Chronimy dzieci przed słońcem

Naskórek niemowląt jest niezwykle delikatny i niedojrzały. Wystarczy kwadrans spędzony na słońcu, aby pojawiły się na niej zaczerwienienia, a nawet oparzenia. Chrońmy więc nasze pociechy, ale nie blokujmy syntezy witaminy D.

 Kosmetyki Skarb Matki

Opalanie niemowląt jest zabronione, natomiast dzieci do trzeciego roku życia, w słoneczne dni, koniecznie należy smarować kremami z filtrem. Pamiętajmy, że właściwa ochrona to podstawa zdrowej skóry w przyszłości.

Zasady bezpiecznej kąpieli słonecznej niemowląt

Należy unikać wystawiania niemowlęcia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a szczególnie w czasie najsilniejszego nasłonecznienia, pomiędzy godzinami 11 a 15. Całe ciałko należy posmarować kremem z filtrem UVA/UB na 15-20 minut przed wyjściem na słońce, gdyż tego typu preparaty potrzebują czasu aby wniknąć w skórę i zacząć efektywnie działać. Skuteczność ochrony przeciwsłonecznej zależy od karnacji oraz intensywności słońca, ale z reguły warto powtarzać smarowanie skóry co 3-4 godziny oraz po każdej kąpieli. Ważne jest także pilnowanie terminu przydatności kosmetyku chroniącego przed promieniowaniem UV. Filtry przeciwsłoneczne mają krótką trwałość – tracą właściwości ochronne kilka miesięcy po otwarciu preparatu.

Dodatkowo, usta niemowlęcia możemy posmarowac pomadką ochronną z oferty firmy Skarb matki, którą mozemy stosować u dzieci już od 12 miesiąca zycia. Nie zapominajmy też o czapce z daszkiem lub kapelusiku chroniącym główkę dziecka.

Nie blokujmy syntezy witaminy D

Niestety stosowanie zbyt wysokich filtrów słonecznych może hamować syntezę witaminy D w skórze, prowadząc do hipowitaminozy, a przecież to właśnie promieniowanie słoneczne umożliwia  jej syntezę. Utrzymuje tez prawidłowy stan kosci, zapobiega krzywicy u dzieci, zaburzeniom nastroju. Problem jest szczególnie dotkliwy w krajach północnych, w tym również Polsce, gdzie poziom nasłonecznienia w ciągu całego roku nie jest wystarczający.

Warto więc stosować kremy z filtrem, aby nie narażać dziecka na oparzenia, ale jednocześnie należy wybierać takie preparaty, które nie blokują syntezy witaminy D.

Przyjazny krem

Idealnym rozwiązaniem jest krem na lato SPF 20 marki Skarb Matki. Zawiera bezpieczne i wystarczające w polskich warunkach klimatycznych połączenie filtrów chemicznych, które pochłaniają promieniowanie ultrafioletowe i mineralnych (dwutlenek tytanu), odbijających i rozpraszających promieniowanie ultrafioletowe. Kosmetyk wzbogacono w witaminę E.

Co ważne, krem ma formułę wodoodporną. Może być stosowany już od 6 miesiąca zycia.

Pojemnosć: 75 ml
Cena: ok. 22 zł

Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego. Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (146 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  29 lipca 2014 08:46

  Bardzo przydatny artykuł.

  Odpowiedz
 2. martucha180  29 lipca 2014 11:22

  Słuszna uwaga o witaminie D – teraz pora, by ją organizm wyprodukował!

  Odpowiedz
 3. bbo  29 lipca 2014 21:35

  Miałam kiedyś Emulinkę dla córeczki, a teraz jeszcze pomadkę malinową od Skarbu Matki.

  Odpowiedz
 4. zaneta0  24 marca 2015 21:12

  wie ktoś może czy jest hipolergiczny

  Odpowiedz
 5. scrabble  18 kwietnia 2015 20:00

  Przydatne porady ale 22 zł za 75 ml gdzie aplikować należy duże ilości kremu i powtarzać to co kilka godzin… kilka dni i po opakowaniu. Ja bym poszukała większego opakowania.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany