Ciąża a zabiegi kosmetyczne

Ciąża to bardzo wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Wokół ciąży urosło wiele obostrzeń, do których stosować musi się ciężarna. Niestety wiele z nich jest tezami stawianymi na wyrost, inne nie są do końca dokładne. Oczywiście, przyszła matka mając na uwadze zdrowie swojego dziecka, jak i swoje, woli dmuchać na zimne. Faktem jest, że kobiety ciężarne na okres ciąży zapomnieć muszą o wielu przyjemnościach, które do tej pory dawały im radość, a które to w ciąży mogą okazać się szkodliwe. Utarło się, że jedną z nich jest wizyta w salonie kosmetycznym. Panująca powszechnie opinia nakazująca ciężarnym omijanie szerokim łukiem salonu kosmetycznego nie jest jednak bezwzględnie prawdziwa. Faktycznie istnieje spora grupa zabiegów, których w ciąży powinny unikać, nie oznacza to jednak, że na ten okres trzeba całkowicie rozstać się ze swoim kosmetologiem. Jakie zabiegi są dopuszczalne w ciąży, a których należy unikać?

jak urządzić baby shower

Źródło: www.pixabay.com

Kosmetolog może pomóc ciężarnej

Niektóre z zabiegów oferowane w salonie kosmetycznym są nie tylko dopuszczalne, ale w wielu sytuacjach mogą być niemal wskazane. Prawdą jest bowiem, że ciąża to okres, który poza radością z rozwijającego się w nas dziecka, przysparza nam też wiele trudności w codziennym funkcjonowaniu. Organizm kobiety ciężarnej gromadzi wodę, a przez to łatwiej ulega obrzękom. Nogi są tą częścią ciała kobiety, która w czasie ciąży potrzebuje szczególnej opieki. Z jednej strony ciężarna walczyć może z obrzękiem nóg, z drugiej z odciskami, których przysparzają jej dodatkowe kilogramy. Zwiększający się obwód ciała powodować może rozstępy. Wspomniane powyżej schorzenia nie muszą wystąpić zawsze, niemniej są bardzo popularnymi dolegliwościami, z którymi zmagać musi się kobieta w ciąży. Tu z pomocą może przyjść właśnie kosmetolog. Zabiegi kosmetyczne i SPA, których celem jest usuwanie, łagodzenie i przeciwdziałanie skutkom powyższych objawów, takie jak łagodne peelingu czy masaże poprawiające elastyczność skóry, pomagają też utrzymać dobre samopoczucie jak i poprawiają naszą ogólną kondycję.

 

Kiedy lepiej zapomnieć o salonie?

Klientkom korzystającym z zabiegów takich jak makijaż permanentny, wypełnienia, jak i wszystkich innych zabiegów, w ramach których pod skórę wprowadza się substancje chemiczne, na czas ciąży zaleca się zapomnieć o wizytach w salonie. Zabiegi te mogą powodować, że do krwioobiegu przedostawać się będą niepożądane substancje i związki chemiczne, a z krwią przenoszone będą one do płodu.

Nie zaleca się także, z zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych i prądów. W ciąży unikać powinnyśmy także zabiegów drenujących, które pobudzają organizm do wydalania toksyn, które nierzadko uwalniane są także do krwioobiegu. Zakaz tyczy się także peelingów chemicznych.

Organizm ciężarnej mamy zwykle charakteryzuje się także większą tendencją do produkcji estrogenów. Te z kolei mogą przełożyć się na powstawanie przebarwień skóry. Zaleca się nie korzystanie z zabiegów kosmetycznych, które wzmacniają / pobudzają ten proces, takich jak np. solarium, ale problematyczne są także kąpiele słoneczne.

Ciężarna powinna dbać o utrzymywanie dobrego stanu swojego samopoczucia. Choć wydaje się, ze gorące kąpiele, jak i zabiegi rozgrzewające, mogą je poprawić, ich efekty nie są korzystne dla organizmu ciężarnej. Wszelkie zabiegi, które nadmiernie rozgrzewają organizm przyczyniają się do poszerzenia naczyń krwionośnych, a stan ten może być bardzo niebezpieczny dla ciąży.

W prawidłowej ocenie zabiegów pomóc może doświadczony kosmetolog. Po poradę warto udać się do salonów z możliwie jak największym doświadczeniem.

Źródło: http://benessere.pl/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (91 głosów, średnia: 4,07 z 5)
zapisuję głos...