Polecamy: „Chyba umieram” – książka autorstwa dwóch lekarzy, która powstrzyma cię od panikowania i googlowania objawów choroby

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przekopywać strony i fora poświęcone zdrowiu w poszukiwaniu diagnozy? Metoda jest prosta. Wystarczy wpisać zaobserwowane u siebie lub kogoś z bliskich objawy w wyszukiwarkę, a ona sama podsunie podpowiedź, która w przeważającej większości brzmi jak wyrok (zazwyczaj: rak). Aby zapobiec panice, towarzyszącej wielu internautom przywykłym diagnozować się u doktora Internetu, dwóch lekarzy stworzyło kompletny przewodnik po objawach i ich sugerowanych przyczynach, nadając mu żartobliwy tytuł „Chyba umieram”.

„Chyba umieram” to (na szczęście!) nie typowy podręcznik medyczny wypełniony niezrozumiałymi terminami. Przeciwnie – przypomina raczej utrzymaną w żartobliwym tonie biblię hipochondryka. Opisane rzetelnie przez specjalistów dr Christophera Kelly’ego i dr Marca Eisenbera chorobowe symptomy zostały okraszone uwalniającym od napięcia lekkim humorem. Jednocześnie jednak książka wydana przez Insignis została przejrzyście ułożona: pod dziesiątkami objawów można znaleźć konkretne porady, kiedy wyluzować i sobie odpuścić, kiedy umówić się do lekarza, a kiedy jechać prosto na SOR.

chyba umieram

kolaż własny redakcji, źródło grafiki: www.pixabay.com (social-media-1432937_640)

Polecamy: „Chyba umieram” – książka autorstwa dwóch lekarzy, która powstrzyma cię od panikowania i googlowania objawów choroby

Powiedzmy, że po raz kolejny czujesz się dziwnie albo po prostu źle. Nie diagnozuj się samodzielnie w internecie, rozważając różne opcje! Po prostu sięgnij po tę książkę. Zanim spędzisz godziny w kolejce do lekarza czy popędzisz na SOR, zajrzyj do kompletnego przewodnika „Chyba umieram. Panikować czy wyluzować? Twoje objawy i co robić dalej”. Jego autorzy to dr Christopher Kelly i dr Marc Eisenber – kardiolodzy ze szpitala klinicznego przy Uniwersytecie Columbia. To lekarze z licznymi osiągnięciami na koncie. Zafascynowani medycyną i skłonni podchodzić do schorzeń niczym detektywi, znają się chyba na wszystkich dolegliwościach. Dzięki ich tekstom niestraszne będą ci więc przypadłości zlokalizowane w głowie, brzuchu czy klatce piersiowej, a nawet największym organie człowieka, czyli na skórze. Przy okazji dowiesz się także wielu mądrych rzeczy o (pozornie albo i nie) niepokojących objawach ze strony kobiecej czy męskiej anatomii. Oswoisz nawet tzw. problemy łazienkowe.

Ten kompletny przewodnik po objawach, spisany i skonsultowany przez ekspertów przyda się każdemu: tobie w domu, nawet jeśli nie jesteś obsesyjną hipochondryczką i twojej znajomej – może przestanie wydzwaniać z opowieściami o wywołujących konsternację symptomach dziwnej choroby. Koledze w pracy, który trochę zbyt często narzeka na rozmaite przypadłości. Babci, która wiecznie kupuje w aptekach magiczne ziołowe mikstury. I oczywiście mężowi, wpadającemu w panikę, gdy tylko dostanie kataru.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...