Choinki sztuczne ośnieżone do skandynawskiego wnętrza

Styl skandynawski na Boże Narodzenie? Jak najbardziej! Dowiedz się, jak powinna wyglądać idealna choinka w stylu skandynawskim. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i poznaj zalety sztucznych drzewek bożonarodzeniowych.

Choinki sztuczne

Źródło: unplash.com

Inspiracją dla stylu skandynawskiego jest mroźna Północ, której mieszkańcy mają silny związek z naturą, cenią prostotę i chętnie otaczają się pięknymi przedmiotami o symbolicznym znaczeniu. W skandynawskich domach rozświetlonych światełkami można znaleźć przytulne schronienie przed roztaczającymi się na zewnątrz ciemnościami i chłodem. Domowe ciepło widoczne jest tu na każdym kroku, a jasne kolory połączone z drewnianymi dodatkami przywodzą na myśl najpiękniejsze aranżacje z katalogów szwedzkiego producenta mebli. W minimalistycznych wnętrzach skandynawskich panuje harmonia, a każdy przedmiot ma swoje miejsce. Nic więc dziwnego, że wybór choinki do mieszkania urządzonego w skandynawskim stylu stanowi spore wyzwanie. Modnym i popularnym rozwiązaniem są sztuczne choinki ośnieżone, które idealnie komponują się z białym wnętrzem inspirowanym Północą.

bombki

Źródło: unsplash.com

 

Sztuczna choinka do skandynawskiego wnętrza – połączenie tradycji i nowoczesności

Skandynawski styl świetnie prezentuje się w otoczeniu naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tworzyć własnych kompozycji, decydując się na połączenie drewnianych faktur z elementami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Zamiast co roku kupować nową choinkę żywą, która po sezonie nadaje się wyłącznie do wyrzucenia, postaw na rozwiązanie wieloletnie, jakim jest sztuczna choinkaWspółcześnie wytwarzane sztuczne choinki nie mają nic wspólnego z tymi znanymi z lat 90. – przekonuje właściciel sklepu internetowego choinkowo.pl, oferującego choinki sztuczne polskiej produkcji. – Klienci mają do wyboru sztuczne jodły, sosny, tuje i świerki w różnych kolorach, rozmiarach i gęstościach. Dużą popularnością cieszy się szczególnie nowość ostatnich lat, czyli choinka na pniu drewnianym, będąca wielosezonową alternatywą dla choinek żywych. Decydując się na choinkę sztuczną, możemy też wybrać idealnie pasujący do wnętrz skandynawskich model ośnieżony, co jest niemożliwe w przypadku choinek żywych.

bombki

Źródło: unsplash.com

 

Jak ozdobić skandynawską choinkę?

Choinka na pniu ośnieżona sama w sobie stanowi już ozdobę domu i idealnie komponuje się z aranżacją skandynawskiego wnętrza. Pokryte bielą igliwie to doskonała baza dla minimalistycznych ozdób choinkowych w kolorze bieli, srebra, szarości i delikatnych pasteli. Na skandynawskiej choince można zawiesić zarówno tradycyjne bombki, jak i ozdoby z papieru czy szyszek. Dozwolone są wszelkie geometryczne kształty, dlatego kreatywnym pomysłem jest samodzielne wykonanie bombek origami lub zawieszenie drewnianych ozdób z geometrycznymi motywami zwierzęcymi, np. głową renifera. Ośnieżona choinka sztuczna to także najlepsze miejsce dla przezroczystych otwieranych bombek, które można przystroić od wewnątrz za pomocą sztucznego śniegu czy białych piórek. Postaw także na kształty i ozdób choinkę skandynawską delikatnymi dekoracjami z drewna w kształcie serc lub gwiazd. Do przystrajania choinki warto zaprosić całą rodzinę – stwórzcie kreatywne dekoracje w stylu minimalistycznym, które zostaną z Wami przez lata, podobnie jak sztuczna choinka na pniu!

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (100 głosów, średnia: 3,88 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany