Właśnie rozpoczął się Chiński Rok 2021. Co przyniesie nam Rok Bawoła?

12 lutego rozpoczął się nowy rok w chińskim kalendarzu. Materią obowiązującą nadal pozostaje metal, lecz tym razem znajduje się on w mocy żeńskiej energii Yin o bezpiecznym, biernym zabarwieniu, a w dodatku patronuje mu zodiakalny Bawół. Wróżka Fortunata postanowiła sprawdzić, w jaki sposób symbol ten wpłynie na sploty naszych losów, nasze postawy i ogólny bieg wydarzeń na świecie. Sprawdźcie, do jakich wniosków doszła!

Po wyjątkowo nieszczęśliwym i niespokojnym Roku Metalowego Szczura, rozpoczął się Chiński Rok 2021 dedykowany Bawołowi. To drugie ze zwierząt w tym zodiaku, które według legendy dobiegłoby na metę pierwsze, gdyby nie przechytrzył go przebiegły Szczur. W przeciwieństwie do niego, Bawół jest uczciwy, pracowity i sumienny. Trzyma nerwy na wodzy, jest stonowany i nie lubi zajmować pierwszego planu. Z pokorą idzie po swoje, wykonując to, co do niego należy. Kieruje się logiką, jest systematyczny i łagodny, co czyni go doskonałym liderem.  W jaki sposób cechy tego patrona przełożą się na zachowanie ludzi w 2021 roku?

chiński rok 2021

źródło: www.unsplash.com, Jie

Właśnie rozpoczął się Chiński Rok 2021. Co przyniesie nam Rok Bawoła?

 

Praca i kariera

chiński rok 2021

www.unsplash.com; Brooke Lark

Nadejście Roku Bawoła to złoty czas dla tych z nas, którzy od dawna ciężko pracują, starając się powoli wykuwać sobie drogę do sukcesu. Ich starania zostaną bowiem wreszcie docenione, przynosząc nowe możliwości kariery. Uznanie zyskają zdolni rzemieślnicy i lokalni producenci, pracujący w małych manufakturach. Zodiakalne Tygrysy i Króliki uniezależnią się finansowo, zyskując nowe źródła dochodu. Marzenia o własnym biznesie zrealizują z powodzeniem Kozy. Reszta będzie zmuszona podwoić swe wysiłki, aby cokolwiek na niwie zawodowej osiągnąć. Los będzie najbardziej łaskawy dla tych, którzy potrafią wykazać się elastycznością i są gotowi na wszystko, byle tylko dopiąć swego. Na tym polu największą szansę na sukces mają Smoki – sięganie po nowe rozwiązania może w tym roku przynieść im rekordowe zyski.

Nagrodzone zostaną cechy, takie jak: upór, punktualność i wytrwałość, dlatego to właśnie na ich wypracowaniu powinniśmy się skupić.

Pamiętajmy, że Bawół to znak korespondujący z ziemią, dlatego w rozpoczętym właśnie roku zyski przyniosą wszelkie związane z nią inwestycje. Ludzie będą chętnie migrować z wielkich miast na wieś, co spowoduje wzrost cen działek – tak budowlanych, jak rekreacyjnych. Na dorobek mogą jednak liczyć nie tylko sprzedawcy terenów zielonych, ale także firmy zajmujące się inwestycjami w odnawialną energię pobieraną z ziemi (np. pompami ciepła) czy inwestorzy stawiający na rudy metali.

 

Miłość i związki

chiński rok 2021

www.unsplash.com; Mayur Gala

W sferze uczuć ten rok zapowiada się wspaniale! Bawół to doskonały patron małżeństw i zakochanych par, które decydują się na powiększenie rodziny. Zawarte pod jego okiem związki są trwałe i szczęśliwe, a i single mają szansę na znalezienie swojej drugiej połówki. To także dobry czas na uporządkowanie życia rodzinnego, zażegnanie sporów i odnowienie więzi. Postarajcie się zadbać o wzajemną komunikację i poszukać wspólnych celów. Poczynione w tym okresie dobre uczynki wrócą do nas z podwójną mocą, dlatego poświęćmy uwagę nie tylko sobie, ale także innym. Zarażajmy też otoczenie pozytywną energią – bawół to bardzo optymistyczny znak!

 

Zdrowie

horoskop

www.unsplash.com; Owen Beard

W dziedzinie zdrowia większość z nas może czuć się stosunkowo spokojna, pod warunkiem, że nie będziemy narażać się świadomie na zakażenie wciąż obecnym wśród nas wirusem i zadbamy o odpoczynek. Przy dobrym zdrowiu pozostaną szczególnie zodiakalne Tygrysy, Małpy i Szczury. Smoki i Króliki będą za to pozostawać pod silną presją zawodową, dlatego powinny uczulić się na przestrzeganie optymalnych godzin snu. Owcom polecam przyjrzeć się lepiej swojej diecie i zrobić badania kontrolne w kierunku układu pokarmowego. Psom radzę natomiast pielęgnować dobre emocje i starać się dbać o wewnętrzny spokój. Zamiast tłumić negatywne reakcje, powinny raczej na bieżąco zwierzać się z nich otoczeniu, próbując w ten sposób zmienić zachowanie bliskich i znajomych. Zdrowie psychiczne to podstawa właściwego funkcjonowania, dlatego pochylcie się nad nim zawczasu!

 

Pokój na świecie

przepowiednia

www.unsplash.com; Sunyu

Pomimo, iż żywiołem 2021 roku pozostaje metal, z którego wykuwa się miecze, zbroje, naboje, noże i kule armatnie, działająca na niego moc Yin gwarantuje bezpieczeństwo, przeciwnie do agresywnej i złowrogiej polaryzacji Yang, z jaką mieliśmy do czynienia w zeszłym roku. Ponadto Bawół to zwierzę pozostające w kontakcie i harmonii z naturą, dlatego możemy mieć pewność, że ewentualne konflikty zbrojne zostaną zażegnane. Nadchodzące miesiące powinny – zgodnie z tym symbolicznym patronatem – być lepsze dla całego świata i pozwolić na powolną poprawę sytuacji gospodarczej.

 

Amulety i szczęśliwe symbole

chiński rok 2021

www.unsplash.com; Denny Ryanto

Jeśli zaś chcemy w roku Bawoła zapewnić sobie dodatkową przychylność losu, Chiński Rok 2021 spędźmy zaopatrzeni w pomocne amulety. Chińska astrologia wymienia wśród nich miedziane przedmioty i naczynia, a srebrne sztućce wskazuje jako doskonały prezent dla nowożeńców. Dobrobyt i sukces pomogą przyciągnąć trzy kolory: biel, żółć i zieleń. Wśród symboli i szczęśliwych figurek koniecznie powinny się znaleźć te w kształcie byków, cieląt, krów i żubrów. Oczywiście, nie muszą one pochodzić z chińskich sklepów z ezoterycznymi akcesoriami. Wystarczy, jeśli zatroszczycie się o ich rodzime odpowiedniki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (80 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  21 lutego 2021 11:41

    najważniejsze to zdrowie i zgoda 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany