Marzą Ci się egzotyczne wakacje? To ciasto w kształcie wyspy zabierze Cię w tropiki!

Ostatnie lata przyzwyczaiły rzesze Polaków do tanich lotów i zagranicznych urlopów, spędzanych nierzadko na tropikalnych wyspach. Tego lata, z uwagi na niemijającą epidemię, takie eskapady są jednak nie tyle trudno dostępne i kosztowne, co wręcz niemożliwe. Większość z nas albo ograniczy się więc do rozsądnego i w miarę bezpiecznego zwiedzania rodzimych zakątków, albo całkowicie zrezygnuje z wczasów na rzecz wypoczynku we własnym ogrodzie czy na tarasie. Specjalnie dla niepocieszonych wielbicielek tropików przygotowaliśmy jednak coś specjalnego. Oto… niezwykłe ciasto w kształcie wyspy w pięciu różnych odsłonach, które pozwoli Wam poczuć choć namiastkę wyśnionego egzotycznego klimatu! Może pokusicie się o przygotowanie podobnego kulinarnego dzieła sztuki?

ciasto w kształcie wyspy

źródło: www.unsplash.com, Dave Hoefler

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? To ciasto w kształcie wyspy zabierze Cię w tropiki!

Kiedy jako dzieci obchodziliśmy urodziny, szczytem naszych marzeń było czekoladowe ciasto z kremem, upieczone przez mamę. Dziś cukiernie na całym świecie prześcigają się w pieczeniu wymyślnych tortów i ciast, adresowanych nie tylko do najmłodszych odbiorców. Ich wyobraźnia i umiejętności w tym zakresie zdają się naprawdę nie mieć granic. Niejednokrotnie prezentowaliśmy Wam już, co potrafią najzdolniejsi cukiernicy-artyści. Ale nawet po wszystkich tych przeglądach nadal zdarza nam się przeżyć nowe zachwyty i zadziwienia wywołane cukierniczymi dziełami sztuki. Tym razem ten rodzaj zdumienia wzbudziło w nas niewiarygodnie wręcz realistyczne ciasto w kształcie wyspy, które wydaje się idealnym prezentem dla osoby, świętującej ważną okazję w okresie wakacyjnym. Wystarczy sam jego widok, by poczuć letni klimat i nabrać ochoty, by pozdrawiać znajomych okrzykiem Aloha!

Jak się okazuje, takich ciast – zdecydowanie zbyt ładnych, by tak po prostu je zjeść – powstało znacznie więcej, a część z nich została przed skonsumowaniem uwieczniona m.in. na Instagramie! „Wodne” galaretki, złoty plażowy piasek ze skruszonych ciasteczek, słodkie żelkowe muszelki, lukrowe krzaki, a nawet ryby, łodzie, murki i koralowce z marcepanu… Wszystkie te dekoracje budują wrażenie przeniesionej na talerz wyspy, odwzorowującej prawdziwą krainę. Pomysł zapoczątkowała prawdopodobnie cukiernia Paladarte w Salwadorze, a dokładniej jej właścicielka, Jessica. Inspiracją dla niej był ujrzany w Internecie deser z niebieską galaretką i z cukrową syrenką, która w niej „pływała”. Zapisała go w folderze z ciekawymi pomysłami, a później wróciła do niego, gdy okazało się, że z powodu lockdownu wszyscy na długo utkniemy w swoich domach. Przygotowywanie ciasta w kształcie wyspy sprawiło jej wiele przyjemności i pozwoliło choć na chwilę uciec od ponurych myśli.

Podobno największym wyzwaniem w przypadku ciasta wyspy jest stworzenie galaretki o odpowiednio gęstej konsystencji, bez psucia jej smaku. Na szczęście cukiernikom udała się ta trudna sztuka. Dzięki temu dziś możemy podziwiać nie tylko piękne, ale i pyszne rajskie torty!

Jak Wam się podobają? Czujecie klimat gorącego lata, gdy je oglądacie? I najważniejsze – czy zdecydowałybyście się je zjeść? Dajcie nam znać!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...