Chcesz mieć realny wpływ na środowisko? Kupuj ekologicznie i nowocześnie

Zastanawiasz się, jak chronić środowisko naturalne? Możesz to robić tak naprawdę każdego dnia poprzez zwyczajne i proste czynności, jak choćby zakupy odpowiedzialne ekologicznie. Sprawdź, na czym one polegają i jak w kupowaniu eko-ubrań pomoże Ci specjalna aplikacja zakupowa wspierająca akcję oczyszczania oceanów.

Świadomość ekologiczna Polaków rośnie

Szybkie zmiany klimatu sprawiły, że już większość Polaków zdaje sobie sprawę z konieczności zadbania o nasze środowisko np. ograniczania emisji CO2, czy ochrony lasów, mórz i innych zasobów naturalnych. Coraz więcej z nas chce się aktywnie zaangażować w działania ekologiczne. Tym bardziej że możemy zrobić naprawdę wiele i to bez większego wysiłku – wystarczy, że zmienimy swoje niektóre codzienne zachowania i zaczniemy np.:

 • segregować śmieci,
 • rezygnować z reklamówek foliowych na rzecz materiałowych, wielokrotnego użytku,
 • oszczędzać wodę i energię elektryczną,
 • jak najczęściej poruszać się rowerem, hulajnogą, pieszo lub komunikacją publiczną,
 • robić zakupy odpowiedzialne ekologicznie.

Zakupy w stylu eko nabierają nowego znaczenia

Najbardziej promowanym działaniem proekologicznym jest dzisiaj odpowiedzialne kupowanie poprzez dokonywanie właściwych wyborów w sklepach. Mówiąc wprost, warto kupować eko-produkty, wytwarzane przez firmy dbające o środowisko, które potwierdzają to stosownymi certyfikatami. Dzięki temu jako konsumenci wysyłamy jasny sygnał do pozostałych producentów, czego od nich oczekujemy, a więc niejako wymuszamy na nich zmianę podejścia do ekologii.

Wbrew pozorom eko-produkty to nie tylko warzywa i owoce, naturalne miody, czy soki. Warto wybierać również ekologiczne ubrania. Od kilku lat mówi się coraz głośniej, że przemysł odzieżowy jest jednym z największych producentów zanieczyszczeń. Negatywny wizerunek trucicieli nie jest na rękę producentom odzieży, dlatego wiele czołowych marek modowych postanowiło zmienić proces produkcji ubrań na ekologiczny, czyli oparty m.in. na mniejszym zużyciu wody i energii, generowaniu mniejszej ilość odpadów, czy wykorzystywaniu materiałów przyjaznych środowisku. W wyniku tych działań powstają kolekcje ubrań np. z bawełny organicznej (czyli uprawianej bez pestycydów, GMO i nawozów sztucznych), czy też z tkanin pochodzących z recyklingu. Takie ubrania rozpoznasz po certyfikatach np. Global Organic Textile Standard, czy OEKO-TEX Standard 100.

Troska o środowisko to wybór nowoczesnych rozwiązań

Gdzie kupisz ubrania przyjazne środowisku naturalnemu? Pomoże Ci w tym ekologicznie odpowiedzialna aplikacja Pacific, w której znajdziesz ogromny wybór odzieży, również tej ze znaczkiem eko. To nowoczesny marketplace modowy, proponujący tysiące produktów od najlepszych producentów, który jest dostępny w wygodny sposób na smartfonie. Korzystając z niego, przyczynisz się do ochrony środowiska podwójnie, ponieważ nie tylko kupisz eko-ubrania, ale także wesprzesz akcję oczyszczania mórz i oceanów. Na ten cel do specjalnej fundacji zostanie przeznaczony bowiem aż 1% od każdej kwoty Twoich zakupów.

Razem można zdziałać więcej

Rozwiązanie umożliwia nie tylko zakupy odpowiedzialne ekologicznie. Jest to jednocześnie aplikacja do płacenia QR, a więc do dokonywania płatności w najprostszy bezgotówkowy sposób poprzez skanowanie specjalnych kodów. W ten sposób możesz płacić za zakupy na platformie modowej, a także przesyłać pieniądze innym osobom bezpośrednio w komunikatorze pieniężnym, który jest integralną częścią aplikacji. Wystarczy, żeby Twoi znajomi również ją zainstalowali na swoich telefonach, a będziecie mogli swobodnie przelewać sobie środki.

Możecie też kupować eko-ubrania na tej samej platformie i wspierać organizację oczyszczającą morza i oceany. Im więcej osób będzie to robić, tym większe będą działania na rzecz środowiska.

Odpowiedzialność za środowisko wkracza w nowy wymiar

Spodobała Ci się aplikacja odpowiedzialna ekologicznie Pacific? Pobierz ją bezpłatnie z Google Play lub App Store i zainstaluj na swoim smartfonie. Do rejestracji konta wystarczy podać tylko adres e-mail i numer telefonu. Niemal od razu uzyskasz dostęp do tysięcy eko-produktów, a także wielu wygodnych funkcji takich jak płatności QR, czy komunikator pieniężny. Zacznij wspierać środowisko naturalne już teraz za pomocą nowoczesnych rozwiązań dostępnych od ręki w Twoim telefonie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  3 lutego 2022 20:34

  przede wszystkim kupuj mało

  Odpowiedz
  • MonikaPl  4 lutego 2022 22:18

   Bardzo słuszna uwaga

   Odpowiedz
 2. Marysia  5 lutego 2022 21:04

  Bardzo ciekawy artykuł

  Odpowiedz
 3. Bolesławiec talerze  18 lutego 2022 07:34

  Powiem Wam, że sama od jakiegoś czasu staram się podchodzić do swoich zakupów w sposób bardziej ekologiczny niż wcześniej. Wspieram mniejsze polskie firmy i manufaktury, rezygnuję z kupowania rzeczy tanich oraz na raz. Dotyczy to zarówno wybieranych przeze mnie ubrań, jak i dodatków do domu. Dopieram je rozsądnie, tak abym mogła z nich korzystać lata. Od siebie polecam szczególnie ceramikę z Bolesławca. Można kompletować rożne zestawy, nigdy poza tym nie wychodzi z mody.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany