Piękna choinka z makaronu, którą ozdobisz świąteczny stół – krok po kroku

Na myśl o Świętach Bożego Narodzenia w naszej głowie pojawia się zwykle obraz przystrojonej choinki. Po wielu latach przystrajania tradycyjnego drzewka bombkami i lampkami można jednak poczuć się nieco znużonym i zapragnąć nowego rozwiązania. Idealną odpowiedzią na tę potrzebę będzie piękna, ręcznie robiona choinka z makaronu!

Spis treści:

W tym roku mamy dla Was nowy inspirujący pomysł na ozdobę wigilijnego stołu. Tym pomysłem jest choinka z makaronu. Możesz ją wykonać razem z dziećmi! Świetna zabawa gwarantowana przy tej klasycznej ozdobie DIY – Zrób to Sam Wykonanie choinki z makaronu zdecydowanie nie jest trudne!

Piękna choinka z makaronu

fot. Depositphotos

Piękna choinka z makaronu, którą ozdobisz świąteczny stół

fot. Depositphotos

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej magicznych okresów w całym roku – przygotowujemy misterne ozdoby bożonarodzeniowe, pichcimy świąteczne potrawy. Bywamy wprawdzie zmęczone szukaniem idealnego obrusa w złote gwiazdki czy  przyrządzaniem kompotu z suszu według babcinej receptury. Nie wspominając o wypisywaniu kartek z życzeniami i wybieraniu prezentów, które mają ucieszyć naszych bliskich. Przygotowanie nietypowej ozdoby świątecznej może okazać się tutaj doskonałą odmianą dla świątecznej rutyny. Poznajcie sposoby na robienie choinek z makaronu.

DIY: Piękna choinka z makaronu, którą ozdobisz świąteczny stół!

Bożonarodzeniowe łańcuchy, lampki, gwiazdy na czubek choinki, wieńce, świeczniki, ceramiczne aniołki, szklane kule czy bombki  – to najchętniej kupowane przez nas sezonowe ozdoby. Oglądając niezwykłe zdjęcia ręcznie robionych przez internautów z całego świata, naturalnych dekoracji, coraz częściej zaczynamy jednak marzyć o własnych świątecznych „dziełach”. To one wprowadzą domowników w radosny nastrój pełen oczekiwania.  Zdarza się nawet, że jesteśmy już trochę znużeni tradycyjną, osypującą się,  żywą choinką i szukamy mniej wymagającej ozdoby.  Jedni konstruują wtedy stroiki z połyskujących bombek i barwnych światełek, inni decydują się na efektowne drzewka w skandynawskim stylu ze związanych ze sobą suchych gałęzi.  Jeszcze inni wybierają gęste, zielone krzewy w doniczkach. My mamy dla Was nowatorską, łatwą i tanią w wykonaniu (do jej stworzenia wystarczą Wam elementy zalegające w szufladach prawie każdego domu) propozycję.  Odpowiednio duża lub ustawiona na wysokiej podstawce – może posłużyć za „prezentowe centrum”. Będzie też oczywiście ciekawą dekoracją wigilijnego stołu! Czyli czas na choinkę makaronową

Jak zrobić choinkę z makaronu krok po kroku

Istnieją dwa sposoby wykonania makaronowej choinki. Który z nich wybierzemy, zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Skromniejsza, a jednocześnie bardziej nowoczesna, jednolita choinka składa się z mniejszej ilości elementów. Bogatsza i „tradycyjna” zawiera dodatki z łańcucha i miniaturowych bombek.

Co będzie potrzebne:

  • duży arkusz tektury zwinięty i sklejony taśmą w stożek
  • pistolet na gorący klej i naboje z klejem
  • paczka (lub więcej – w zależności od wielkości choinki) wybranego makaronu
  • farbka w sprayu w kolorze złotym, srebrnym lub zielonym (ewentualnie w innym, ulubionym odcieniu)
  • folia malarska lub inna podkładka
  • opcjonalnie: dodatkowe małe ozdoby choinkowe – bombki, łańcuch, koraliki, a także brokat i guziki

Sposób 1 na zrobienie choinki z makaronu. To jest choinka z makaronu kokardki

Pierwsza propozycja jest bardziej ascetyczna, ale jednocześnie utrzymana w jednolitej kolorystyce. Aby stworzyć taką choinkę należy zwinąć arkusz tektury w stożek (taki jak na zdjęciu) i postawić go na rozłożonej folii zabezpieczającej. Następnie, powinno się przyklejać gęsto układany makaron na gorący klej, przesuwając się od dolnych do górnych partii choinki. Na końcu można udekorować czubek pojedynczą makaronową kokardką. Spryskać całość farbą w sprayu.

Sposób 2 na powstanie uroczej choinki z makaronu:

Drugi pomysł wydaje się bardziej skomplikowany, jednak w rzeczywistości może być nawet łatwiejszy do wdrożenia. Polega bowiem na wybraniu rurkowego makaronu (penne) i naklejaniu go tak, by odstawał i imitował gałęzie drzewa. Należy przy tym naklejać go „piętrami” i zostawiać szerokie odstępy pomiędzy kolejnymi partiami, co w praktyce okazuje się mniej kłopotliwe od mocno zagęszczonego montowania poszczególnych kokardek. Na końcu wolne miejsca owijamy zielonym łańcuchem, który również przyklejamy na klej i doklejamy do niego miniaturowe bombki.

Jak widzicie, pięknie wykonana, okazała choinka z makaronu może stać się przyjemnym i ekologicznym zastępstwem dla żywego drzewka. Ozdabiając ją możemy przy tym czerpać pomysły z prawdziwych, świątecznie przystrojonych choinek, a nawet stworzyć cały makaronowy las! W takim lesie każda choinka będzie wyglądać inaczej!

#1 krok na wykonanie choinki z makaronu

#1 krok na wykonanie choinki z makaronu

fot. Depositphotos

#2 krok na wykonanie choinki z makaronu

#2 krok na wykonanie choinki z makaronu

fot. Depositphotos

#3 krok na wykonanie choinki z makaronu

#3 krok na wykonanie choinki z makaronu

fot. Depositphotos

Zobacz inspirujące zdjęcia makaronowych choinek wykonanych przez internautów:

Choinka z makaronu muszelki

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (247 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...