są z myślą zarówno o najmłodszych, ale też o dzieciach w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Do dziecięcego pokoju można wybrać między innymi fantastyczne plakaty oraz obrazy na płótnie, którymi można udekorować przestrzeń nad łóżeczkiem, obok półki z zabawkami.

Plakaty do pokoju niemowlaka
Na początek przyjrzyjmy się ofercie plakatów do pokoju niemowlaka ze sklepu wydrukinasztuki.pl. w tym przypadku szalenie popularne są na przykład plakaty przedstawiające podstawowe informacje dotyczące parametrów dziecka po narodzenie. Można zatem zamówić spersonalizowany plakat z imieniem dziecka, na którym będą zawarte informacje takie jak data urodzenia, długość ciała czy waga. Takie plakaty wiesza się w okolicach łóżeczka, stanowią piękną pamiątkę, często są włączone na przykład podczas pierwszej wizyty u nowonarodzonego dziecka w domu.

Plakaty do pokoju przedszkolaka
Plakaty do pokoju przedszkolaka to już zupełnie inna bajka. W przypadku tych plakatów bardzo często pojawiają się popularne motywy z bajek, bajkowe postaci zwierząt, tak lubianych przez dzieci jak na przykład królik czy zając, niedźwiadek czy lis. Piękna kolorystyka tych plakatów, bajkowe symbole utrzymane odrobinę w stylistyce retro, to elementy naprawdę bardzo dekoracyjne. Takie plakaty pięknie wyglądają oprawione w proste i odrobinę surowe ramy. Można dzięki nim stworzyć prawdziwą kolekcję, aranżując galerię ścienną w pokoju dziecka właśnie w takim stylu.

Plakaty wspierające naukę
Kolejny bardzo modny pomysł to wybór plakatów wspierających naukę dziecka. Mowa tutaj o plakatach przedstawiających na przykład cyfry lub litery alfabetu, które można kupić właśnie do pokoju dziecka. Takie plakaty spełniają dwie funkcje, są dekoracyjne, ale zarazem pomagają wizualnie utrwalić wygląd liter oraz cyfr. Sprawdzą się świetnie w pokoju dziecka na początku swojej drogi szkolnej. Oczywiście warto wybierać wzory, które przygotowano starannie i z dbałością o detale, bo wtedy będą mogły zawisnąć na ścianie dłużej, nie tylko przez kilka miesięcy, gdy dziecko poznaje litery i cyfry w szkole. Inne ciekawe plakaty w tym stylu już dla starszaków to na przykład plakaty przedstawiające układ planet, budowę ciała zwierząt, budowę roślin, oraz wiele innych grafik w tym stylu. Szukając plakatu do pokoju dziecka warto po prostu kierować się przedziałem wiekowym, aby wzór dobrać trafnie, sprawiając tym samym radość dziecku.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (59 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany