Jak przygotować się na swoje przyjęcie ślubne będąc w ciąży?
Panna Młoda w ciąży – tak się czasem zdarza. Ważnym jest, aby termin ślubu był rozsądny i dostosowany do samopoczucia przyszłej matki. Wielce nierozsądnym, a nawet niebezpiecznym dla matki i nienarodzonego dziecka, byłoby organizowanie wesela w końcowym czasie ostatniego trymestru.
Ślub to jedno z najważniejszych przeżyć w życiu kobiety, który wiąże się z wieloma sprawami organizacyjnymi, a te niejednokrotnie powodują stresowe sytuacje. Ślub i wesele, gdy dodatkowo panna młoda jest w ciąży, to jeszcze większe obciążenie dla jej organizmu, dlatego przyszła żona i matka w sposób szczególny powinna zwrócić uwagę na to co robić, a czego nie robić podczas wesela będąc w ciąży oraz jak na nie odpowiednio się przygotować.
Ślub podczas ciąży – brać, czy nie?
Jeszcze jakiś czas temu ciąża przed ślubem była źle odbierana, teraz zdarza się to bardzo często i wiele par właśnie wtedy zawiera związek małżeński. Kobiety martwią się jednak, czy będzie im dane bawić się na własnym weselu, czy nie zaszkodzi to dziecku. Jaką suknię ubrać? Co wolno będzie jej jeść – i czy w ogóle będzie mogła tańczyć? Prawda jest taka, że panna młoda może w pełni uczestniczyć w swoim weselu, nawet jeszcze na początku trzeciego trymestru, ale oczywiście jeśli dobrze się czuję i przy zachowaniu pewnych zasad.
Ślub i wesele w ciąży
Największym problemem dla ciężarnej panny młodej jest to, jaką sukienkę wybrać. Są też panie, które swoją weselną kreację muszą szyć na nowo, bądź zmieniać jej fason. Salony sukien ślubnych i krawcowe tam pracujące są przygotowane na taką sytuację i z pewnością dobiorą taką suknię, w której każda przyszła żona i matka będzie czuła się komfortowo.
To jest jeden z problemów, które da się rozwiązać w prostu sposób, ale ślub i wesele to także wiele innych przygotowań: sala na wesele, aranżacja wnętrza, fotograf, lista gości, zespół weselny, kwiaty… Wesele wymaga od młodej pary wielu spraw organizacyjnych, często stresowych, a przyszła żona, która spodziewa się dziecka, nie powinna w tym stanie absolutnie się denerwować i mieć zbyt wiele na głowie. W dzisiejszych czasach można zatrudnić konsultanta ślubnego, który tymi sprawami zajmie się od A do Z. Jeśli młodej parze żal pieniędzy na taki wydatek, to wtedy warto poprosić kogoś ze znajomych, czy rodziny o pomoc przy organizacji.
Wesele jest dla panny młodej w ciąży jest najbardziej obciążające ze względu na to, że jest to całonocne przyjęcie, z którym wiążą się tańce, jedzenie, wspólne toasty, rozmowy. Oczywistym jest, że wtedy kobieta musi całkowicie zrezygnować ze spożywania alkoholu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wznosiła toasty wodą, której powinna pić szczególnie dużo w okresie ciąży.
Panna Młoda może bawić się i tańczyć na własnym weselu. Ważnym jest jednak, aby w tym wypadku miała zapewnione ustronne i wygodne miejsce, w którym mogłaby odpocząć w trakcie zabawy, a także – jeśli zajdzie taka potrzeba – szybciej położyć się do łózka. Goście weselni na pewno to zrozumieją.
Ciężarna przyszła żona oprócz sukni, musi zwrócić uwagę na buty. W tym wypadku trzeba zrezygnować z pantofli na wysokim obcasie, które podczas weselnej zabawy stałyby się dodatkowym obciążeniem.
Wybierając weselne menu warto pannie młodej zapewnić indywidualne jedzenie, które będzie dla niej odpowiednie i nie spowoduje nieprzyjemnych sytuacji. W tym jadłospisie powinny znaleźć się także migdały, które są świetnym lekiem na mdłości.
Ciężarna musi także dostosować swój stan do tempa tańca. Niewskazane są zbyt energiczne ruchu i taneczne szaleństwa. Umiarkowana zabawa, która będzie przerywana odpoczynkami, jest jak najbardziej wskazana.
Najważniejszym jest, aby Panna Młoda czuła się dobrze i komfortowo. Przy zachowaniu spokoju i optymizmu wesele dla ciężarnej przyszłej żony z pewnością będzie udane.