Chcesz wiedzieć czy kobieta łatwo osiąga orgazm? Spójrz na jej usta!

Według najnowszych badań, kształt ust kobiety pokazuje jej zdolność do osiągania satysfakcji seksualnej. Jak możemy je interpretować?

Według najnowszych badań, kształt ust kobiety pokazuje jej zdolność do osiągania satysfakcji seksualnej. Teorię tę przedstawił szkocki profesor psychologii, Stuart Brody, który twierdzi, że można dostrzec zdolność kobiety do osiągnięcia orgazmu, po prostu patrząc na jej usta.

W swoim artykule, Orgazm pochwowy częściej występuje wśród kobiet z widocznym guzkiem na górnej wardze (Vaginal Orgasm Is More Prevalent Among Women with a Prominent Tubercle of the Upper Lip), profesor wskazuje, że to właśnie ten delikatny guzek, umiejscowiony tuż poniżej łuku Kupidyna (łuk na środku górnej wargi), jest najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem satysfakcji seksualnej. Im bardziej jest wydatny, tym bogatsze życie seksualne prowadzi jego właścicielka.

Swoje badania Stuart Brody oparł na internetowych ankietach przeprowadzonych wśród 258 kobiet o średniej wieku 27 lat. Panie z widocznym guzkiem na górnej wardze zdecydowanie częściej od pozostałych deklarowały osiągnięcie orgazmu pochwowego, co pozwoliło wysunąć wnioski, że istnieje związek między kształtem warg i reakcji seksualnych.

Czy kobiety o dużych ustach mają częściej orgazm?

Szwedzki naukowiec zwraca uwagę na fakt, że kształt ust może zależeć od tych samych czynników, które regulują nasze procesy neurologiczne (np. reakcje na określone sytuacje). Podkreśla tym samym, że to nie sam guzek na górnej wardze kontroluje kobiecy orgazm, lecz bardziej procesy zachodzące w organizmie, które mogą mieć związek z takim, a nie innym kształtem ust.

Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl, zauważa biologiczny związek kształtu górnej wargi z osiąganiem orgazmu. Jego zdaniem kobiety z bardziej wydatnym guzkiem (a co się z tym wiąże, większymi ustami) doświadczają orgazmów pochwowych, bo są bardziej atrakcyjne od kobiet o wąskich ustach (w efekcie czego uprawiają więcej seksu).

Warto podkreślić, że badania profesora Brody opierają się jedynie na naturalnym kształcie ust. Nie oznacza to jednak, że panie o wąskich ustach nie mają szansy na bogate doznania seksualne… Naukowiec podkreśla bowiem, że to nie wielkość ust determinuje częstotliwość osiągania orgazmów, a właśnie ten mały guzek na środku górnej wargi.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  8 kwietnia 2014 06:59

  Ciekawe wnioski:-)

  Odpowiedz
 2. martucha180  8 kwietnia 2014 12:33

  I nieco pokrętne według mnie….

  Odpowiedz
 3. bbo  8 kwietnia 2014 19:29

  Nawet bardzo pokrętne.

  Odpowiedz
 4. Ewelina  28 marca 2015 22:07

  i teraz najważniejsze pytanie…. czy mam duże, czy małe usta, hi hi

  Odpowiedz
 5. efffciaa  24 lutego 2016 22:00

  Nie do końca tak jest . Moim zdaniem ilość orgazmów kobiety zależy : raz – od jej doświadczenia i lubienia seksu , dwa – od umiejętności partnera . Nawet kobiety o małych ustach osiągają więcej orgazmów gdy facet się stara 🙂

  Odpowiedz
 6. Monika Struczyńska  3 kwietnia 2016 21:19

  Ja mam duże usta ale czy się z tym zgodzę? no nie wiem nie wiem 😛 Coś mi się wydaje że ja zawsze odbiegam od normy 😀

  Odpowiedz
 7. Mimi  15 października 2016 20:12

  Co za głupoty xD

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany