Żywa choinka z sukulentów – pomysł na niebanalną świąteczną ozdobę

Żywa choinka z sukulentów to świetny pomysł na odświeżenie wystawianych przez nas co roku z głębi szafek świątecznych dekoracji. Może stanowić miniaturowy dodatek do zwykłej choinki, stojący na przykład na wigilijnym stole. Sprawdzi się też jako uroczy prezent dla gospodarzy, którzy zaprosili nas na bożonarodzeniową kolację. Podpowiadamy, jak ją wykonać!

Żywa choinka z sukulentów to – kolejny po choince z ananasa – oryginalny sposób na świętowanie Bożego Narodzenia niezależnie od klimatu, jaki panuje w miejscu naszego aktualnego pobytu. Jej samodzielne wykonanie jest bardzo łatwe, za to efekt końcowy naprawdę olśniewający. Przypadnie do gustu nie tylko hipsterom i osobom rozkochanym w trendzie pornfood, ale także tym, którzy nie mogą już doczekać się Świąt! Przekonajcie się, jak piękne potrafią być takie projekty!

Matt Antonioli Unsplash.com

Żywa choinka z sukulentów – pomysł na niebanalną świąteczną ozdobę

Żywa choinka z sukulentów nie zdążyła jeszcze zyskać w Polsce zbyt dużej popularności. Świetnie wpisuje się za to w bliską i nam modę na hodowanie pustynnych roślin, które nie wymagają szczególnej opieki. Wystarczy ustawić ją w centralnym punkcie pokoju, np. na kawowym stoliku, by stworzyć świąteczną atmosferę. Nie sypią się z niej igły i może ozdabiać nasze pomieszczenia nawet wtedy, gdy za oknami stopnieje już śnieg, co czyni z niej bardzo pożądaną dekorację.

Jak zrobić choinkę z sukulentów?

 

Co będzie potrzebne:

  • druciana siateczka nadająca się do formowania kształtu,
  • drucik florystyczny,
  • szczypce,
  • rękawiczki ogrodowe,
  • mech spryskany wodą,
  • sukulenty różnych gatunków,
  • patyczek (np. drewniana chińska pałeczka do ryżu)
  • doniczka z kamykami.

 

Sposób wykonania:

Nałóż rękawiczki i – korzystając ze szczypiec – uformuj z drucianej siatki stożek, który stworzy podstawę choineczki. Stożek „nadziej” gęsto zwilżonym wodą mchem, a następnie wstaw do doniczki. Teraz weź patyczek i – celując w centralną część poszczególnych otworów siatki – rób nim niewielkie zagłębienia w mchu. W tak wykonanych „dołkach” mocuj sukulenty, wkładając do środka ich końce i zabezpieczając je u dołu kawałkami drucika florystycznego. Powtarzaj tę czynność aż uzupełnisz całą choinkę. Jeśli chcesz, możesz dokleić też do niej na gorący klej (lub wcisnąć za pomocą drucików) drobne choinkowe ozdoby, np. bombki lub gwiazdkę.

 

A oto gotowa choinka z sukulentów w różnych odsłonach:

Jak podoba się Wam miniaturowa, żywa choinka z sukulentów? My już zaczynamy marzyć o podobnej w redakcji!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (141 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...